10 گواهی سلامت دارچین بر اساس شواهد || 10 فایده دارچین برای سلامتی


دارچین بر اساس شواهد علمی محض 10 فایده دارد که بر اساس آنها می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و مفید باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. این گیاه به دلیل خواص دارویی هزاران سال ارزش گذاری شده است. امروزه علم مدرن آنچه را که مردم از دیرباز می دانستند تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای با خواص دارویی است

دارچین عطری است که از پوست پایین درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند. قبلاً کمیاب و با ارزش بود و هدیه ای مناسب برای پادشاهان محسوب می شود. دارچین این روزها ارزان است ، در هر سوپرمارکت موجود است و به عنوان یک ترکیب در انواع غذاها و تنقلات است.

دارچین با بریدن چهار درخت دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی برداشته می شود و قطعات چوبی برداشته می شوند. وقتی خشک می شود ، نوارهای نورد شکل می گیرد که به آنها چوب دارچین می گویند. این جنگلها را می توان نابود کرد تا پودر دارچین ایجاد شود. عطر و طعم دارچین به دلیل ترکیب روغنی آن است که دارای مقدار زیادی سینامالدهید است. دانشمندان معتقدند که این گیاه مسئول بیشتر اثرات قوی دارچین بر سلامت و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از دارچین آلدئید است ، که تصور می شود مسئول بیشتر فواید دارچین برای سلامتی است.

با مشاوران پزشک فعلی خود به صورت آنلاین مشورت کنید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فواید دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد پزشکی

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرد ، دارچین به وضوح موفق بود ، حتی از “غذاهای بزرگ” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، بسیار قوی است که از دارچین می توان به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

دارچین ضد التهاب

عفونت بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، تورم زمانی می تواند شدید باشد که بر سلول های بدن شما مداوم باشد. دارچین ممکن است در این مورد کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید

دارچین با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است و علت اصلی مرگ زودرس در جهان است. افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نیم قاشق چایخوری دارچین در روز تأثیر مفیدی بر فشار خون دارد. کلسترول تام ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول “خوب” HDL ثابت می ماند. اخیراً ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که فقط یک دوز دارچین 120 میلی گرم در روز می تواند این تأثیر را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. همه این عوامل در کنار هم می توانند خطر بیماری های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. دارچین ممکن است برخی از عوامل خطر بیماری های قلبی از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر قوی ضد دیابت است

10 فایده دارچین سالم مبتنی بر شواهد برای سلامتی

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است ، دارچین علاوه بر تأثیر مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را با چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با تعامل با آنزیم های مختلف گوارشی ، که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش شما تجزیه می کند ، انجام می دهد. دوم ، دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بسیار افزایش می دهد ، اگرچه بسیار کندتر از خود انسولین است. مطالعات متعدد انسانی اثر ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان داده است که می تواند سطح قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد.دوز موثر معمولا 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق غذاخوری دارچین در روز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، 15 روش ساده را که می توانید به طور طبیعی قند خون خود را کاهش دهید ، بررسی کنید. حداکثر 2 قاشق غذاخوری در روز.

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین سالم مبتنی بر شواهد برای سلامتی

انسولین یکی از مهمترین هورمون هایی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین لازم است که قند خون از جریان خون به سلول های شما منتقل شود. مشکل این است که بسیاری از مردم می توانند اثرات انسولین را تحمل کنند. به این می گویند مقاومت به انسولین. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به این هورمون مهم کمک کند. دارچین با افزایش حساسیت به انسولین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

تأثیر بیماریهای عصبی

اختلالات عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلول های مغزی مشخص می شود. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

به نظر می رسد این دو ترکیب در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند که یکی از علائم بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های پارکینسون ، دارچین به محافظت از اعصاب ، عادی سازی سطح عصب و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثر باید در انسان بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد. در مطالعات مختلف روی حیوانات نشان داده شده است که دارچین منجر به بهبودهای مختلف برای بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود. با این حال ، تحقیقات انسان محدود است.

پیشگیری از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد سلول های کنترل نشده مشخص می شود. دارچین برای استفاده بهینه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد محدود به لوله های آزمایشی و مطالعات روی حیوانات است که نشان می دهد تولید دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این ماده باعث کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها می شود و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول ها می شود.

مطالعات روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داده است که دارچین محرک فعال آنزیم های روده است و از رشد سرطان جلوگیری می کند. این نتایج با آزمایش های لوله ای تجربی نشان داده می شود که دارچین واکنش های آنتی اکسیدانی را در سلول های روده انسان تحریک می کند. اگر دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس افراد باید با مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده دارچین سالم مبتنی بر شواهد برای سلامتی

سینامالدئید ، یکی از مواد فعال دارچین ، ممکن است در مبارزه با بیماری های مختلف کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا را کنترل کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثر ضد عفونی کننده دارچین ممکن است به جلوگیری از پوسیدگی دندان و کاهش بوی بد دهان کمک کند.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که سیستم ایمنی بدن شما را به آرامی از بین می برد ، که در صورت عدم درمان در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. تصور می شود که دارچین تهیه شده از کاساوا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین شکل HIV در انسان کمک می کند.

آزمایش آزمایشگاهی سلولهای آلوده به HIV نشان داد که دارچین م 69ثرترین درمان برای 69 برگ مورد آزمایش است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثر مورد نیاز است.

اخرین حرف

تحقیقات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، شکل اصلی ویروس HIV انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقدار زیادی ترکیبی به نام کومارین است که تصور می شود برای بسیاری از دوزها مضر است.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما Cassia به دلیل محتوای کومارین ممکن است در دوزهای زیاد مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” بسیار بهتر از این است. مطالعات نشان می دهد که کومارین بسیار کمتر قوی است. متأسفانه اکثر دارچین های موجود در سوپر مارکت ارزان ترین نوع هستند.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوش طعم ترین و سالم ترین عطرهای روی زمین است. این می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی دارد

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید