چرا آب سرد برای شما مضر است؟ || چرا آب سرد برای شما مضر است؟


نوشیدن 2 تا 3 لیتر آب برای سلامت عمومی توصیه می شود. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد برای شما مضر است؟ نوشیدن آب ممکن است خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشد ، و ما در اینجا آنها را به تفصیل مورد بحث قرار داده ایم. همچنین خواهیم دید که علم در این مورد چه توصیه هایی می کند.

بسیاری معتقدند مضرات آب سرد بیشتر از فواید آن است. آب سرد می تواند باعث تنگ شدن معده و هضم آن شود. برخی از افراد نیز معتقدند که اگر بدن آنها در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر آب بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتیگراد) بیشتر تلاش کنند.

نوشیدن آب سرد غشاهای مخاطی را شل کرده و عبور از مجاری تنفسی را دشوار می کند. در غیر این صورت ، استفاده از آب داغ (یا نوشیدنی های داغ ، مانند آب مرغ) تنفس را راحت تر می کند. آب سرد همچنین تراکم را برای افراد آلوده بدتر می کند سرد یا آنفولانزا.

با مشاوران پزشک فعلی خود به صورت آنلاین مشورت کنید

نوشیدن آب سرد در افرادی که سابقه این بیماری را دارند با میگرن ارتباط دارد. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث درد شود اشلازی (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد همراه غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. بنابراین ، غذاهای بسیاری از فرهنگ های دیگر با آب گرم سرو می شود. یک باور رایج دیگر این است که نوشیدن آب سرد نیازی به کمک به بدن شما برای خنک شدن در یک روز گرم تابستان ندارد. با این حال ، شواهد علمی کافی برای این امر وجود ندارد. اگرچه ممکن است آب سرد مضر به نظر برسد ، اما مزایایی دارد.

فواید نوشیدن آب سرد آن چیست؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب سرد بعد از ورزش دمای بدن را متعادل می کند. نوشیدن آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما پس از کار سخت جلوگیری کند. نوشیدن آب سرد به بدن شما کمک می کند تا دمای پایین را حفظ کند.

آب سرد ممکن است در طول روز به بدن شما انرژی بیشتری بدهد. با این حال ، تحقیقات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی کودکان چاق می شود. همه می دانند که نوشیدن آب می تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین ممکن است به شما در حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش هزینه های انرژی برای استراحت کودکان چاق می شود.

نوشیدن فقط آب سرد ممکن است به وزن شما کمک نکند. با این حال ، ممکن است این روند زودتر شروع شود.

آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایبی دارد. آب داغ می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. کم آبی می تواند مشکلی در دمای گرم ایجاد کند زیرا بدن شما به نظر می رسد عرق زیادی از دست می دهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند شما را در برابر آب محافظت کند. با این حال ، آب سرد در هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا ممکن است ایده خوبی نباشد زیرا می تواند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم بزرگسالان را کند کند. بعد از ورزش شدید می توانید مقداری آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا هنگام ابتلا به آنفولانزا) ، آب گرم ممکن است بهترین انتخاب شما باشد.

استفاده از آب سرد یا گرم کاملاً به سلامت و وضعیت فرد بستگی دارد. آب سرد برای افرادی که سردرد یا آشالازی دارند مناسب نیست. به نظر می رسد آب گرم برای اکثر مردم بی خطر است.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ایجاد کند. بنابراین ، سلامت و زمان روز یا ساعت خود را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که برای شما مناسب است.

آیا نوشیدن آب در دمای اتاق ایمن است؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب دمای اتاق در بیشتر مواقع می تواند خوب کار کند. اما اگر در حال ورزش هستید ، نوشیدن کمی آب سرد می تواند به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا کمک کند.

در حالی که نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، ممکن است هزینه های انرژی را هنگام استراحت افزایش دهد. استفاده از انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد در یک روز گرم می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این می تواند باعث ناراحتی های گوارشی و درد معده شود. همچنین می تواند ضربان قلب و فشار خون شما را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. گرفتگی معده می تواند در اثر خوردن غذاهای بسیار داغ از جمله آب گرم ایجاد شود. وقتی مایعات داغ مانند آب گرم با پوست تماس پیدا می کنند ، سلول ها به گرما واکنش نشان می دهند. گرمای شدید نیز می تواند باعث آسیب شدید بافت شود.

آب گرم ممکن است آلوده باشد؟

تحقیقات کمی در این زمینه انجام شده است. اما آب لوله کشی داغ می تواند حاوی آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند بخاری ها یا مخازن دارای قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب موجود در آن را بخورند و مسموم کنند. آب گرم می تواند این آلودگی را سریعتر از آب سرد حل کند.

