گیلان دارای ۲۷ اثر عمومی ثبت ملی شده است


بر اساس گزارش ها لونی اما جهانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رشت در سال ۲۰۱۵ به عنوان تنها شهر خلاق غذایی در فهرست شهرهای خلاق یونسکو قرار گرفت که این امر موجب شده است تا ظرفیت گردشگری این کشور به عنوان مقصد گردشگری فرهنگی و توجه به “ترویج فرهنگ غذایی” باشد.

وی گفت: با هدف ترویج فرهنگ و آداب و رسوم مناطق مختلف استان گیلان و جذب گردشگران داخلی و خارجی به شهرهای مختلف دولت، رویدادهای ویژه ای در گیلان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: یکی دیگر از رویدادهایی که مورد استقبال گردشگران قرار گرفته این است که می تواند باعث رونق گردشگری و در نتیجه توسعه اقتصادی و حفظ ارزش ها، آداب و سنن بومی شود.

جهانی گفت: فرهنگ و آداب و رسوم مرتبط با آشپزی در فرهنگ عامه مردم گیلان جایگاه ویژه ای دارد، به طوری که باعث شده است از مجموع ۹۶ اثر گیلان ۲۷ اثر در فهرست میراث ملی به فرهنگ غذایی این کشور نسبت داده شود. ثبت نام برای چهار فعالیت دیگر ادامه دارد.”

جشنواره غذای رشت با همکاری شهرداری رشت و در نیمه دوم تیرماه سال جاری در دو روز به میزبانی موزه رشت عمارت کلاه فرنگی پارک بوستان محتشم رشت برگزار می شود.

انتهای پیام/

دغدغه های ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن