استفاده رژیم صهیونیستی از پوشش هواپیماهای مسافربری برای حمله به تدمر


استفاده رژیم صهیونیستی از پوشش هواپیماهای مسافربری برای حمله به تدمر

به گزارش روزپلاس، وزارت دفاع روسیه روز پنجشنبه تأیید کرد که حمله هوایی روز چهارشنبه در نزدیکی شهر «تدمر» توسط هواپیماهای رژیم صهیونیستی انجام شده است.

«وادیم کولیت»، معاون مرکز آشتی روسیه در نشست خبری روز پنجشنبه گفت که حملات هوایی که چهارشنبه شب از نزدیکی منطقه التنف در منطقه مرزی اردن و عراق آغاز شد توسط چهار جنگنده اف-‌۱۶ رژیم صهیونیستی انجام شد.

موشک‌های دوربرد رژیم صهیونیستی یک برج ارتباطی و مناطق نزدیک آن را در نزدیکی شهر تدمر در شرق استان حمص هدف قرار داد. این حمله به شهادت یک سرباز ارتش سوریه و زخمی شدن سه نفر دیگر منجر شد.

شب گذشته گزارش شده بود که پدافند هوایی سوریه برای مقابله با موشک‌های شلیک‌شده از جنگنده‌های رژیم صهیونیستی فعال شده بودند. با وجود این، کولیت گفت: «ارتش سوریه تصمیم گرفتند از پدافندها استفاده نکنند زیرا در زمان حمله هوایی اسرائیل، دو هواپیمای مسافربری در نزدیکی آن منطقه بودند.»

رسانه‌های سوری بامداد پنجشنبه از احتمال وقوع حمله هوایی به استان «حمص» خبر دادند. شبکه «الجزیره» به نقل از منابع سوری نوشت که حمله هوایی به جنوب تدمر، از منطقه «التنف» واقع در نزدیکی مرز سوریه-عراق سرچشمه گرفته است.

منابع خبری عربی در ادامه به نقل از رسانه‌های سوری نوشتند که جنوب تدمر هدف حمله هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی معمولا با استفاده از حریم‌هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند. 

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده‌اند رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض کرده و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید