خطرات مکرر برای سلامتی || عود بیماری و فواید آن برای سلامتی چیست؟


اطلاعات در مورد خطرات مکرر سلامتی متفاوت است. برخی از مطالعات پیشگیری از افسردگی و جلوگیری از التهاب را در بخشهای مکرر نشان داده است. مطالعات دیگر ارتباط بین قرار گرفتن در معرض دود مکرر و اثرات منفی آن بر سلامتی مانند سرطان را نشان داده است.

بخور یک ماده قابل احتراق برای تولید عطر مطبوع است. در واقع ، کلمه “بخور” از یک کلمه لاتین به معنی “سوختن” گرفته شده است. سوختگی از زمان های قدیم وجود داشته است. در مراسم های مذهبی در مصر باستان ، بابل و یونان از بخور استفاده می شد. برای قرن ها و تا به امروز ، مردم در سراسر جهان به دلایل مختلف از آن برای تکرار استفاده کرده اند.

آیا دود بخور می تواند به سلامتی شما آسیب برساند؟

همچنین ، اگر می خواهید از تکرار استفاده کنید ، باید تمام نکات ایمنی را رعایت کنید. شما باید مطمئن شوید که آتش سوزی وجود ندارد.

با مشاوران پزشک فعلی خود به صورت آنلاین مشورت کنید

بخور معمولاً از مواد طبیعی تهیه می شود. اولین چوب های بخور از مواد معطر مانند مریم گلی ، نمک ، روغن ، چوب و غیره ساخته شده بود. با گذشت زمان ، مواد اضافی به مواد افزوده شده است تا عطر ، توانایی سوزاندن و حفظ مواد را افزایش دهد.

برای استفاده از اکثر انواع بخورها به منابع آتش نیاز دارید. انتهای بخور ، که می تواند یک شی ، چوب ، گرد یا. بخور طراحی شده است تا بوی شیرین و شیرینی داشته باشد. همچنین ممکن است حاوی یک قسمت آویزان باشد که به راحتی جذب می شود. این بدان معنی است که می تواند بر سلامت فرد تأثیر بگذارد.

شاخص های خطرناک سلامتی

خطرات سلامتی پزشک معالج

بسیاری از فرهنگ ها برای سلامتی و حتی اهداف معنوی بخور می سوزانند. اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که دود مکرر ممکن است برای سلامتی مضر باشد.

تکرار یک ماده دودی است. از مواد طبیعی ساخته شده است که می توانند سوزانده شوند تا عطر دلپذیری ایجاد شود. انواع مختلف بخورها رایحه و ترکیبات متفاوتی دارند. نمونه هایی از برخی از این اجزا شامل چوب یا گل رز است. برخی از آنها با نمک و برخی دیگر از پودر تهیه می شوند. به طور کلی ، بخور برای خوشبو کردن فضای داخلی خانه ، برای اهداف معنوی ، سلامتی و موارد دیگر استفاده می شود.

مانند هر چیز دیگری که دود ایجاد می کند ، بخور برای استفاده باید استنشاق شود. اخیراً تحقیقی در مورد تأثیرات منفی دود بخور بر سلامتی انجام شده است. بیایید نگاهی دقیق تر به عوارض جانبی احتمالی بخور بیندازیم.

در حالی که برخی از داده ها نشان می دهد که مواد تکراری ممکن است مزایای سلامتی بالقوه ای داشته باشند ، برعکس آن چطور؟ آیا تنفس دود می تواند به شما آسیب برساند؟ دود بخور از چندین جزء تشکیل شده است. این مواد شامل مواد ریز ناشی از احتراق و گازهای مختلف از جمله مونوکسید کربن است.

در مطالعه ای بر روی بزرگسالان در چین ، شواهد نشان داد که استفاده مکرر ممکن است خطر ابتلا به فشار خون بالا را افزایش دهد.

به طور خلاصه ، استفاده از بخور برای مدت طولانی وجود داشته است و برای اهداف مختلفی از جمله اعمال مذهبی ، واسطه بو و مدیتیشن و آرامش استفاده می شده است. از مواد مختلف ، معمولاً درختان ، می توان به عنوان اجزای تکراری استفاده کرد.

سرطان یکی از شایع ترین خطرات سلامتی است

محققان در سنگاپور دریافتند که عود طولانی مدت با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه همراه است. مطالعه بر روی کودکان در عمان نشان داد که استفاده مکرر باعث ایجاد آسم در کودکان مبتلا به آسم می شود. با این حال ، استفاده مکرر با افزایش حوادث تنفسی همراه نبود.

عطرها از مواد طبیعی و غیر طبیعی تشکیل شده اند که ذرات کوچکی تولید می کنند که قابل جذب نیستند. یک مطالعه در سال 2009 تأیید کرد که برخی از اینها سرطان هستند ، به این معنی که می توانند باعث سرطان شوند. همچنین ، این مطالعه ارتباط بین خطر بالای سرطان و استفاده مکرر را نشان داد.

بیشتر این سرطان ها سرطان ریه یا سرطان ریه بودند.

مطالعه دیگری نشان داد که استنشاق دود بخور سرطانی تر از سیگار کشیدن است. این مطالعه فقط بر روی سلول های حیوانی و در شرایط آزمایشگاهی انجام شد.

وجود بسیاری از مواد سمی که باعث ایجاد دود بخور می شوند ، همراه با ترکیبات معطر آنها ، به این معنی است که می تواند اثرات مضر نیز ایجاد کند.

نفس کشیدن

تکرار باعث آسم نمی شود ، اما می تواند باعث آسم شود. یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که اجزای موجود در دود بخور سلول های کشت زیر دود سیگار را مسموم می کند. لازم به ذکر است که در این مطالعه فقط بخور و ته سیگار مورد ارزیابی قرار گرفت.

اجزای معلق دود بخور نه تنها حاوی سرطان بلکه محرک نیز هستند. این بدان معناست که دود مکرر می تواند چندین بیماری تنفسی مانند آسم را ایجاد کند. در یک مطالعه بیش از 3000 دانش آموز مدارس از نظر آسم ، علائم آسم و عود مجدد بیماری مورد بررسی قرار گرفتند. این مطالعه نشان داد که بین استنشاق دود بخور ، آسم و علائم شبه آسم مانند آسم ارتباط وجود دارد.

ارتباط بین استفاده مکرر و افزایش تقاضا برای داروهای آسم نیز در این مقاله نشان داده شده است.

عفونت

خطرات سلامتی پزشک معالج

مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن مکرر در معرض دود می تواند باعث تورم دائمی بدن شود. یک مطالعه نشان داد که دود مکرر نه تنها ممکن است باعث التهاب ریه ها شود ، بلکه باعث التهاب کبد نیز می شود. این مطالعه محدود بود زیرا فقط بر روی حیوانات انجام شد. این عفونت در اثر تخریب دستگاه گوارش ایجاد می شود که باعث ایجاد استرس اکسیداتیو نیز می شود.

متابولیسم

ترکیبات موجود در دود بخور نیز می تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد. مطالعات روی موش ها نشان داده است که قرار گرفتن مکرر در معرض دود روی سوخت و ساز بدن و وزن تأثیر منفی می گذارد. دود خروجی منجر به کاهش وزن ناخواسته و کاهش سطح کلسترول خوب می شود.

برای تعیین اینکه آیا این اتفاق در انسان رخ می دهد یا خیر ، مطالعات بیشتری لازم است.

بخور از چه چیزی ساخته می شود؟

بخور معمولاً از ادویه جات ترشی جات تهیه می شود. آنها همچنین از برچسب برای نگه داشتن اجسام معطر در کنار هم استفاده می کنند. مواد معطر مورد استفاده برای تهیه بخور معمولاً گیاهان دارویی هستند. این محصولات می توانند شامل انواع آدامس ، پوست ، دانه ها ، ریشه ها و گلها باشند.

