کربوهیدرات ها در چربی های حیوانی یا چیزهای دیگر به خوبی حل نمی شوند؟ : تغذیه


به نظر می رسد در مطالعه تغذیه من ، دو مکتب فکری مشهور وجود دارد که هر دو طرفدار خوردن غذاهای کوچک فرآوری شده یا کامل هستند.

  1. در تفکرات گیاهی ، بسیاری از بیماریها از خوردن زیاد محصولات حیوانی ناشی می شوند. وقتی مردم تولید دام را به طور کامل قطع کنند ، بیماری های آنها برگشت پذیر می شود. (رادیکال ترین مثال کار کمپنر است که در آن افراد با دیابت ، بیماری کلیوی ، فشار خون بالا و نارسایی قلبی با خوردن برنج سفید و میوه و شکر معکوس کردند)

  2. مدرسه فکر می کند ketosis یا paleo استدلال می کند که مزایای چربی های با کیفیت بالا از محصولات حیوانی در هنگام چرا ، و شک در مورد خوردن میوه ها یا گاهی اوقات همه کربوهیدرات ها. و من شنیده ام که بسیاری از افراد وقتی رژیم کربوهیدرات را تا حد ممکن کاهش می دهند ، با خوردن کالری بیشتری از چربی (کره ، تخم مرغ ، گوشت و شیرینی) استفاده می کنند.

در کمال تعجب من این است که در حالی که به نظر می رسد کربوهیدرات ها را به طور کامل یا کامل از چربی های حیوانی حذف کنید ، آیا چیزی در مورد این دو مورد وجود دارد که به خوبی با بدن ما ترکیب نمی شود؟ یا این که آنها برای ناسالم کردن چیزها (مانند غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا) زیاده روی می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید