کلیه فعالیت های هیئت ها منوط به تایید اداره مرکزی اصلاحات دیوان عالی کشور می باشد.


شنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۱:۴۴

بربایی موکب عزاداری هیئت دانش اموزی در شادگان

تهران (پانا) – ستاد اربعین حسینی در پیام شماره ۳ تاکید کرد که تمامی فعالیت های هیئت ها در ایام اربعین منوط به تایید ستاد توسعه و ترویج اجتماعات مذهبی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن بخشنامه شماره ۳ ستاد اربعین حسینی به شرح زیر است:

“من حسین هستم”
نام خدا
درباره مردم عزیز و عاشقان اهل بیت علیهم السلام و سران محبان و خادمان حضرت اباعبدالله الحسین (ع):
متقاضیان و متقاضیان انتصاب هیئت در هیئت اربعین حسینی برای صدور پروانه کار دو زبانه (فارسی، عربی) با مراجعه به سایت ستاد توسعه و ساخت عتبات عالیات، مسئول شناسایی می باشد. و اعتبارسنجی راهپیمایی ها در سراسر کشور فعالیت ها منوط به ثبت نام و تایید نهایی بر اساس اطلاعیه می باشد.
رعایت کلیه الزامات، تذکرات و دستورالعمل های مندرج در حوزه مذکور، برای کار کلیه اپراتورها ارزش دارد.
به منظور دستیابی به هدف استقبال از دولت و مردم عراق در ایام اربعین و ایجاد وحدت بین مهاجرین و مهاجرین، از ارائه خدمات به مهاجران ایرانی و یا شهرستانی خاص خودداری شود. و تیم های تحکیم در شهرهای مهاجرپذیر عراق از سوی ستاد اربعین تقدیر می شود.

با توجه به نحوه ارائه خدمات مهاجرتی و هیأت های عراقی در شهرهای مهاجرپذیر و با توجه به لزوم منتظر ماندن و ارائه اسکان و پذیرایی مناسب از مهاجرین به ویژه در مناطق شلمچه، چذابه، مهران، خسروی، تمرچین، باشماق، میرجاوه، ریمدان؛ تمرکز این هیئت به جای اعزام به عراق، ارائه خدمات در مناطق مرزی تا ۳ روز پس از مراسم اربعین است.

با توجه به گرمای هوا و پیشگیری از مسمومیت ها و شیوع بیماری ها، ملوانان تمام تلاش خود را برای رعایت قوانین و نظرات اعلام شده از سوی کمیته بهداشت و درمان های اربعین به کار خواهند گرفت.

حضور فعال در جلسات آموزشی کاست ها که با همکاری کمیته های مربوطه اربعین برگزار می شود الزامی است.
هدف اصلی ارائه خدمات توسط هیئت های ایرانی در عراق از نیمه اربعین به مدت ۳ روز تا بازگشت زائران است.