گردو سیاه چه تاثیری بر تولید مثل ویروس کرونا دارد؟


مقاله امروز علم و بدن این مقاله در مورد نقش سیاه دانه در پیشگیری و درمان بیماری عروق کرونر قلب بحث می کند. این مقاله توسط عباس مجتهد نوشته شده است.

سیاه دانه چیست؟

دانه های سیاه یا دانه های سیاه دانه های کوچک ، سیاه و منشوری با نام علمی Nigella sativa و یک نام رایج دانه سیاه آیومیوه سیاه از خانواده آلاله (Ranunculaceae) در طب ایرانی با نام موجود است یزونیز ارایه شده. این گیاه در مناطق مختلف آسیای جنوب غربی ، اروپا و شمال آفریقا متولد و بزرگ شده است.

این بذر بومی جنوب غربی آسیا است و مدتهاست به عنوان ضد انگل ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرد.


در مورد گردوی سیاه و بهترین ویژگی های آن بیشتر بدانید!


اما آیا توت سیاه می تواند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند؟

دانه سیاه Nigella sativa گیاهی است که سالهاست برای عطر و طب سنتی در کشورهای مختلف به ویژه در غرب آسیا استفاده می شود.

سیاه دانه در سازمان غذا و داروی ایالات متحده مانند GRAS یا “به طور کلی ایمن تلقی می شود” با این احساس متمایز می شود که استفاده عادی از این گیاه عوارض جانبی خاصی ندارد.

اگرچه در چند وقت اخیر بسیاری از خواص ضد التهابی ، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی به این گیاه نسبت داده شده است ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که یکی از مواد موجود در این گیاه به نام تیموکینون از آزمایشگاه جلوگیری می کند. با اتصال به ویروس یا پروتئین سنگ ، و همچنین گرفتن محل ویروس که به سطح سلول متصل شده و از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می کند.

مطالعه دیگری در پاکستان روی حدود 300 نفر نشان داد که این استفاده را دارد عسل + سیاه دانه در مقایسه با دارونما ، می تواند ویروس کرونا را به سرعت از بین ببرد ، علائم را سریعتر کاهش دهد ، و بستری شدن در بیمارستان را از حمله قلبی خفیف تا شدید کاهش دهد و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد.

با توجه به اثرات مضر استفاده منظم از سیاه دانه ، به نظر می رسد که می توان از آن به عنوان کمکی یا تقویت سیستم ایمنی ویروس کرونا استفاده کرد.

نویسنده: عباس مجتهد


بیشتر بخوانید:

سه علامت شایع بیماری قلبی

کیفوز یا عود (هر آنچه باید بدانید)

محفظه پمپ سیب زمینی در بدنه

زنجبیل و بسیاری از گیاهان دارویی آن

سورگوم و خواص آندیدگاهتان را بنویسید