4 علت شایع افسردگی زنان


پزشک OB-GYN و درمانگر جنسی علل احتمالی میل جنسی زنان و راهکارهایی را برای کمک به شما در احساس بهتر و تقویت میل جنسی مورد بحث قرار می دهد.

زمان هایی وجود دارد ، حتی وقتی صحنه درست به نظر می رسد ، ممکن است بدن شما احساس نکند زمان مناسب برای هر نوع رابطه جنسی است. اگر این مورد بارها برای شما اتفاق بیفتد ، شما تنها نیستید. کاهش میل جنسی زنان بسیار زیاد است: دانشگاه شیکاگو پزشکی در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان مبتلا به کاهش یا کاهش میل جنسی خود هستند. البته ، سال دشوار (و سپس برخی از آن) سال 2020 به میل جنسی کمکی نکرد: یک مطالعه کوچک ایتالیایی نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند که میل جنسی آنها کمتر از حد معمول از سال 2020 است.

کاهش میل جنسی ، یا در مقایسه با آنچه معمولاً تجربه می کنید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * دارید ، ممکن است به شما این احساس را بدهد که مشکلی در شما وجود دارد ، اما این اصلاً نیست. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی در ارتباط با جنبه هایی از سلامت شما وجود دارد که کاملاً از کنترل شما خارج است و نه یک رابطه جنسی “مناسب”. بیشتر بخوانید درباره شایع ترین علل کمبود میل جنسی زنان و اینکه چگونه می توانید از خود مراقبت کنید وقتی احساس کم احساسی می کنید.

میل جنسی پایین چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب با نیازهای جنسی یا میل جنسی مرتبط است ، اما در واقعیت تفاوت های مهمی وجود دارد. میل جنسی میل جنسی است ، در حالی که نعوظ نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. لورن واکر ، روانشناس در مقاله ای که در سال 2020 منتشر شد ، می گوید: “میزان مناسب” میل وجود ندارد ، به ویژه در زمان استرس. طبیعتبه

قدرت رابطه جنسی در محدوده است. Lauren Dummit ، LMFT و روانپزشک دارای مجوز لس آنجلس

تغییر در احساس شما در مورد میزان میل جنسی طبیعی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات عمده زندگی یا تغییرات هورمونی از جمله بارداری ، قاعدگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا پایان یک رابطه می تواند به اختلال در رابطه جنسی شما کمک کند. Dummit می گوید: “عوامل دیگری مانند موقعیت ، وضعیت ، ظاهر ظاهری یا عزت نفس بر میل جنسی زنان تأثیر می گذارد.”

“لازم نیست که نگرانی های مربوط به سلامتی میل جنسی پایینی داشته باشند. با این حال ، اگر این عادت شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد تغییراتی که تجربه می کنید با پزشک خود مشورت کنید. ” وی افزود: “پزشک شما می تواند در مورد تمسخر کمک کند اگر بیش از یک مسئله پزشکی یا روانی – اجتماعی یا رابطه ای باشد.” به گفته انجمن بهداشت جنسی آمریکا ، اگر به طور مرتب میل جنسی را بدون در نظر گرفتن شریک زندگی یا موقعیت خود احساس می کنید ، و از نظر عاطفی بر آن تأثیر منفی می گذارد ، می تواند نشانه ای از اختلال میل کمبود فعال باشد. به احتمال زیاد حدود 10 درصد از زنان را تحت تاثیر قرار می دهد ، اما گزینه های درمانی وجود دارد که می توانید با OB-GYN خود در مورد آنها صحبت کنید. اگر فکر می کنید ممکن است علائم HSDD را داشته باشید ، از جمله تقریباً هیچ گونه افکار جنسی و استرس ناشی از یک رابطه عاشقانه ایجاد شده ، یا متوجه شده اید که گاهی میل جنسی کمتری دارید ، مهم است که در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. برخی از علل کاهش میل جنسی و داروهای احتمالی.

دو زن در رختخواب می خندند

علت کمبود میل جنسی زنان چیست؟

1. سلامت روان اضطراب و اضطراب

دمیت می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی باشد یا مسائل مربوط به سلامت روان ، می تواند نقش مهمی در کمبود میل جنسی ایفا کند.” “ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات نمی توان انرژی یا انگیزه را در دنیای شلوغ با این همه خواسته متضاد پیدا کرد.” افزایش رابطه جنسی می تواند نشانه یک بیماری جدی روانی باشد ، از جمله اضطراب و اغلب افسردگی. به گفته کلینیک کلیولند ، از آنجا که افسردگی شامل سطوح پایینی از انتقال دهنده های عصبی در مغز مانند دوپامین و سروتونین است ، می تواند بر احساس راحتی ، میل جنسی و عزت نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

نحوه مراقبت از خود

اگر به نظر می رسد که عدم تمایل شما تا حدی به استرس زندگی عادی مربوط است ، ممکن است انجام فعالیتهای آرامش بخش برای استراحت قبل از رابطه جنسی ، مانند دوش یا دوش گرم ، مدیتیشن هدایت شده یا حتی ورزش برای کاهش تنش مفید باشد. حاکی از. امتحان کردن چیزی مانند گوش دادن به اروتیک (می توانید برنامه هایی مانند Dipsea و & Jane را بارگیری کنید) ممکن است به شما در احساسات نیز کمک کند.

از سوی دیگر ، اگر احساس می کنید که سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهمتر این است که قبل از آزمایش سایر داروها به تنهایی ، با شریک ، مشاور جنسی و پزشک خود صحبت کنید. پدروسو توصیه می کند.

2. اختلالات و قاعدگی

یکی از شایع ترین علل کمبود میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که در دوران یائسگی و یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در دهه 40 شروع می شود ، اما در برخی از زنان می تواند زودهنگام شروع شود. اگر به طور طبیعی یائسگی را شروع کنید ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی ، کمبود میل جنسی می تواند یک علامت باشد. مطالعه ای که توسط دانشگاه علوم و بهداشت اورگان انجام شد نشان داد 41 درصد از زنان در دوران قاعدگی میل جنسی غیرطبیعی دارند. مقصر ممکن است سطوح پایین استروژن در دوران قاعدگی باشد که می تواند منجر به کاهش اشتها و خشکی واژن شود و اغلب باعث دردناک شدن رابطه جنسی می شود.

نحوه مراقبت از خود

استریت تراپی (همچنین به عنوان درمان جایگزینی هورمون شناخته می شود) یکی از درمان های تجویز شده توسط پزشک است که می تواند به بهبود علائم یائسگی از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی پایین کمک کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا از مناسب بودن آن مطلع شوید. اگر به دنبال درمان های طبیعی برای کمبود میل جنسی هستید ، دامیت همچنین توصیه می کند با آزمایش سایر موقعیت های جنسی ، به ویژه اگر رابطه جنسی دردناک است یا آزمایش ارتعاش ، با رابطه جنسی خود ارتباط برقرار کنید. وی افزود: ویبراتورها می توانند چربی واژن ، ارگاسم و احساس واژن را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و داروهای دیگر

وی گفت: داروهایی مانند پیشگیری از بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای بیهوشی نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند. پدروسو برخی از مطالعات نشان داده اند که برخی از قرص های ضد بارداری با سطح پایین استروژن به خشکی واژن کمک می کنند و افرادی که از داروهای ضد بارداری خوراکی (استروژن پروژسترون مانند Loestrin یا Ortho Tri-Cyclen) استفاده می کنند ، حذف می شوند. در مورد کنترل بارداری هورمونی

اگرچه نگرانی های مربوط به سلامت روان مانند افسردگی می تواند بر میل جنسی پایین بیفزاید ، اما داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می تواند منجر به کاهش میل جنسی در زنان شود. این داروها از نظر شیمیایی باعث آرامش روحیه شما می شوند و این می تواند بر پاسخ جنسی شما تأثیر بگذارد. در یک مطالعه ، 71.8 درصد از کاربران افسرده تأثیر منفی بر میل جنسی خود گزارش کردند.

نحوه مراقبت از خود

وقتی صحبت از علل پزشکی احتمالی کاهش میل جنسی مانند عوارض جانبی یک داروی جدید (یا مکرر) می شود ، بهتر است ابتدا این را به پزشک خود ببرید تا ببینید آیا راه حل ها یا تغییراتی وجود دارد که می توانید در دوز خود ایجاد کنید. یا نسخه اگر شریک زندگی دارید ، بحث آزاد درباره احساس شما به دلیل داروهایتان ممکن است مفید باشد. اگر به نظر می رسد که میل جنسی پایین به رابطه شما یا یک مسئله گسترده ارتباطی مربوط می شود ، پزشک ممکن است تغییر دارو ، در برخی موارد یا مشاوره را توصیه کند.

4. بعد از بارداری یا زایمان

دکتر می گوید ، علاوه بر اثرات قاعدگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و بعد از زایمان و همچنین تغییرات در سلامت روانی شما در این دوره ها ، ممکن است منجر به کاهش رابطه جنسی شود ، و این طبیعی است. پدروسو در حالی که برای برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری می تواند منجر به میل جنسی بیشتر شود ، در زنان دیگر علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، تهوع یا حتی عزت نفس باعث تغییر بدن می شود. ممکن است میل جنسی را کاهش دهد.

پس از زایمان ، کاهش استروژن و هورمون ها ممکن است اشتباه باشند ، بنابراین به تنهایی می تواند منجر به زوال جنسی شود. خستگی ناشی از مادر شدن جدید ، درد احتمالی واژن هنگام بازگشت بدن به حالت عادی ، اضطراب داشتن شخص دیگری برای مراقبت را اضافه کنید … شما این ایده را دریافت می کنید. تغییرات طبیعی است.

نحوه مراقبت از خود

Dummit می گوید برای شب های ملاقات وقت بگذارید. او توصیه می کند که هر از گاهی برنامه ای طراحی شود ، خودافشایی و خلاقیت ارائه شود و همچنین به طور غیر منتظره سرگرم شود. عنصر شگفت انگیز می تواند به شما در حفظ احساسات کمک کند. و به یاد داشته باشید که نیازی نیست مستقیماً به رابطه جنسی بپردازید – در راههای دوستانه دیگری مانند ماساژ احساسی ، چشمان بسته و تغذیه شریک زندگی خود ، دوش گرفتن شریک زندگی خود یا سایر روابط صمیمی شرکت کنید.دیدگاهتان را بنویسید