گزارش گیری مخاطبین و گروه ها را در واتس اپ تمرین کنید


پیام رسانی در واتس اپ یکی از راه های خلاص شدن از شر پیام های مزاحم با صدای بلند است. امروزه استفاده از فضای مجازی یکی از ضروریات زندگی همه مردم دنیاست. واتس اپ یکی از پیام رسان هایی است که در ایران فالوورهای زیادی دارد. دلیل محبوبیت این اپلیکیشن در ایران عدم نیاز به فیلترشکن برای استفاده از این اپلیکیشن است. اگر از جمله افرادی هستید که زیاد از واتس اپ استفاده می کنید، باید بدانید که چیزی جز پیام های اسپم برای شما ارسال نمی شود.

همچنین افراد ناشناس بدون اجازه در گروه های مختلف به شما ملحق می شوند. متأسفانه حافظه و صندوق پیام های تلفن شما مملو از این پیام های بیهوده و گاه آزاردهنده است که ایده بدی برای ارسال پیام به شما دارند.

ذکر این نکته ضروری است که این سری از پیام ها که به عنوان پیام های اسپم نیز شناخته می شوند، نقض جدی خدمات واتس اپ هستند. به همین دلیل باید دریافت چنین پیام هایی را به واتس اپ گزارش دهید.

شاید در این مرحله، اکثر افراد با دریافت چنین پیام هایی، به سادگی طرف مقابل را مسدود کنند. اما هنگام ارسال پیام‌های مزاحم که محتوای مخرب و مقاصد مخرب ارسال می‌کنند، باید مراقب باشید که می‌تواند به شما یا سایر افراد آسیب برساند.

در پایان بهترین پاسخ برای ارسال چنین پیام هایی و ارتباط با گروه هایی که نمی شناسید، ارسال اطلاعات در مورد مخاطب هدف است. واتساپ است. امروز در این مقاله هدف ما توضیح و آموزش روش های این فرآیند می باشد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا روش های مختلف ارسال پیام در مخاطبین واتس اپ را به شما آموزش دهیم.

چگونه در واتس اپ به کسی پیام بدهیم؟

بهتر است قبل از آموزش اطلاعاتی در مورد مخاطب ارائه شود واتساپبیایید توضیح مختصری در مورد تفاوت بین مسدود کردن و گزارش دادن افراد در واتس اپ ارائه دهیم. با مسدود کردن مخاطب یا افرادی که برای شما پیام‌های آزاردهنده ارسال می‌کنند، از ارسال پیام آن شخص به شما جلوگیری می‌کنید. فرد مسدود شده نمی تواند در واتس اپ با شما تماس بگیرد و پیام شما و آخرین تغییرات حساب شما را ببیند.

اما از طرف دیگر وقتی شخصی را گزارش می دهید، علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، نوعی اخطار نیز از طرف شما به واتس اپ ارسال می شود. در همین حال، واتس‌اپ این گزارش‌ها را در مورد یک شخص از افراد دیگر دریافت می‌کند و درخواست‌کننده را دنبال می‌کند.

اصولاً با گزارش دادن شخصی، پرونده ای در واتس اپ علیه وی تشکیل می دهید که نتیجه آن ممنوعیت موقت یا طولانی مدت استفاده از واتس اپ برای این فرد است. توجه داشته باشید که می توانید این کار را با استفاده از واتس اپ نصب شده روی گوشی یا دسکتاپ خود انجام دهید و برای همیشه از شر این افراد خلاص شوید.

برای این وضعیت، شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است هر از گاهی متفاوت باشد. در ادامه به توضیح و بررسی این موارد می پردازیم.

روش های ارسال اطلاعات در تماس واتساپ

در این قسمت از مقاله پیشگامیت امروز می خواهیم به طور کامل تمامی راه های ریپورت و مسدودسازی شخص ناشناس یا مخاطب شما در واتس اپ با استفاده از گوشی و سیستم عامل اندروید را توضیح دهیم. سه روش برای این کار وجود دارد که هر کدام توضیح خواهند داد.


روش اول

 1. در روش اول می توانید یک حساب کاربری را مستقیماً نمایش دهید.
 2. واتس اپ را باز کنید.
 3. وارد بخش گفتگو یا POV شخصیت مورد نظر شوید.
 4. پس از وارد شدن به چت او، ۳ نقطه گوشه سمت راست بالای گوشی را انتخاب کنید.
 1. از داخل گزینه منوی کشویی را باز کنید گزینه های دیگر انتخاب کنید.
 2. بسته به گزینه گزارش اسپم روی آن کلیک کنید.
 3. در این بخش از انتخاب مطمئن شوید بلوک چسبنده و پیام ها را از چت حذف کنید (پیام ها را از چت حذف کنید) مشخص شده است.
 1. در این قسمت برای ارسال پیام به واتساپ کلیک کنید گزارش روی آن کلیک کنید.

روش دوم ارسال اطلاعات در مورد مخاطب واتساپ

به این ترتیب می توانید بدون گفتن چیزی، شماره ای را مسدود کنید.

 1. گفتگو را باز کنید.
 2. روی ۳ نقطه در گوشه بالای مکالمه کلیک کنید.
 3. از داخل گزینه منوی کشویی را باز کنید گزینه های دیگر انتخاب کنید.
 4. بلوک را انتخاب کنید.
 5. در این قسمت باید از بین دو گزینه بلاک کردن کاربر بدون نظر (کاربر را بدون گزارش بلاک کنید(یا به طور همزمان وارد شوید و گزارش دهید)کاربر را بلاک کنید و به واتس اپ گزارش ارسال کنید) یکی را انتخاب کن.

تکنیک سوم برای انتقال اطلاعات به مخاطب است واتساپ

به این ترتیب می توانید از طریق کارت تماس در واتس اپ اسپم را مسدود و گزارش دهید کارت تماس کار کنید.

 1. ابتدا پروفایل او را باز کنید.
 2. شماره یا نام خانوادگی فرد را تایپ کنید.
 3. از درون گزینه ها گزارش بلاک و تماس انتخاب کنید.
 4. در این قسمت مخاطب مورد نظر را در واتس اپ مسدود و گزارش دهید.

آموزش گزارش گروه واتساپ

دو روش مختلف برای این کار وجود دارد. ابتدا باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید مدیر گروه در واتس اپ را مسدود کنید یا به دلایلی می خواهید گروه را گزارش دهید. برای گزارش یک گروه در واتس اپ مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا گروهی را که می خواهید گزارش دهید وارد کنید.
 2. روی نام گروه کلیک کنید.
 3. در این قسمت یک تب (برگه جدید) برای شما باز می شود. به پایین اسکرول کنید تا گزینه گزارش را ببینید.
 4. در این مرحله از شما خواسته می شود تا گزارش خود را تأیید کنید. برای این کار بر روی گزینه کلیک کنید گزارش روی آن کلیک کنید.

روش دوم گزارش گروهی در واتس اپ

برای گزارش اسپم در گروه های واتس اپ، ابتدا باید مدیر گروه را مسدود کرده و گزارش دهید. برای این کار به صورت زیر عمل کنید:

 1. چت گروهی را باز کنید.
 2. روی نام یا عکس گروه کلیک کنید.
 3. یک برگه جدید برای شما باز می شود تا لیستی از کاربرانی که عضو گروه هستند را وارد کنید.
 4. روی نام مدیر گروه کلیک کنید.
 5. لیستی از گزینه هایی که برای شما ظاهر می شود ارائه دهید.
 6. در این قسمت نیز مانند قسمت های قبل بر روی گزینه کلیک کنید مدیر را گزارش دهید و روی block کلیک کنید. این کار از اضافه کردن شما به گروه های بعدی جلوگیری می کند.

نتیجه

در این مقاله از سایت پیشگامیت قصد داریم به بررسی معنای گزارش مخاطب بپردازیم. واتساپ این است؛ امیدواریم این درس ها برای شما قابل قبول و مفید باشد.