رژیم لاغری سریع

گرفتگی عضلانی و لوبیا ژله ای – وقتی یک شکر شکر نیست

شگفت انگیز است که چگونه بسیاری از ورزشکاران بسیار خوب، تغذیه قبل از مسابقه را به عنوان یکی از استراتژی های خود برای پیروزی یا حداقل انجام خوب، بدون آسیب، در یک رویداد در نظر نمی گیرند.

من چند روز پیش قبل از مسابقه با یک دونده صحبت می کردم و استراتژی او این بود که ۲۰ دقیقه قبل از صف کشیدن برای یک نیمه ماراتن، لوبیای ژله ای را بارگیری کند. . . متأسفانه به بیش از ۲۰ دقیقه زمان نیاز داشتم تا به او ثابت کنم که چرا این ایده خوبی نیست.

اگر از گرفتگی عضلات ناشی از ورزش رنج می برید، مطمئناً خستگی عامل مهمی است که باید در نظر بگیرید. منبع اولیه سوخت برای ماهیچه ها از کربوهیدرات ها است و یکی از اساسی ترین اشکال کربوهیدرات قندها هستند.

با این حال، وقتی می گوییم “قند” – مردم به شکر نیشکر فکر می کنند مانند یک آب نبات یا دانه های ژله ای. اما حقیقت این است که قندهای ساختمانی خاصی برای بدن شما وجود دارد و شما باید یاد بگیرید که آنها را متمایز کنید.

خانواده ای از قندها به نام مونوساکاریدها، پلی ساکاریدها و الیگوساکاریدها وجود دارد و اینها قندهای ساختمانی هستند که شما می خواهید – نه قند نیشکر، یا فروکتوز، یا سوکرالوز یا شربت یا هر یک از این چیزها.

یک منبع خوب کربوهیدرات از میوه ها، به ویژه، برای تامین قندهای طبیعی مهم ماهیچه ها – مونوساکاریدها، الیگوساکاریدها و پلی ساکاریدها – که به ذخیره و تامین گلوکز برای عضلات کمک می کند، مهم است.

و این مونوساکاریدها و پلی ساکاریدها به شما کمک می کنند تا بعد از ورزش یا یک رویداد سریعتر عضله خود را بازیابی و ترمیم کنید. ماهیچه شما اساساً مانند موتوری عمل می کند که برای عملکرد خوب به بنزین با کیفیت خوب نیاز دارد و آن ساکاریدها مانند بنزین برای عضلات شما هستند.

بنابراین بسیار مهم است که آن ساکاریدها و کربوهیدرات ها و الکترولیت ها در آن نواحی عضلانی وجود داشته باشد تا بتوانید عملکرد موثرتری داشته باشید و از گرفتگی عضلات جلوگیری کنید.

همچنین بسیار مهم است که یک وعده غذایی کربوهیدراتی همراه با ساکارید در عرض ۳۰ دقیقه پس از اجرای خود مصرف کنید. ما به طور مداوم ورزشکارانی را یافته‌ایم که این کار را انجام می‌دهند – حتی اگر فقط مقداری میوه تازه در ۳۰ دقیقه بخورند – سریع‌تر از ورزشکارانی که این کار را انجام نمی‌دهند بهبود می‌یابند.

برای شروع هر برنامه غذایی، اولین کاری که باید شروع کنید، افزایش مصرف میوه و سبزیجات است. اکثر مردم مصرف توصیه شده ۹ تا ۱۲ وعده میوه و سبزیجات در روز را مصرف نمی کنند و برای ورزشکاران و افرادی که به طور منظم تمرین می کنند این به معنای ۱۲ وعده است.

یک وعده معادل یک موز کوچک، یک سیب متوسط، ۱ فنجان سبزی سالاد خام (به اندازه دست شما)، ¾ فنجان آب میوه یا سبزیجات (۶ اونس)، ½ فنجان سبزیجات پخته شده به اندازه شماست. مشت یا یک بیسبال و ¼ فنجان میوه خشک.

تنها رعایت توصیه های روزانه برای مصرف میوه و سبزیجات راه طولانی به سمت سلامتی بهتر خواهد داشت. . . و این به عملکرد فیزیکی و کاهش خطر کلی گرفتگی عضلات شما گسترش می یابد.

حق چاپ – www.Running-Cramp-Relief.com

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر