۲۲ آبان گوهری درخشان در تاریخ سربلندی مردم ایران است.


پیام شورای نگهبان به مناسبت ۲۲ آبان؛

پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱ – ۱۰:۵۶

شورای نگهبان

تهران (پانا) – شورای نگهبان در بیانیه ای ۲۲ آبان سالروز تسخیر غار جاسوسی و روز دانشجو را گرامی داشت.

در ۲۲ آبان، روز دانشجو و سالروز تسخیر باند جاسوسی آمریکا، شورای دفاع بیانیه ای صادر کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

“این نام خدای عشق است

۲۲ آبان یادآور سه واقعه مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است که هر یک سند افتخارآمیز روحیه سربلندی ملت ایران اسلامی و انقلابی در تاریخ پرافتخار اسلام است. انقلاب، نقطه عطفی در تاریخ سربلندی مردم ایران.

امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳ در پاسخ به تصویب قانون ننگین تبعید، فریاد استکبار برافراشتند و رژیم ستمشاهی پهلوی برای جلوگیری از افشای حاکمیت و انقلاب مردم، ایشان را اخراج کرد. در سال ۵۷ پیروان انقلاب در ادامه راه مولای الهی خود، با خون خود به مبارزه با سنت منحوس پهلوی برخاستند و رشد انقلاب را سیراب کردند و زمین را برای پربار شدن بهمن ماه فراهم کردند. در اولین سال پس از پیروزی انقلاب امروز بار دیگر تهدید انقلابی مردم ایران اسلامی و به دلیل پیروزی بر لانه جاسوسی جنایتکاران آمریکا و جشن گرفتن تصمیم مردم مسلمان مورد هتک حرمت قرار گرفته است. ایران برای مخالفت با غرور، الگوی کاملی برای سایر ملل و آزادیخواهان و ستمدیدگان جهان است.

ایران اسلامی پس از انقلاب کبیر اسلام، هر روز با پشت سر گذاشتن مصیبت ها و افکار فراوان، با قدرت و حمایت غیوران و همیشه در جای خود، به پیشرفت های بزرگی دست یافته و امروز قله های علم و فناوری و موفقیت را فتح کرده است. در دستاوردهای علمی شگفت انگیز و غم انگیز و کشوری قدرتمند و تاثیرگذار در منطقه. به همین دلیل این تحولات به خاری در چشم دشمنان تبدیل شده است و همچنان از طرق مختلف به دنبال تحکیم و حذف هستند اما این به معنای شکست دشمنان انقلاب اسلامی است.

شورای نگهبان ضمن گرامیداشت این روز الهی، نابودی همه سرافرازان جهان و مهیا ساختن زمین برای استقرار حکومت موعود عدل الهی را از خداوند متعال خواستار است.