تاثیر رژیم غذایی بدون چربی بر سلامت دهان و دندان


زیبایی یک مفهوم نسبی است که هرکس ایده خود را در مورد آن دارد. شما می توانید یک شخصیت زیبا را به چیزی که دوست شما دوست ندارد یا به ندرت زشت تلقی می شود نسبت دهید. یکی از مسائلی که تأثیر بسزایی در ما و دید شما از زیبایی دارد ، رسانه و تبلیغات است. تبلیغات نقش مهمی در زیبایی برخی ویژگی ها دارد.

یک فرد سالم دارای ویژگی های منحصر به فرد و مهمی است ، علاوه بر بهبود کیفیت زندگی انسان ، بر زیبایی او نیز می افزاید. به تازگی ، بدنی که هم مردان و هم زنان از آن استقبال کرده اند ، بدن باریکی است. در نتیجه ، انواع غذاهای بدون چربی جای خود را در بین مردم پیدا کرده و درست یا غلط از آنها استفاده می شود. معمولاً مهمترین چیزی که همه را به خود جذب می کند کاهش وزن در زمان اختصاص داده شده به این رژیم لاغر است. افراد کمی به اثرات مضر این غذاهای بدون چربی بر مشتریان خود توجه می کنند. این غذاها و غذاها می توانند بر کل سیستم بدن تأثیر بگذارند و عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهند. این تأثیر می تواند مثبت یا منفی باشد.

یکی از قسمت های بدن که مستقیماً تحت تأثیر غذاهای بدون چربی قرار می گیرد دهان و دندان است. آب غیر قابل مقاومت بدون در نظر گرفتن محصول هر نظمی ، غذا می تواند دندان های شما را از راه سلامت دور کند. برای بهتر شدن و آشنایی با این بخش با ما همراه باشید.

  • ارتباط بی وقفه بین تغذیه و سلامت دهان و دندان
  • کاهش و تاثیر آن بر سلامت دندان شما!
  • 4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان هنگام کاهش وزن

ارتباط بی وقفه بین تغذیه و سلامت دهان و دندان

بین غذا و سلامت دهان و دندان یک رابطه دو جانبه غیرقابل تشخیص وجود دارد و اگر یک طرف رابطه مشکل داشته باشد ، می تواند تأثیر عمده ای در طرف دیگر داشته باشد و آن را مختل کند. اگر مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت دندان های خود را نخورید ، به مرور دندان های خود را از دست می دهید ، که می تواند در جویدن ، گاز گرفتن و صحبت کردن اختلال ایجاد کند.

از طرف دیگر ، اگر دندان های سالم ندارید ، نمی توانید از هر نوع غذایی استفاده کنید ، البته علاوه بر از دست دادن یکی از بزرگترین راحتی های جهان ، یعنی خوردن ، ذخایر مواد مغذی موجود در بدن خود را تضعیف خواهید کرد. بدن باشد.

اگر بد غذا بخورید ، دندان های خود را در معرض پوسیدگی قرار می دهید. به عنوان مثال ، شکر یکی از مضرترین مواد غذایی موجود برای دندان های انسان است و استفاده از این ماده باید متوسط ​​و سالم باشد. یا خوردن غذاهای اسیدی در دراز مدت می تواند صدمات جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند ، راه حل این مشکل تنها با اصلاح ساختار تغذیه ای است.

کاهش و تاثیر آن بر سلامت دندان شما!

آیا می دانستید که کاهش وزن بر دندان ها و لثه شما تأثیر می گذارد؟ وقتی رژیم لاغری دارید این باید آخرین چیزی باشد که به ذهن شما می رسد ، ممکن است به هیچ وجه شما را اذیت نکند! اما باید بدانید که لاغری و کاهش وزن تاثیر مستقیمی بر روی دهان و دندان ها دارد. همانطور که وزن ناگهانی می تواند بر سلامت دندان های شما تأثیر بگذارد ، افزایش وزن نیز می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت دندان های شما داشته باشد. چربی که باعث تحریک و مختل شدن ظاهر بدن شما می شود ، روی دندان های شما نیز تأثیر گذاشته است.

تحقیقات نشان داده است افرادی که وزن کم کرده اند و چاق هستند از سایر افراد چاق سالم تر هستند. در واقع کاهش چربی خطر ابتلا به بیماری التهابی لثه را کاهش می دهد و همچنین از شدت بیماری می کاهد. بنابراین به خاطر داشته باشید که “دندانهای چربی کمتر ، سالمتر”!

4 راه برای جلوگیری از آسیب دندان هنگام کاهش وزن

تقریباً همه ما می دانیم که چاقی باعث مشکلات و بیماری های زیادی می شود. اما برای مزایای اصلی ، باید از برخی معایب نیز آگاه باشید. در اینجا چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن وجود دارد.

  • میوه و سبزیجات زیاد بخورید. رژیم های گیاهی می توانند به کاهش سریع و سالم وزن شما کمک کنند ، در حالی که دندان های شما به دلیل ویتامین ها و مواد معدنی مختلف سالم هستند. بنابراین یکی از مهمترین نکات ما این است که میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود قرار دهید. یکی دیگر از مزایای این غذاها این است که می توان هنگام جویدن روی دندان ها ، مسواک و مسواک و سایر غذاها مالید.
  • از شکر استفاده نکنید. وقتی صحبت از پاداش می شود ، شیرینی و آدامس بدون قند را امتحان کنید. قطع مصرف قند به میزان قابل توجهی چربی را کاهش می دهد و همچنین سلامت دندان ها را حفظ می کند.
  • آب کافی بنوشید. مصرف زیاد آب نقش مهمی در حفظ سلامت پوست و کلیه ها دارد. خوب است بدانید که اگر آب کافی بنوشید ، نه تنها پوست و کلیه ها ، بلکه دندان های شما نیز به خوبی محافظت می شوند.
  • به اندازه کافی خوابیدن. شاید با خواندن این مطلب تعجب کنید. جای تعجب نیست! خواب کافی ، علاوه بر حفظ سلامت جسمانی ، به حفظ سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

برای اطمینان از سلامت دندان های خود ، دکتر در کلینیک دندانپزشکی نیکزاد ، شما به طور کامل معاینه می شوید و وضعیت شما بررسی می شود که آیا مناسب است یا خیر. برای رزرو به drnikzad.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید