چرا دلتا کرونا در حال گسترش است؟


دلتا حتی در بین افراد واکسینه شده بسیار مسری است. محققان معتقدند برخی جهش های ژنتیکی به ویروس اجازه می دهد تا به طور م enterثرتری وارد سلول ها شود ، پاسخ ایمنی را سرکوب کرده و بار ویروسی را افزایش دهد. شیوع گونه های مختلف دلتا در جهان نگرانی هایی را به ویژه در میان افراد واکسینه نشده ایجاد کرده است. محققان چینی دریافتند که افراد مبتلا به دلتا تقریبا 1000 برابر بیشتر از افراد مبتلا به بیماری اصلی بار ویروسی در دستگاه تنفسی دارند. واکسن کووید -19 همچنان قوی ترین دفاع در برابر فشار دلتا است. اما مراجعات زیاد می تواند بستری شدن و مرگ افراد غیر واکسینه را در بیمارستان افزایش دهد. واکسن ها می توانند از انتشار آلفا جلوگیری کنند ، اما دلتا همچنین می تواند توسط افراد واکسینه شده منتقل شود.

چگونه لوگا از کرونا ویروس دلتا جلوگیری می کند؟

به نظر می رسد درگیری بر سر دلتا وزن باعث افزایش خطر بستری شدن می شود. یک مطالعه قبلی در اسکاتلند نشان داد که افراد واکسینه نشده با دلتا دو برابر افراد غیر واکسینه شده با آلفا در بیمارستان بستری می شوند. فشار شدید در دلتا خطر عفونت را در افراد واکسینه نشده افزایش می دهد. راهکارهایی مانند پوشیدن ماسک ، حفظ فاصله اجتماعی و اجتناب از اماکن عمومی می تواند خطر ابتلا را کاهش دهد. کارشناسان می گویند بهترین راه برای محافظت از خود در برابر دلتا و انواع دیگر ویروس ها ، تهیه طیف وسیعی از واکسن ها است.

چه چیزی دلتا کرونا را مسری می کند؟

برای درک علت گسترش دلتا کرونا ، محققان در حال بررسی علت تفاوت آن با سایر انواع ویروس کرونا هستند. در بیشتر موارد ، دانشمندان به دنبال درک پروتئین ساختاری روی سطح ویروس COVID-19 هستند. خوشه های این پروتئین به عنوان کلیدهایی عمل می کنند که به گیرنده ها متصل می شوند و راه را برای ورود ویروس به سلول های انسان باز می کنند. اکثر واکسن های کووید -19 برای افزایش لوگ پروتئین هدف از ورود ویروس به سلول ها جلوگیری می کنند.
تغییرات مختلف در پروتئین تجزیه ، مانند دامنه دامنه گیرنده ، آنتی بادی اولیه را تخریب می کند. دلتا دارای پروتئین فاکتور رشد به نام D614G است که با نام “Doug” نیز شناخته می شود و می تواند تراکم پروتئین را در سطح ویروسی افزایش دهد.

تاج دلتا

به بیرون اسپایک نگاه کنید

علاوه بر این تغییرات پیچیده ، محققان معتقدند که تغییرات ژن های ویروسی که به پروتئین رشد ارتباط ندارند نیز باید در نظر گرفته شوند. اگرچه پروتئین استخوان مهم است ، اما نباید نادیده گرفت که سایر پروتئین های ویروسی در ایجاد تغییرات عفونی کشنده نقش دارند.
دانشمندان هنوز در حال تلاش برای درک ترکیب منحصر به فرد دلتا از نظر جهش های ژنتیکی هستند. به عنوان مثال ، دلتا فاقد دو جهش مهم در بتا و گاما است و شامل یک جهش خاص در ناحیه ژنتیکی است که به ویروس اجازه ورود به سلول های انسانی را می دهد.
محققان معتقدند تنوع دلتا می تواند سیستم ایمنی بدن را هنگامی که در سلول های انسانی وجود دارد تنظیم کند. آنها قبلاً دریافته اند که متغیرهای ضعیف نوع آلفا به فرار بهتر از پاسخ های ایمنی کمک می کند. دلتا احتمالاً همین کار را انجام می دهد ، زیرا به سلول حمله می کند و سیستم ایمنی را برای مبارزه با ویروس فعال نمی کند. در نتیجه ، قبل از اینکه پاسخ به ویروس را متوقف کند ، خود انواع زیادی از ویروس ها را ایجاد می کند.
اگر سیستم ایمنی بدن نتواند به طور م respondثر پاسخ دهد ، ویروس تکثیر شده و سپس گسترش می یابد. در نهایت منجر به افزایش غیر مستقیم مرگ و میر می شود. مطالعه پروتئین ها و جهش های مختلف ویروسی در هر گونه به دانشمندان کمک می کند تا در آینده به گونه های مختلف واکنش بهتری نشان دهند.

بیایید یکدیگر را بشناسیم: قرص روی Max Max Vivation

واکسن ها بهترین واکسن ها هستند

واکسن های موجود COVID-19 در جلوگیری از بیماری های قلبی شدید و مرگ بسیار مثر است. کارشناسان معتقدند واکسن جهانی بهترین ابزار برای شما است و دیگران می توانند بیماری جدی و مرگ COVID-19 را مشاهده کنند. ماسک ها همچنین یک ابزار مهم در پیشگیری از عفونت ها هستند. محققان نگران هستند که سطوح پایین واکسیناسیون می تواند منجر به گونه های جدیدی شود که ممکن است خطرناکتر از ویروس باشند. به همین دلیل است که نه تنها می توانید با واکسیناسیون به خودتان کمک کنید ، بلکه می توانید از انواع مختلف ویروس ها نیز جلوگیری کنید. هر بار که ویروس افراد مختلف را آلوده می کند ، احتمال تغییر آن بیشتر است.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: verywellhealth

دیدگاهتان را بنویسید