فقط سردرد چپ (علت و درمان خانگی)


سردرد می تواند یک رویداد استرس زا باشد ، به خصوص اگر علت آن مشخص نباشد. با این حال ، سردرد بسیار شایع است و حدود 50 درصد از بزرگسالان را درگیر می کند. دو نوع سردرد وجود دارد: کم و زیاد. علائم این دو نوع سردرد می تواند متفاوت باشد ، اما گاهی علائم آنها یکسان است و این امر تشخیص آنها را مشکل می کند.

یکی از شایع ترین سردردها سردرد سمت چپ است که می تواند منجر به سردرد ، سردردهای میگرنی یا حتی سردرد شود. این نوع سردرد می تواند سردرد اولیه یا ثانویه باشد.

چرا سمت چپم درد می کند؟

دلایل و علل سردرد چپ شامل موارد زیر است:

ضانجف

بیماریهای جدی جدی باعث سردردهای درجه پایین نمی شوند. در واقع بیشتر سردردهای سمت چپ ناشی از سردردهای میگرنی هستند که علائم ناتوان کننده ای نیز دارند. میگرن چپ با علائم زیر همراه است:

 • درد شدید در سر چپ (یا راست)
 • lalabo
 • ماتاگ
 • فونوفوبیا
 • فتوفوبیا
 • فشار آوردن ، احساس سوزن سوزن شدن یا تپش قلب اغلب تحرک را بدتر می کند
 • درد بین 6 تا 72 ساعت یا گاهی بیشتر طول می کشد

گاهی اوقات علائم میگرن به حدی شدید است که بیمار می خواهد در یک اتاق تاریک دراز بکشد و بی حرکت بماند. میگرن اغلب در اثر سر و صدا ، بو یا غذا ایجاد می شود و گاهی انواع خاصی از نور مانند نور طولانی مدت می تواند باعث سردرد میگرنی شود. استرس و تغییرات هورمونی نیز می تواند باعث سردردهای میگرنی شود.

انواع سردرد (جدید و بی ضرر) ، علل و روشهای درمانی ساده

میگرن معمولاً در یک اتاق تاریک یا با داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن آرام می شود. در برخی موارد ، پزشک ممکن است داروهایی مانند Imitrex را تجویز کند.

نوشتن تعداد دفعاتی که فرد مبتلا به میگرن است می تواند به ردیابی علائم و شناسایی عوامل محرک کمک کند. باید به متخصص مراجعه کنید که سردردهای میگرنی مکرر یا سردردهایی را که به درمان پاسخ نمی دهند ، درمان می کند.

سردرد

سردرد شایع تر از میگرن است و زنان را بیشتر از مردان مبتلا می کند. این نوع سردردها اغلب سر و پشت کل چشم را درگیر می کنند ، اما همچنین می توانند باعث سردرد یک طرفه در سمت چپ شوند.

اکثر افرادی که از سردرد رنج می برند ، آن را احساس فشار یا فشار می دانند که در طول روز یا عصر بدتر می شود. سردرد ممکن است با درد گردن و شانه و همچنین اختلال در بینایی ، بینایی ضعیف و حالت تهوع همراه باشد.

علائم سردرد و 4 درمان خانگی

این نوع سردرد می تواند ناشی از انواع مشکلات عضلانی ، از جمله آسیب های گردن ، استرس و سفت شدن عضلات گردن و شانه ، و همچنین وجود ضعیف یا کم خوابی باشد که منجر به گردن درد می شود. درمان سردردهای میگرنی شامل از بین بردن علت زمینه ای است. به عنوان مثال ، ایبوپروفن برای درمان التهاب عضلات گردن که باعث سردرد می شود ، استفاده می شود.

سرگروه

سرهای گروهی ، مانند میگرن ، اغلب در یک طرف سر قرار می گیرند و همانطور که از نامش مشخص است ، به صورت دوره ای یا خوشه ای ظاهر می شوند. این نوع سردرد معمولاً درد شدیدی دارد و ممکن است روزها تا هفته ها طول بکشد و معمولاً در پشت یک چشم ایجاد می شود.

سردردهای گروهی اغلب باعث بیدار شدن بیمار در حین خواب می شود و می تواند باعث ترک ، قرمزی و احتقان در چشم آسیب دیده شود. سردردهای گروهی همچنین می توانند علائم دیگری مانند قرمزی و تورم در اطراف چشم ، ترک خوردگی پلک ها یا کشیدگی مردمک ها ایجاد کنند.

سردرد گروهی 15 دقیقه تا 3 ساعت در روز طول می کشد و می تواند 6 تا 12 هفته طول بکشد. ممکن است یک بیمار قبل از بهبودی شش ماه تا یک سال با سردرد دست و پنجه نرم کند. اغلب برای تعیین علت و درمان سردردهای میگرنی مراجعه به کلینیک خصوصی سردرد ضروری است. داروهای بدون نسخه نیز می توانند مفید باشند ، اما بیشتر انواع سردردها قبل از اثر داروهای مسکن برطرف می شوند.

خون دماغ چگونه درمان می شود؟ (و تغییرات میگرن)

سایر علل سردرد چپ

سر چپ ممکن است مسائل دیگری مانند مشکلات زیر را دنبال کند:

 • عفونت
 • آسیب تروماتیک مغز
 • آرتروز
 • سینوزیت
 • قطع شریان مهره ای یا شریان کاروتید

تومورهای مغزی و تومورهای مغزی نیز می توانند باعث سردرد سمت چپ شوند. اما سردردهای ناشی از تومورهای مغزی یا سکته مغزی اغلب با دوبینی ، ضعف بدن ، مشکل در صحبت کردن و سایر علائم عصبی همراه است.

ایشا 1 ایشا 2

دیدگاهتان را بنویسید