ترکیبات خاصی که برای عطر استفاده می شود بسته به منطقه و سازنده این محصولات ممکن است متفاوت باشد. برخی از نمونه های خاص عطرهایی که می توانند برای تولید بخور در نقاط مختلف جهان استفاده شوند عبارتند از:

  • بخور دادن
  • دارچین
  • دستور العمل های هندی
  • چوب صندل

ذغال های سوزان بخور سوزان هستند. احتراق اجازه می دهد تا فرکانس بسوزد و دود منتشر کند. مواد مورد استفاده به عنوان چسب در نقاط مختلف جهان متفاوت است ، اما ممکن است شامل موادی مانند ذغال سنگ یا پودر چوب باشد.

الگوی تکراری

تکرار انواع مختلفی دارد ، از جمله:

  • بودو
  • کوریو
  • به عقب
  • مخاطب

نحوه استفاده از تکرار

خطرات سلامتی پزشک معالج

برای سوزاندن بخور ، ابتدا به آرامی روشن می شود. به عنوان مثال ، برای روشن کردن بخور چوبی ، از چراغ یا اجاق گاز برای روشن کردن عنکبوت استفاده می شود. هنگامی که بخور روشن است ، به آرامی شعله را خاموش کنید. معمولاً ضربه می زند، تکرار را خاموش کنید. سپس بخور آب می شود و شروع به انتشار دود معطر می کند.

زمان سوزاندن بخور بسته به شکل آن متفاوت است. برای مثال سوختگی های مکرر می تواند بین 50 تا 90 دقیقه طول بکشد. وقتی بخور کاملاً می سوزد ، خود به خود از بین می رود. البته ، باید بدانید که بخور دادن با خطر آتش سوزی همراه است.

برای سوزاندن بخور ، باید از عطر خود استفاده کنید. این به کنترل سوزاندن بخور و خاکستر آن کمک می کند. چوب های بخور را روی آتش قرار دهید. هرگز بخور سوزاننده را در گوشه خانه خود بدون مراقبت رها نکنید.

می توانید چوب بخور ، قرقره و جا بخور را به صورت آنلاین خریداری کنید.

آیا بخور دادن فوایدی برای سلامتی دارد؟

خطرات سلامتی پزشک معالج

قرنهاست که از بخور در سراسر جهان استفاده می شود ، اما آیا سوزاندن فایده ای برای سلامتی دارد؟ تحقیقات محدودی در مورد فواید احتمالی بخور دادن وجود دارد. مطالعات متعددی در مورد بخور دادن و بازگشت آن انجام شده است.

استفاده از جو دوسر یکی از پایه های اصلی فرهنگ و تدبر دینی از زمان های قدیم بوده است. اما آیا واقعاً بخور دادن اثر آرامش بخش یا ذهن دارد؟

یک مطالعه در سال 2008 با افزودن کندر نشان داد که می تواند واکنش مشابهی به داروهای ضد افسردگی ایجاد کند. علاوه بر این ، واکنش این مرکز در مناطقی از مغز مربوط به اضطراب و افسردگی مشاهده شد. همچنین باعث ایجاد حس گرما در بینندگان شد.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که برخی از ترکیبات آنها که از کندر و موز استخراج شده اند ، اثرات ضد التهابی در موش ها دارند. محققان چندین ترکیب را از آنها جدا کردند و دریافتند که برخی از آنها ، بسته به دوز ، می توانند پاسخ التهابی را در موش ها مهار کنند.

با این حال ، باید توجه داشت که محققان در این مطالعه با ترکیبات تصفیه شده خود از نمک کار کردند. مطالعات بیشتری مورد نیاز است تا مشخص شود آیا ترکیبات آنها حاوی گازهای گلخانه ای مکرر است یا خیر و آیا واکنش های مشابهی از سوی افراد ایجاد می کند یا خیر.

اخرین حرف

از زمان های قدیم ، در سراسر جهان و در فرهنگ های مختلف از بخور استفاده می شده است. با توجه به عوارض جانبی احتمالی دود مکرر ، بهتر است قبل از استفاده از دودهای مکرر با پزشک مشورت کنید.

منابع:

https://www.healthline.com/health/is-incense-bad-for-you

https://www.healthline.com/health/what-is-incense

دیدگاهتان را بنویسید