کودک از چه سنی می تواند در کارهای خانه شرکت کند؟


کد

تهران (پانا) – مدیریت کارهای روزمره خانه، از تمیز کردن غذاهایی که بچه ها در خانه می ریزند تا مرتب کردن اتاقی پر از اسباب بازی و سایر فعالیت ها و والدین، بسیار سخت و خسته کننده است.

به گزارش ایرنا، چه تعداد بزرگسال برای شرکت در این کارهای خانه نیاز به درخواست کودکان دارند؟ آیا شرکت در کارهای خانه برای نوزاد خوب است؟ چگونه والدین می توانند کودکان خردسال را تشویق به تمیز کردن خانه کنند؟

اینها سوالاتی است که در این گزارش به آنها پاسخ داده خواهد شد.

چگونه به کودکان نحوه تمیز کردن خانه را آموزش دهیم

یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به کودکان در یادگیری نحوه تمیز کردن این است که به آنها نحوه تمیز کردن را نشان دهید. والدین نمی توانند انتظار داشته باشند که فرزندشان بداند چگونه به تنهایی نظافت را انجام دهد – آنها باید در معرض دید قرار گیرند و آموزش داده شوند.

این به این معنی است که زمانی را برای نشان دادن و آموزش هر کودک برای انجام کارهای خانه، نحوه و زمان کمک به انجام کارهای خانه مانند تمیز کردن اتاق خواب، تمیز کردن حمام، یا تمیز کردن میز آشپزخانه داشته باشید.

البته کمک به کودکان مانند انتظار این نیست که در همان زمان کاملاً تمیز باشند. والدین نباید فکر کنند که خانه کامل می شود، بلکه باید بدانند که اکنون هدف این است که به کودکان یاد بدهند چگونه این کار را انجام دهند تا بتوانند به مرور عادت های خود را توسعه دهند.

چه زمانی کودک باید تمیز کردن خانه را یاد بگیرد؟

دوون کونتزمن، روانشناس کودک مستقر در کلیولند، اوهایو و بنیانگذار Transforming Toddlerhood، می گوید که کمک به کودک شما باید این عادات حیاتی و مهارت های زندگی را زودتر شروع کند.

کونتزمن می‌گوید: «دوران کودکی مهم‌ترین زمان برای بچه‌ها برای درگیر شدن در کارهای خانه است. نوزادان از کمک کردن خوشحال هستند، زیرا می‌خواهند در خانواده قدرت و مشارکت داشته باشند.

کونتزمن معتقد است که این مرحله از رشد همان چیزی است که کودکان را به انجام کارهای خانه برای مدت طولانی تر ترغیب می کند. او گفت: «از آنجا که بچه ها هنوز در حال یادگیری هستند، ما آنها را کنار می گذاریم تا بتوانیم کارها را انجام دهیم. اما کودکان می توانند از ۱۸ ماهگی شروع به کمک در انجام کارهای خانه کنند، به شرطی که روی پاهای خود بایستند. بنابراین به آرامی شروع کنید و هر هفته یک فعالیت اضافه کنید.

همانطور که کودکان بزرگتر می شوند، تبدیل فعالیت ها به “فعالیت های خانوادگی” می تواند یک تغییر مثبت هم برای کودکان و هم برای والدین باشد. کونتزمن می‌گوید: «اغلب چیزها خبر بدی هستند، زیرا بسیاری از ما فکر می‌کردیم که باید در دوران کودکی تکالیف خود را انجام دهیم و لذت نبریم.

آیا برای انجام کارهای خانه باید به کودکان «پول» داد؟

کونتزمن می گوید: «در مورد کارهای خانه، مهم است که بدانید چگونه برای کار بچه ها پول بدهید. ما واقعاً باید از کمک بچه ها تشکر کنیم، اما پرداخت پول یا بودجه برای کارهای اولیه خانه هرگز راه درستی نیست.

او معتقد است که این پاداش ها درک معنای مسئولیت های خود را برای کودکان با بزرگتر شدن دشوار می کند. “آیا هیچ کدام از ما برای انجام کارهای خانه و خرید غذا از شریک زندگی خود پول می گیریم؟” کونتزمن مدعی است.

با این حال، او می گوید همیشه جایی برای جدایی وجود دارد. اگر عملکرد کودک فراتر از وظایف و مسئولیت های او باشد، دلیل آن متفاوت است و در این مواقع، پاداش و تشویق اشکالی ندارد.

کونتزمن گفت: هزینه ها باید به ارزش های خانواده و رابطه ای که با خود در کارهای خانه می خواهید بستگی داشته باشد. او توضیح می دهد: «قیمت ها یک محرک خارجی هستند.

وی افزود: علاوه بر کیف و اقلام خوراکی، می توان در مهمانی ها و جشن هایی که تمام اعضای خانواده را درگیر می کند و یا با دیدن فیلم در خانه، تصاویر، در یک سفر مفرح در طول هفته، جوایزی ارائه کرد. فرهنگ همکاری و تعهد برای دستیابی به اهداف ایجاد می شود. این مشاغل به جای مهارت های بین فردی تبدیل به مهارت های زندگی می شوند.

کونتزمن گفت: “این حس همکاری و جشن برای دستیابی به اهداف را ایجاد می کند.” این مشاغل به جای مهارت های بین فردی تبدیل به مهارت های زندگی می شوند.