۲۱۵ میلیارد دلار برای نوسازی، توسعه و تکمیل مدارس چهارمحال و بختیاری اختصاص می‌یابد.


پس از سفر بیست و چهارمین رئیس جمهور استان به چهارمحال و بختیاری

دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ – ۱۵:۵۹

گردشگری و آموزش هتلداری

تهران (پانا) – در سفر رئیس جمهور و هیات دولتی به استان چهارمحال و بختیاری، ۲۱۵ میلیارد تومان برای توسعه، نصب و نوسازی مدارس دولتی و لغو مدارس دولتی ۴۰ مدرسه کلیسا اختصاص یافت.

این اعتبارات شامل پنج پروژه از جمله تعطیلی ۴۰ مدرسه کلیسا با همکاری بنیاد برکت، تکمیل آبنمای شهادت دانشجویان دانشگاه شهید، استکی، تکمیل اردوهای دانشجویی، تخریب و بازسازی است. مدرسه، و تکمیل سالن بدنسازی.

۱۲ پروژه تخریب و نوسازی مدارس دولتی از محل درآمد سفر با بیش از ۱۵۰ میلیارد تن بدهی و ۱۰ میلیارد تن برای تکمیل آبرسانی آموزش و پرورش و ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل اردوهای دانش آموزی انجام می شود.

به دلیل طولانی شدن صحبت‌های مدارس در استان چهارمحال و بختیاری، ۳۰ درصد مدارس دولتی تکان نخورده و نیاز به بازسازی اساسی دارند و ۱۰ درصد مدارس دولتی باید تخریب و بازسازی شوند. از مجموع ۱۷۶۰ مدرسه دولتی، ۳۰ درصد مدارس بیش از ۴۰ سال است که زلزله نداشته اند.

همچنین ساخت دو مدرسه در روستای لباد مرکز شهرستان کوهرنگ آغاز شده و برای ساخت این مدارس یک هزار متر مربع زمین توسط مردم این روستا اهدا شده است.

با دستور رئیس جمهور؛ مکتب فعال این روستا به عنوان ۲ باب متوسطه جدید دخترانه و پسرانه در این ولسوالی بازسازی، نوسازی، بازسازی و ساخته می شود. لغو