کنترل مصرف برق در ساعات مختلف روز یک راه موثر برای جلوگیری از خاموشی است


برق

تهران (پانا) – سخنگوی سازمان حفاظت محیط زیست مجلس شورای اسلامی، برنامه‌ها و مشوق‌های وزارت نیرو برای صنایع و کشاورزی را مفید دانست و توزیع برق مصرفی در ساعات مختلف و کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف را موثر دانست. اقدامات برای جلوگیری از خاموشی

به گزارش ایسنا، فاطمه محمدبیگی درباره مشوق های وزارت نیرو برای صنایع کشاورزی و منابع آبی گفت: البته علت خاموشی و خاموشی و کنترل سیاهی سه بازه زمانی کوتاه، متوسط ​​و طولانی دارد که باید توجه شود. در عوض به این سه مدل کاربردی پرداخت می شود.

وی در تشریح شرایط درازمدت گفت: ایران کشوری چندهوایی با قابلیت استفاده بیش از ۳۰۰ روز از برق خورشیدی با سطح برق خوب، بیابان برای استفاده از نیروگاه های خورشیدی و در نتیجه منازل است. شهرها می توانند از انرژی پاک استفاده کنند.

محمدبیگی ادامه داد: با وجود چنین تلاش‌هایی، رسالت ما فرهنگ‌سازی عمیق‌تر و گسترده‌تر است، وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و نیرو به همراه وزارت راه و شهرسازی به سمت برنامه‌ریزی در زمینه‌های مسکونی، تجاری و کشاورزی رفته‌اند. فعالیت ها. ” با سیستم های منبع تغذیه جایگزین پوشش داده شده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سیستم‌های مختلف انتقال نیرو می‌توانند از طریق انرژی خورشیدی، انرژی بادی، مولدهای موقت و تولید برق از زباله و بسیاری وسایل دیگر برق تولید کنند.

محمدبیگی در تشریح برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت وزارت نیرو گفت: وزارت نیرو باید جدول توضیحی مفصلی برای تعریف مفهوم استفاده از برق پاک ارائه کند، برای مدیران، برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران در مدیریت برق و سپس به عنوان یک قاعده، آن را به عموم گسترش می دهد، اما آن را مجبور به کار سخت نیست.

وی با اشاره به اینکه مشوق‌های وزارت نیرو برای صنایع و کشاورزی موثر است، گفت: در برنامه‌ریزی طرح‌های تشویقی باید به سمت طرح‌های تشویقی صادقانه‌تر و جسورانه‌تر برویم و برخی تسهیلات و مقداری اعتبار به صاحبان صنایع، کشاورزان و مالکان مسکونی بدهیم. انرژی پاک و حفاظت از محیط زیست

سخنگوی گروه محیط زیست گفت: باید نمونه ای از تولید برق در کشور با آسیب زیست محیطی کمتر، استفاده بیشتر از انرژی هسته ای آرام و برق جدید و گاز زمینی رودخانه ها با تولید و کیفیت پایین نقش مهمی در اقتصاد کشور داشته باشیم. برق در کشور.

محمدبیگی تفکیک مصرف انرژی بین ساعات مختلف به ویژه در ساعات پایانی شب را تصمیم خوبی دانست و در عین حال گفت: این راه حل مشکل استفاده از وازلین نیست. اگر قرار باشد تولید انرژی اتفاق بیفتد، واحدهای صنعتی باید از یک سال به سال دیگر از انرژی جدید استفاده کنند.

سخنگوی مردمی قزوین، آبیک و البرز در خاتمه بیان کرد: به طور کلی پخش میزان مصرف برق بین ساعات مختلف و کاهش مصرف آن در ساعت است که ارتفاع راه موثری برای جلوگیری از جوش سرسیاه است.