اگرچه استفاده از آب گرم در فیلتر آب ممکن است گزینه ایمن تری باشد ، اما خطراتی را به دنبال دارد. آب گرم سریعتر از آب سرد در داخل حل می شود. این می تواند منجر به مشکلات طولانی مدت شود.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث آسیب ناگهانی شود. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید با دقت از آن مراقبت کنید.

بخار داغ می تواند باعث گرگرفتگی شود. برای محافظت بیشتر ، ظرف را در یک حوله ضخیم نگه دارید. به یاد داشته باشید که بطری را پر نکنید. می تواند باعث سرریز شدن آب شود سوزش باشید منتظر بمانید تا آب کمی سرد شود تا بتوانید بنوشید.

آب گرم می تواند آن را آرام کند. اگرچه هنوز مشخص نیست که چقدر می تواند مثر باشد ، اما عوارض جانبی ندارد. شما نیاز به مراقبت مناسب دارید.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و مزایای سلامتی آن را نمی توان انکار کرد. آب برای بدن ما ضروری است و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی است که می تواند تشنگی شما را برطرف کند و نوشیدن با معده خالی می تواند تقریباً تمام مشکلات بدن شما را درمان کند. فواید نوشیدن آب شامل موارد زیر است:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را تقویت کند ، زیرا می تواند متابولیسم شما را تا 25 درصد افزایش دهد. تسریع متابولیسم به هضم سریع غذا کمک می کند و در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. آنچه باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن مهم است. عادت نوشیدن آب به طور منظم با معده خالی را می توان انجام داد سیستم ایمنی م effectiveثر باشد نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی می تواند بهبود یابد دستگاه گوارش کمکم کنید. ورزش روزانه می تواند به شما کمک کند تا مدفوع منظم داشته باشید و همچنین به شما کمک می کند مدفوع منظم داشته باشید. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به شکل مایع تولید می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. بدن شما اینگونه تمیز می شود و مسمومیت آنچه شما انجام می دهید همچنین از نفخ جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

یکی از دلایلی که افراد از سردردهای مکرر و حملات میگرنی رنج می برند ، کم آبی بدن است. کم آبی بدن علت اصلی سردرد است و نوشیدن آب در زمان های مختلف ، به ویژه با معده خالی ، می تواند به طور طبیعی سردرد را کاهش دهد. نه تنها این ، با کمک آب آشامیدنی می توانید از مشکلات دهان و دندان نیز جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

خوردن مقدار زیادی آب در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن شما کمک کند زیرا آب کالری ندارد و نوشیدنی های معمولی به پر نگه داشتن معده کمک می کند. همچنین ، پیامدهای منفی ندارد. زیرا نوشیدن آب زیاد به سرعت هضم غذا کمک می کند.

از آنجا که نوشیدن آب به پاکسازی منظم روده ها کمک می کند ، همچنین باعث می شود صبح احساس گرسنگی کنید تا بتوانید صبحانه خود را به موقع بخورید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب باعث تحریک رشد سریع گلبول های قرمز خون و در نتیجه اکسیژن و انرژی بیشتر می شود.

روده بزرگ را تمیز می کند

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاص شدن از شر مواد زائد و جذب سریعتر مواد مغذی کمک کند. این منجر به سلامت روده و بدن می شود.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که تصفیه آب را به جهان معرفی کردند و از نظر مذهبی آن را دنبال کردند. آنها به محض بیدار شدن آب می نوشند ، این دارو با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک درس خوب در مورد نحوه پیروی از آب درمانی است.

 • دو ساعت بعد از یک وعده غذایی معمولی غذا نخورید. سپس ، دوباره یک لیتر آب بنوشید.
 • به محض بیدار شدن ، قبل از مسواک زدن یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمی شروع کنید.
 • پس از نوشیدن آب ، می توانید مسواک بزنید و مسواک بزنید. از خوردن و آشامیدن به مدت 45 دقیقه خودداری کنید. پس از آن می توانید از صبحانه خود لذت ببرید.

نوشیدن آب به شما در جلوگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند و ممکن است ظرف چند روز احساس انرژی تازه و ترش کنید. آب درمانی این می تواند فشار خون بالا ، ورم معده ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. همچنین می توانید آب لیمو را به آب گرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به بدن شما کمک می کند.

اگر مشکلی یا سوالی در مورد رژیم غذایی خود دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید تغذیه و رژیم درمانی مخاطب. اصلاح رژیم غذایی از طریق مشاوره آنلاین یکی از خدمات دکتر این می تواند بلافاصله برای صحبت با متخصصان تغذیه و حتی سایر متخصصان بهداشت مانند متخصص گردش خون، متخصص اطفال، اورولوژی و حتی مادرم آیو متخصصین زنان و زایمان تماس بگیرید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید