آیا نوشیدن تاچ واتر بی خطر است؟ این چیزی است که باید بدانید


آیا نوشیدن آب لوله کشی شما بی خطر است؟ آیا باید از فیلتر آب شیر استفاده کنید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، بررسی می کند.

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین نیازهای آب رسانی خود به آب لوله کشی متکی هستند – و عوامل محیطی ، این یک روش ترجیحی برای جلوگیری از استفاده از بطری های پلاستیکی است. اما به راستی آب لوله کشی شما چقدر ایمن است؟

قبل از افشای حقیقت در مورد آب لوله کشی ، مهم است که موارد خاصی را در نظر داشته باشید. اگرچه اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند ، اما بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون دسترسی به آب آشامیدنی سالم و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی به سیستم های آبی که قانون آب آشامیدنی سالم را نقض می کنند ، خدمت می کنند. در حالی که کار زیادی برای اطمینان از حق همه افراد برای تمیز کردن آب آشامیدنی مورد نیاز است ، مرکز کنترل بیماری (CDC) معتقد است که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه بسیاری از نقاط جهان از اقبال کمتری برخوردارند. بیش از 884 میلیون نفر تا سال 2019 آب آشامیدنی سالم ندارند. بنابراین در حالی که مهم است بدانیم چگونه آب تصفیه شده متمرکز شده است ، بسیاری از آمریکایی ها خوش شانس هستند که به آب لوله کشی دسترسی دارند و به عقب برمی گردند.

با این اوصاف ، بیایید به بحث برگردیم: آیا آب لوله کشی سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب لوله کشی (آب شهری) از یک شیر به نام شیر است. این آبها به طور معمول از چندین سیستم آب عمومی از جمله چاه ها ، دریاچه ها ، نهرها و مخازن می آیند.

منبع آن اغلب به جایی که شما هستید بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهرهایی مانند شیکاگو آب دریاچه میشیگان را جمع آوری می کنند. از سوی دیگر ، مناطقی مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از منابع ذخیره می کنند.

سطح آب چاه مانند آب لوله کشی به پایان می رسد

آیا نوشیدن تاچ واتر بی خطر است؟

قبل از اینکه آب لوله کشی به شیر شما برسد ، از دندان های خود تخلیه می شود و به یک مرکز درمانی می رود تا عمل آوری و تمیز شود.

تصفیه آب یک فرایند چهار مرحله ای است:

 1. انعقاد و خونریزی: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال برای افزایش غلظت مواد ناخواسته به آب اضافه می شوند.
 2. جلسه: تجزیه زمانی اتفاق می افتد که مواد ناخواسته ، به نام floc ، در مخلوط قرار گرفته و در نهایت در زیر مخزن ته نشین می شوند.
 3. شرح: پس از تنظیم ، فلوک از آب پاک می شود. Floc به طور کلی حاوی مواد ناخواسته مانند باکتری ها ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروب ها است.
 4. بهداشت: در نهایت ، کم آبی بدن در اثر مواد شیمیایی مانند کلر ایجاد می شود. این سیستم به جلوگیری از شیوع عفونت های منتقله از طریق آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید ، ماده معدنی مورد استفاده برای جلوگیری از پوسیدگی دندان را نیز اضافه می کنند.

تمام سیستم های تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) از EPA می خواهد مسئولیت شناسایی و محدود کردن آلودگی احتمالی آب آشامیدنی را بر عهده بگیرد. بیش از 90 آلاینده از جمله مسمومیت با سرب و سایر فلزات سنگین در آب آشامیدنی عمومی اندازه گیری می شود.

قادر به آلودگی

با وجود درمان ، آب لوله کشی سموم را به طور کامل از بین نمی برد. چندین راه وجود دارد که آلاینده ها می توانند وارد آب آشامیدنی شوند ، از جمله:

 • فاضلاب فاضلاب
 • مواد شیمیایی و معدنی طبیعی
 • روشهای کشاورزی (دام ، سم ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • اختلالات درمان سپتیک (سیستم های سپتیک)
 • سوء استفاده از داروها (ضایعات پزشکی ، داروها)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند منجر به مشکلات مختلف سلامتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از آب مورد نیاز ایالات متحده از طریق سیستم های آب شهری تأمین می شود که از تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA برخوردار است. بنابراین برای اکثر آمریکایی ها ، آب لوله کشی آنها بسیار نزدیک است که تحت تأثیر سطوح بالای آلودگی قرار بگیرند.

با این حال ، شما همچنان می توانید از اقدامات اضافی برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

آب لوله کشی فیلتر شده را در یک لیوان بریزید

آیا به فیلتر آب نیاز دارید؟

فیلترهای آب خانگی می توانند پوشش بیشتری در برابر آلودگی ایجاد کنند. در حالی که فیلتراسیون آب ممکن است برای اکثر مردم ضروری نباشد ، محافظت اضافی می تواند مزایای بزرگ و آرامش خاطر را ایجاد کند.

برای تعیین نیاز به فیلتر آب لوله کشی ، نکات زیر را در نظر داشته باشید.

جغرافیا

برخی از مناطق جغرافیایی – مانند جوامع وابسته به آب – به ویژه در معرض آلودگی هستند.

آبهای زیرزمینی به راحتی می توانند با آلاینده های طبیعی و انسانی آلوده شوند. شورای ملی منابع طبیعی دفاع (NRDC) گزارش می دهد که پس از آلوده شدن قنات ، ممکن است برای چند دهه غیرقابل استفاده شود و حتی به سایر منابع آب مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها سرایت کند. متأسفانه ، بسیاری از مناطق روستایی برای نوشیدن به آبهای زیرزمینی وابسته هستند.

همچنین ، SDWA سیستم های آب عمومی را به تنهایی تنظیم می کند و به بیش از 10 هزار نفر خدمات می دهد. سیستم های آبی که کمتر از اینها خدمت می کنند هر پنج سال یک بار تنظیم می شوند – به علاوه ، آنها 30 بار برای آلودگی آزمایش می شوند. در نتیجه ، سیستم های آب در جوامع کوچک روستایی در معرض خطر بالای آلودگی هستند.

البته این بدان معنا نیست که همه جوامع کوچک وابسته به آبهای زیرزمینی دارای آب لوله کشی آلوده هستند. اگر در مورد کیفیت آب خود شک دارید ، باید با بخش بهداشت محلی خود تماس بگیرید تا بتواند به شما کمک کند تا آب لوله کشی خود را برای آلودگی بیشتر آزمایش کنید. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی تماس بگیرید.

شیر قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت آب لوله کشی شما تأثیر بگذارد.

لوله ها زیستگاه های خوبی برای رشد میکروب های آب در اثر رطوبت هستند. شایع ترین میکروب در مثانه یک ماده نازک به نام بیوفیلم است ، چسبی که شبیه باکتری ، قارچ و آمیب است. بیوفیلم یک مانع در اطراف لوله ایجاد می کند که مانع از انجام وظیفه مواد شیمیایی تصفیه آب می شود. علاوه بر این ، باعث می شود میکروب ها تکثیر شده و با آب آشامیدنی تماس مستقیم داشته باشند. در تعداد زیاد ، میکروب های منتقله از آب می توانند منجر به بیماری های متعددی شوند.

اگرچه یک سیستم آب عمومی فعال وجود دارد ، اما عوامل بیماری زای منتقله از طریق آب می توانند در داخل لوله ها باقی بمانند. آنها اغلب در خانواده هایی رخ می دهند که شیرها برای مدت طولانی باز نشده یا به درستی طراحی نشده اند و باعث می شود آب راکد شود.

علاوه بر این ، در حالی که لوله های سربی در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شده بود ، اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و لوله ها تمدید نشده اند ، خطر مسمومیت با سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند که قبل از تصمیم گیری برای انجام آزمایش آب عوامل متعددی در نظر گرفته شود. سوالات متداول عبارتند از:

 • نزدیکترین چاه آب در خانه شما چیست؟
 • ترکیب وسایل لوله کشی در خانه شما چیست؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بیماری می کنید؟

مجدداً ، اگر مشکوک هستید که آب لوله کشی شما آسیب دیده است ، از اداره بهداشت محلی خود بخواهید تا بازرسی شود. همچنین می توانید با خط تلفن ایمنی آب تماس بگیرید. بسته به نتایج آزمایش ، ممکن است نیاز به تأمین مالی فیلتر آب منزل خود داشته باشید.

موارد اضافی

گروه های خاصی از مردم می توانند از تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری آب صرفنظر از محل یا لوله آنها استفاده کنند. این افراد معمولاً در برابر اثرات منفی آلودگی بسیار آسیب پذیر هستند.

نمونه ها عبارتند از:

علاوه بر این ، افرادی که آب خود را از منابع خصوصی مانند چاه های خانوادگی جمع آوری می کنند ، باید تصفیه آب را در نظر بگیرند. صاحبان خانه های خصوصی آب مسئول تصفیه و آزمایش آب خود هستند.

در نهایت ، افرادی که به سادگی از طعم آب لوله کشی لذت نمی برند و / یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی استفاده شده را محدود کنند ، می توانند از فیلتراسیون آب بهره مند شوند. مواد شوینده همچنین می توانند به کاهش طعم کلر آب لوله کشی کمک کنند.

مردی برای به دست آوردن آب و سلامتی از آب شیر می نوشد

در فیلتر آب لوله کشی به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از واحد تصفیه آب خانگی استفاده می کنند. با وجود گزینه های زیاد در بازار ، به حداقل رساندن گزینه های شما دشوار است.

هنگام خرید فیلتر آب چندین عامل را باید در نظر داشت ، مانند عملکرد ، قیمت ، تعمیر و نگهداری و گواهینامه ها. بسته به مدل ، فیلترهای آب می توانند از کمتر از 20 دلار تا صدها متغیر باشند. نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و قیمت

دستگاههای ساده مانند فیلترهای آب استفاده شده مستقیماً به شیر آب وصل می شوند ، زیر سینک ظرفشویی نصب می شوند یا در ظرفی ریخته می شوند. آنها گزینه های خوبی برای کسانی هستند که به دنبال فیلتر کردن آبی هستند که برای نوشیدن و آشپزی استفاده می کنند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب ، آنها بسیار ارزان تر هستند و از 20 تا 500 دلار متغیر هستند.

از طرف دیگر ، آب ورودی می تواند گران باشد. فیلترها با اتصال آن به خط اصلی آب ، کل سیستم آب خانه را تمیز می کنند. مناسب برای خانه هایی که بیش از یک منبع آب دارند. فیلتراسیون آب که یک مدل بسیار پیشرفته است ، بسیار گران است و بین 500 تا 3000 دلار متغیر است.

گواهینامه ها

حتماً به دنبال فیلتر آب لوله کشی باشید که دارای گواهینامه مطابقت با استانداردهای آب آشامیدنی EPA یا فراتر از آن باشد.

سه برنامه درجه وجود دارد که توسط موسسه ملی استاندارد آمریکا (ANSI) به رسمیت شناخته شده است. مطمئن شوید که آنها را برای نماد فیلتر زیر نظر دارید:

 1. برنامه صدور گواهینامه تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه های نویسندگان
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایین

سرانجام ، نوشیدن آب لوله کشی در بسیاری از مناطق ایالات متحده در نظر گرفته می شود ، اما کیفیت آن بسته به جایی که شما هستید می تواند متفاوت باشد.

اگرچه برای اکثر مردم ضروری نیست ، فیلترهای آب لوله کشی مزایای زیادی را ارائه می دهند. جلوگیری از آلودگی اضافی و طعم های خوش طعم H2O می تواند دلیل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری در فیلترهای آب لوله کشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید