گریه کردن برای کودکان چقدر مضر است؟


گریه کن

تهران (پانا) – تنبیه برای کودکان انواع مختلفی دارد، اما برخی از رفتارها می تواند از نظر روانی برای کودکان بسیار مضر باشد. گریه کردن بر سر کودک یکی از آن رفتارهایی است که می تواند بسیار مضر باشد.

نمناک میگه میخوایم در مورد صدا صحبت کنیم. شاید شما از آن دسته افرادی باشید که همیشه سر بچه ها فریاد می زنید، شاید گاهی این کار را انجام می دهید یا آنقدر سخت است که سر فرزندتان گریه می کنید. اگر این کار را نمی کنید، به شما تبریک می گویم. اگر طرفدار هستید، خب، یک نفر! شاید تا به حال از عواقب فریاد زدن بر سر کودکان اطلاعی نداشته باشید، این را به شما می گوییم و البته چگونه می توانید این عادت را در محیط خانه خود از بین ببرید.

روش های تدریس در خانواده های مختلف متفاوت است. برخی خانواده ها با فرزندان خود بسیار راحت رفتار می کنند و برخی نیز با فرزندان خود بسیار سختگیر هستند. هر دوی این موارد باعث می شود کودک احساس بیماری کند

در اینجا پنج دلیل وجود دارد که چرا هرگز نباید برای فرزندمان گریه کنیم

فریاد زدن بر سر کودک اشتباه است و والدین باید به جای فریاد زدن از راهکارهای دیگری استفاده کنند.

فریاد بزرگترها بچه ها را می ترساند

همه والدین دوست دارند با فرزندشان دوست باشند و با فرزندشان دوستانه باشند. آیا می توانید با کسی که از او می ترسید دوست شوید؟

در بهترین حالت، وقتی کودک بزرگتر می شود، ترس از بین می رود و در بدترین حالت، این ترس کودک شما را در طول زندگی بزرگسالی او خواهد برد.

راه حل والدین چیست؟

به یاد داشته باشید که فرزند شما یک شخص است و شما حقوقی دارید

همیشه با او صحبت کنید

از خودتان تأثیرگذار مثبت در زندگی فرزندتان بسازید نه تأثیرگذار مثبت

عدم اعتماد کودک رابطه او با شما را ضعیف می کند

دانشمندان ثابت کرده اند که گریه بر سر کودکان مانند تنبیه بدنی است، به دلیل ترس از این تنبیه، کودکان به شما اعتماد نمی کنند و به هر دلیلی با شما صحبت نمی کنند و رابطه بین کودک و والدین ضعیف می شود. .

راه حل والدین چیست؟

پاسخ دادن به اشتباهات کوچک با طنز.

سعی کنید با فرزندتان در مورد چیزهایی که دوست دارد صحبت کنید.

فرزند شما وزن اضافه خواهد کرد

دانشمندان در مطالعاتی که انجام دادند دریافتند که استرس ناشی از فریاد زدن بر سر کودکان باعث عدم تعادل هورمونی و کاهش فرآیندهای قلبی عروقی و التهابی در بدن کودکان می شود.

راه حل والدین چیست؟

احساسات و اعمال خود را دنبال کنید

مشکلات خود را با کودک در میان نگذارید

کودک را تحسین کنید و به او بگویید دوستش دارید

فرزند شما احساس بدی خواهد داشت

فریاد زدن بر سر کودک به مرور زمان خشم شما را به کودکان منتقل می کند و این عصبانیت و بازداری ها بی رحمانه در کودک شما رشد می کند تا جایی که کودک می تواند تحریک پذیر شود. . علاوه بر این، در دوران نوجوانی، این کودکان مستعد افسردگی هستند

راه حل والدین چیست؟

به یاد داشته باشید که الگوی فرزند خود باشید

آماده باشید، اما همچنین با رفتار خود سازگار باشید

بیشتر به او توجه کنید

در آینده کودک شما از میگرن رنج خواهد برد

بزرگسالانی که در دوران کودکی مورد تحقیر و تمسخر قرار گرفتند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان مزمن هستند. این موقعیت ها و ترس ها در کودکان می تواند باعث ایجاد اضطراب و افکار خودکشی در آنها شود. بزرگسالان به دور از امکان مراجعه به روانشناس حرفه ای هستند.

نارضایتی خود را با آرامش و منطق بیان کنید

اگر در فرزندپروری شکست خوردید، باید اشتباه خود را بپذیرید

یاد بگیرید به حرف های فرزندانتان گوش دهید و به حرف های آنها گوش دهید

نکته آخر: دلیل اصلی فریاد نزدن کودک زمانی است که او را زنده و خوشحال می بینید. و این تنها با نشان دادن صبر و عشق میسر می شود.