کشتار ۱۷۰۰ قلاده سگ در دماوند رد شد


کشتار ۱۷۰۰ قلاده سگ در دماوند رد شد

پس از انتشار ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر ذبح ۱۷۰۰ قلاده سگ ولگرد در گندق دماوند، رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند این ادعا را تکذیب کرد و گفت: نزدیک به ۵۰ قلاده سگ بوده و محل دفع زباله ذبح شده است. .

گزارش کردن گلو نقی میرزاکریمی در گفت وگو با ایسنا، کشتار ۱۷۰۰ قلاده سگ در پناهگاه سگ «گندک» دماوند را تکذیب کرد و گفت: کشتن این تعداد سگ در آن زمان ممکن نیست. زیرا هیچ آسیبی به سگ های عقیم شده و عقیم شده در پناهگاه گندک وارد نشده است و سگ های مبتلا به بیماری شامل این پناهگاه نمی شوند.

به گزارش ایسنا، بر اساس فیلم ارسالی میرزاکریمی سگ های پناهگاه گندق سالم هستند و گفت: خبرنگار می تواند از پناهگاه بازدید کند.

پناهگاه سگ های واکسینه شده در گندک دماوند (۱۳ مرداد ۱۴۰۱)

ارائه گلونی را دنبال کنید

میرزاکریمی درباره سگ های تلف شده توضیح داد: این سگ ها از زباله دانی نزدیک پناهگاه گندک بودند که بر اساس گزارش دامپزشکی شبکه بهداشت و درمان، مرگ آنها تایید شد.

وی درباره تلفات این سگ ها گفت: این سگ ها با اسلحه کشته نشده اند، طبق بخشنامه سگ های ولگرد مصوب سال ۱۳۸۶، سگ های ولگرد باید جمع آوری و به مراکز و پناهگاه های مجاز منتقل شوند.

در پناهگاه ها بیماری های آنها بررسی می شود و در صورت وجود متقاضی سگ ها را برای نگهداری شناسنامه، شرایط خاص و اخذ مجوز عدم اعزام به شهر و محیط زیست به متقاضیان می فرستند. اگر نه، سگ های بی پناه و بیمار باید با رحمت از بین بروند».

میرزاکریمی از حامیان طبیعت و حیوانات یاد کرد و توضیح داد: متأسفانه عده ای با عنوان حامیان طبیعت و حیوانات دیدگاه های خود را به جامعه تحمیل می کنند و مجوز فعالیت در قالب سازمان های مردم نهاد وجود ندارد و تمکن مالی در این زمینه وجود دارد. حیات وحش بدون درآمد

به دلیل «مشغول بازی» و «کار رسانه ای» و تبلیغات، از اجرای دستورالعمل سگ های بدون کمک خودداری می کنند. کار به جایی رسیده است که مردم و شهروندان به دلیل خطرات سگ های ولگرد هر روز علیه مسئولان بهداشتی، حیوانات، محیط زیست، دولتی و شهری اعتراض می کنند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند تلف شدن کمتر از ۵۰ قلاده سگ را تایید کرد و افزود: تعداد کل سگ های منطقه به ۱۷۰۰ قلاده نمی رسد و حدود ۴۰۰ قلاده سگ در پناهگاه است.

وی تنها راه خلاصی از دست سگ ها را اجرای دستور مصوب سال ۱۳۸۶ دانست و افزود: زمانی که صاحبان سگ با اجرای این دستور مخالفت کنند، افزایش پیدا می کند و تعداد سگ های مرده در سطح شهر پراکنده می شود. در پایان زندگی مردم نابود خواهد شد و امنیت.» و این یک مشکل است.”

میرزاکریمی از برخورد منفی برخی افراد در فضای مجازی گلایه کرد و گفت: با انتشار اخبار و دروغ پردازی مبنی بر اینکه محیط زیست و میرزاکریمی دستور حمله را داده اند، در صفحات اینستاگرام بهانه گیری می کنند، ما دستور این کشتار را ندادیم، فقط باید این کشتار را انجام دهیم. طبق دستورالعمل سگ های بی فایده را بگیرید که سال هاست اتفاق نیفتاده است.”

وی افزود: نمی توانم اتفاقی که دیروز رخ داده است را تایید کنم، اما مشخص شده است، به طور قطع نمی دانم، اما ممکن است آنها از عشق مرده باشند، نجات سگ های مرده در محل دفن زباله آسان نیست، بنابراین تحت برخی از در شرایطی باید دوباره این کار را انجام دهیم.”

وی طبیعت را یکی از اعضای کمیته های تصمیم گیری دانست و درباره کار خود گفت: کار طبیعت این نیست که سگ های ولگرد را جمع آوری کند، عاشقانه بمیرد، تقسیم کند اگر مفید باشد یا نه، بلکه فقط محیط زیست است. مشکلات و مشکلاتی که برای شهروندان ایجاد می‌کنند در کمیته سلامت و بیماری‌های مشترک بین حیوانات و انسان‌ها و آسیب‌هایی که به جامعه وارد می‌کنند می‌خوانیم.» همچنین نظرات خود را به کمیته کشتار سگ در دماوند ارائه کردیم.

میرزاکریمی ادامه داد: بردن سگ های بیمار و بی مصرف باید در سراسر کشور انجام شود، مشکل ما این است که دستورالعمل ها را رعایت نمی کنیم و به دلیل افزایش تعداد سگ های بیمار مجبور به انجام اقدامات دیگری هستیم.

بازرس اداره محیط زیست شهرستان دماوند درباره واکنش و اقدامات محیط زیست برای کشتار سگ ها گفت: ما این کار را انجام نمی دهیم زیرا تمام اقدامات حیوانات وحشی مربوط به مدیریت محیط زیست است و اگر این حیوان باغ وحش باشد. ما اجازه ورود نداریم.”

میرزاکریمی دستور داد: کشتن بسیاری از سگ ها با گلوله غیرممکن است زیرا سگ ها با شنیدن صدای گلوله تیراندازی می کنند. با این حال، کشتن این گونه سگ ها اشتباه است، باید بپذیریم که گاهی اوقات مردم درگیر این دلایل احمقانه و غیرمنطقی می شوند و بر دیگران تأثیر می گذارند.

سگ های ولگرد و سهم آنها در انقراض حیوانات

سگ هایی که در طبیعت رها شده اند نباید تغذیه شوند

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین