PH در آزمایش خون چقدر است + دلایل تجویز


PH در آزمایش خون چقدر است + دلایل تجویز

اگر مشکلات معده، سوء هاضمه و اسهال، درد شکم و غیره دارید، ممکن است پزشک آزمایش pH را برای یبوست تجویز کند. این آزمایش اسیدیته ادرار را اندازه گیری می کند. در این مقاله به تفسیر PH در آزمایش خون و روش های انجام آزمایش pH پرداخته می شود. اگر می خواهید تمام اطلاعات مربوط به آزمایش pH مدفوع را به دست آورید، بقیه اطلاعات را دنبال کنید.

PH خون چیست؟

PH خون چیست؟ اگر فردی مشکلاتی مانند کاهش وزن، درد شکم، درد شکم، اسهال و مشکل در هضم داشته باشد، PH باید در آزمایش خون اندازه گیری شود. با انجام این آزمایش، پزشک می تواند علائم بالینی را بررسی کرده و بیماری را مدیریت و درمان کند.

اگر فقط از این آزمایش صرف نظر کنید، بدترین موارد مدفوع PH باعث التهاب روده می شود و به آن کولیت می گویند. در نتیجه کنترل آن دشوارتر می شود و خطر عفونت افزایش می یابد. همچنین اگر این وضعیت بدتر شود، ممکن است نشان دهنده سرطان پانکراس و پانکراس (التهاب لوزالمعده) در انسان باشد. اغلب سطوح پایین اسیدیته مدفوع نشان دهنده سوء جذب مواد مغذی است. به همین دلیل، افرادی که در هضم و هضم غذا مشکل دارند، اغلب با علائمی مانند درد شکم یا عدم افزایش وزن همراه هستند.

PH در آزمایش خون چقدر است؟
PH در آزمایش خون چقدر است؟

چرا آزمایش pH توصیه می شود؟

این آزمایش اغلب توسط پزشک برای بررسی عفونت های ناشی از درد قلبی، مشکلات گوارشی و غیره تجویز می شود. اگر زمان مناسب پیدا شود، پزشک می تواند از عود یا بروز عفونت های جدی تر جلوگیری کند.

بسیاری از بیماری‌های جدی مانند سرطان، لوزالمعده و غیره با دردهای خفیف بروز می‌کنند و پس از پیروزی بیمار، آسیب حتی در شرایط بد ممکن است کشنده باشد. برای این کار، پزشک باید درد خفیف را تجویز کند. یکی از راه های تشخیص و پیشگیری از شروع بیماری، آزمایش رفلاکس اسید است.

با کمک تفسیر PH در آزمایش خون، پزشک متوجه می شود که فرد به چه نوع بیماری مبتلا است و روش های درمان آن چیست.

روش های تست PH

برای انجام این تست نیازی نیست سریع باشید. اگر قبل از آزمایش یک نوشیدنی یا میان وعده مصرف کرده اید، نتیجه آزمایش مشکلی نداشت.

اگر داروهای خاصی مصرف می کنید، بهتر است قبل از انجام آزمایش با پزشک خود صحبت کنید. به هر حال، اگر عفونت دارید، بهتر است قبل از انجام آزمایش با پزشک خود صحبت کنید.

تعریف آزمایش pH شیمیایی چگونه است؟

اگر سطح اسیدیته ادرار بالاتر از ۸ باشد، ممکن است عفونت جدی در فرد وجود داشته باشد. یکی از جدی ترین بیماری ها سرطانی است که در بدن بیمار وجود دارد. اگر سطح اسیدیته حلال کمتر از ۶ باشد، مقدار بسیار بالایی در نظر گرفته می شود و ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در جذب شود. برخی از بیماری های شایع عبارتند از: سوء هاضمه و گوارش، التهاب روده و سرطان روده و …

مقدار فقط تست فاکتور pH مدفوع بین . تا زمان . در نظر گرفته خواهد شد. اگر نمره آزمون مدفوع PH کمتر از . یا بیشتر از . بله، ارزش آن مهم است.

بنابراین اسیدیته زیاد یا کم پالپ خطرناک است. از این رو و تست pH سطح فشار خون بررسی می شود و پزشک نوع عفونت را بررسی می کند. بهتر است آزمایش را به تاخیر نیندازید تا بیماری بدتر نشود و وضعیت جسمانی بیماری نسبت به شرایط فعلی بدتر نشود.

تفسیر آزمایش pH آلاینده
تفسیر آزمایش pH آلاینده

بیماری های مرتبط با آزمایش pH خواب

سطح بالا یا سطح پایین مدفوع pH آنها علائم برخی از بیماری های جدی و جدی را دارند که عبارتند از:

اگر صفحه نمایش مدفوع pH در مورد بالا . یکی از بیماری های زیر ممکن است رخ دهد:

  • سرطان
  • کولیت
  • التهاب روده
  • پانکراتیت (التهاب پانکراس).

اگر سطح آماده است مدفوع PH اگر کوچک باشد، ممکن است بیماری هایی مانند پانکراتیت در بیمار ایجاد شود. از علائم این بیماری می توان به استفراغ، حالت تهوع، افزایش فشار خون، درد شکم اشاره کرد. به همین دلیل است که پزشک آزمایش pH برای آکنه را برای تشخیص این عفونت تجویز می کند. پانکراتیت غده پانکراس را تحت تأثیر قرار می دهد و در موارد شدید می میرد. خوشبختانه اکثر موارد قابل درمان هستند.

PH در آزمایش خون چقدر است + دلایل تجویز
PH در آزمایش خون چقدر است + دلایل تجویز

آزمایش pH را در خانه با Humka انجام دهید

پس از آن و pH کامل شما به آن عادت کرده اید، بهتر است بدانید که تجربه کرده اید که به دلایلی نمی توانید به آزمایشگاه بروید. در این شرایط هومکا در کنار شماست تا از خدمات تست خانگی آن استفاده کنید. Humka با وجود تعطیلات آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

خدمات آزمایشگاهی، درمان و نگهداری Humka محدود به ایالت است تهران نه با شهرنشینان کرج، مشهد، اصفهان، اهواز، تبریز، رشت، قزوین و شیراز آنها همچنین می توانند از خدمات ما استفاده کنند. Humka معتقد است که حفظ سلامتی شما مهمترین هدف و کار برای رسیدن به آن است.

خدمات پزشکی Humka نیز تحت بیمه پایه و تکمیلی ارائه می شود. برای تست خدمات در منزل خود با این شماره تماس بگیرید ۰۲۱۶۷۳۷۱ تماس بگیرید یا به وب سایت Humka مراجعه کنید www.homeca.ir لطفا بررسی کنید.

تبلیغات در گلونی