استراتژی قدرت 12 میکرو محرک محافظ که می توانید اکنون بسازید


به منظور مدرسه HUM در آگوست 2021 ، ما چهار ستون ایمنی با عادات کوچک و سالم را مورد بحث قرار می دهیم.

بازگشت به مدرسه ، بازگشت به دفتر ، یا صرفاً می خواهید دفاع خود را برای تغییرات فصلی آینده تقویت کنید؟ اکنون زمان مناسبی برای ارزیابی عادات روزانه و ایجاد تغییرات کوچک است که می تواند رفاه را به میزان زیادی بهبود بخشد.

در اینجا ، ما چهار ستون مهم برای سلامت سیستم ایمنی بدن را بررسی می کنیم و عادات کوچکی را که توسط متخصص توصیه شده است به راحتی به اشتراک می گذاریم. آنها را به عنوان وام های اضافی در نظر بگیرید که سیستم دفاعی شما ارزش آن را خواهد داشت!

عادات دفاعی کوچک

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر سیستم های بدن مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش تعامل دارد. بنابراین اگر می خواهید سلامت سیستم ایمنی بدن خود را ارتقا دهید ، رویکرد شما باید کامل باشد. برای تقویت منظم سیستم ایمنی بدن حتماً به ارکان بهداشتی زیر توجه کنید.

حتی بهتر ، عادت های کوچکی را به هر ستون در برنامه روزانه خود اضافه کنید تا هر روز و هر زمان بهترین نتیجه را بگیرید.

1. تغذیه

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین و م effectiveثرترین روش ها برای حمایت از سیستم ایمنی سالم است.

یک برنامه غذایی کامل شامل ریزمغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین ها) و ریزمغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند بر عملکرد سیستم ایمنی تأثیر مثبت بگذارد. در عوض ، کمبود مواد مغذی متعادل می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف کند ، بنابراین قدرت آنچه می خورید را دست کم نگیرید.

عادات غذایی و تغذیه کوچک:

  • ناهار رنگین کمان را با حداقل یک وعده غذایی رنگی در روز میل کنید. ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبرهای مختلف می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کنند.
  • در نظر بگیرید که قهوه صبح خود را به یک شیرین کننده غنی از ویتامین C تغییر دهید.
  • به آنتی اکسیدان موجود در رژیم غذایی خود مانند ویتامین C و سالمند توجه کنید تا عملکرد سیستم ایمنی بدن افزایش یابد.

2. سلامت باشید

حدود 70 درصد از سلول های ایمنی در روده زندگی می کنند و این امر سلامت روده را ستون سفید محافظت می کند.

انسداد روده سالم نه تنها بدن شما را در برابر بیماری ها محافظت می کند ، بلکه سلول های ایمنی را نیز تولید می کند و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

روی هم رفته ، حرکت سالم روده مشابه عملکرد اصلی سیستم ایمنی است.

عادات کوچک برای بهبود سلامت روده:

  • اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی آب بنوشید تا سیستم گوارش شما به درستی کار کند. در صورت نیاز به یادآوری داخلی برای آب ، هشدار دهید که هر ساعت یک لیوان H2O در بالای آن بنوشید.
  • غذاهای حاوی فیبر بالا ، مانند انواع توت ها ، ذرت بوداده و حمص را نگه دارید. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و می تواند به کنترل هوس ها نیز کمک کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای تغذیه روده با باکتری های مفید و کمک به میکروبیوم روده خود استفاده کنید.

3. فشار

استرس به طرق بیشماری بر رفاه تأثیر منفی می گذارد ، چه در حال حاضر و چه در دراز مدت.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به تحقیقات اولیه اشاره می کند که نشان می دهد افرادی که در طول سه روز آزمایش های سنگین انجام می دهند ، سلول های کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با ویروس دارند. استرس اولیه نیز تولید گاما اینترفرون را کاملاً متوقف کرد.

با گذشت زمان ، APA نیز نسبت به این نگرانی هشدار می دهد “کارا سیستم ایمنی را از بین می برد خستگی و پارگی بیش از حد استرس پاسخ سلول T را که بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن است ، تضعیف می کند.

در حالی که گفتن کاهش استرس آسان تر از انجام آن است ، گزینه های زیادی وجود دارد که می تواند به شما در آرامش ، خنک شدن و حفظ آن کمک کند.

عادات کوچک برای کنترل استرس:

4. بخوابید

کیفیت خواب خوب یکی دیگر از ستون های مهم ایمنی است.

خواب به طرق مختلف سلامت سیستم ایمنی را بهبود می بخشد ، مانند کاهش اثرات استرس ، حمایت از تولید و عملکرد سلول های T و کمک به تنظیم التهاب. خواب منظم و با کیفیت به طور منظم می تواند احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد.

خواص میکروبی برای خواب بهتر:

  • تلفن خود را از اتاق خواب دور نگه دارید و زمان استفاده از صفحه قبل از خواب را محدود کنید. نور آبی دستگاه های شما می تواند ترشح ملاتونین را کنترل کرده و کیفیت خواب کلی را کاهش دهد.
  • در طول روز برای بهبود کیفیت خواب در شب ورزش کنید. همچنین ، تا جایی که می توانید به دنبال فرصت های جدید برای حرکت باشید ، مثلاً از پله به جای آسانسور استفاده کنید.
  • اگر استراحت کافی ندارید ، سعی کنید حدود 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض بی خوابی مقابله کنید. در صورت امکان ، چرخه های خواب کامل را دنبال کنید ، هر کدام تا 90 دقیقه طول بکشد.

خط پایین

دفاع شخصی مستلزم تلاش های گروهی چند جانبه برای تقویت دفاع شما است. به جای این که با احساس آب و هوا دست به کار شوید ، با دنبال کردن این عادات کوچک ، رویکردی فعال داشته باشید تا مزایای آنها در طول زمان ادغام شود.

هنگامی که برای بهبود سلامت کلی خود رویکردی جامع اتخاذ می کنید ، می دانید که آزمون مدرسه دفاع را گذرانده اید.

اگر برای حفظ عادات کوچک خود نیاز به یادآوری فوری دارید ، مطمئن شوید که این اطلاعات مرجع را برای آینده ذخیره کنید.

اینفوگرافی از میکروهابیت ها برای حمایت از ایمنی و سلامت خوب

دیدگاهتان را بنویسید