کدام گیاهان در تابستان حشرات را دفع می کنند؟


گیاهان و حشرات

تهران (پانا) – یکی از مشکلات زندگی در فصل تابستان، مگس و پشه است و زندگی در روزها و شب های طولانی تابستان گاهی آرامش و آسایش را از مردم سلب می کند. اما راه حلی برای این موضوع وجود دارد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

به گزارش سامیه ۲۴، یکی از دلایلی که آسایش را در فصل تابستان بر هم می زند، وجود حشراتی مانند مگس و پشه است که گاها ماهیچه های مرد را به طور جدی مختل می کند، زندگی انسان از بین می رود.

شب‌ها می‌خواهید با دوستان و اعضای خانواده‌تان وقتتان را در هوا بگذرانید و از همراهی، کتاب خواندن و نوشیدن لذت ببرید، اما مگس‌ها به شما اجازه نمی‌دهند که این لذت را داشته باشید و آنقدر نشان دهید که از شر شما خلاص شوید. با هدیه زندگی در خارج از کشور آشنا می شوید.

شاید ندانید، اما می‌توانید با نگه‌داشتن چند گیاه از شر مگس‌های مزاحم خلاص شوید. در واقع گیاهانی وجود دارند که پشه ها را دفع می کنند.

۱-اسطوخودوس

همه ما گیاه اسطوخودوس را می شناسیم و نام آن را بارها شنیده ایم. این گیاه خواص زیادی دارد اما یکی از ویژگی هایی که هنوز ندانستیم این است که پشه ها را می کشد.

این گیاه توانایی قوی در جلوگیری از شناسایی مکان شما توسط پشه ها از طریق بویی که منتشر می کند دارد. این گیاه با عطر بسیار خوبی که دارد در صنعت و طب سنتی کاربرد فراوانی دارد.

شما می توانید با له کردن یک یا دو شاخه اسطوخودوس و قرار دادن آن در اطراف اتاق یا قرار دادن مستقیم آن روی پوست خود از نیش پشه محافظت کنید.

گیاه اسطوخودوس گیاهی مقاوم و مقاوم است که می توانید آن را بکارید و از آن مراقبت کنید.

۲-مینی

وقتی در مورد نعناع صحبت می کنیم و می شنویم، ذهنمان به سمت نعنای معروفی می رود که بارها دیده ایم و می خوریم، اما باید بدانید که نعنا خانواده بزرگی است که شاخه های زیادی دارد، مثلاً پونه کوهی در این گروه قرار می گیرد. بنابراین نعناع و پونه کوهی و همچنین گیاهی مانند آویشن حشرات را از شما دور می کند و از بوی شیرین آن لذت خواهید برد.

۳- ریحان

یکی دیگر از مواد بسیار معطر، خوش طعم و محبوب در بین مردم و آشپزی، ریحان است، گیاهی که به راحتی می توان آن را کاشت و در گلدان و منزل از آن استفاده کرد. ریحان عطر بسیار مطبوعی دارد و یکی از معطرترین گیاهانی است که در آشپزی استفاده می شود. مهم نیست که چگونه برگ های ریحان را ببرید، این گیاه به تولید برگ های جدید ادامه می دهد و می توانید در تمام تابستان از ریحان تازه و سالم لذت ببرید.

۴- رزماری

اگر در خیابان ها حتی در پارک ها به محیط خود توجه کنید، رزماری را با بوی شیرین و برگ ها و رنگ زیبای آن خواهید دید.

رزماری با نام زیره کوهی نیز شناخته می شود و گیاهی از دریای مدیترانه است. این گیاه یکی از گیاهان معطر است و در آشپزی کاربرد فراوانی دارد.

رایحه تند و کاج مانند آن طعم گوشت را افزایش می دهد و در غذاهای ایتالیایی بسیار استفاده می شود. با کمال تعجب، بوی این گیاه می تواند مگس ها را دفع کند و افراد گرسنه را به خود جذب کند.

این سبک برای باغ یا بالکن عالی است، بنابراین وقتی کباب پز را روشن می کنید، یک یا دو شاخه رزماری را روی زغال سنگ بپاشید. دود معطر آن طعم غذای شما را خوش طعم می کند و در عین حال به شما کمک می کند تا پشه ها را از خود دور کنید.

۵- پونه کوهی

همانطور که اشاره کردیم پونه کوهی از خانواده نعناع است، گرم و خشک است و با بو و بوی خود پشه ها را دفع می کند. می توانید پونه کوهی را در خانه نگهداری کنید یا در بالکن بکارید و از بودن در هوای آزاد لذت ببرید و بالکن در تابستان به هم نخورد. همچنین می توانید برگ های پونه کوهی را بسوزانید تا بوی آن در کل خانه پخش شود. به این ترتیب، حشرات را دور نگه داشته اید و خانه شما بو می گیرد.

۶- گل همیشه بهار

یکی دیگر از گیاهانی که از قدیم الایام برای دفع حشرات مورد استفاده قرار می گرفته مریم گلی است. این گیاه بی نظیر را می توان در خانه نگهداری کرد و از ورود مورچه ها، پشه ها و مگس ها به خانه جلوگیری کرد. همانطور که گفتیم مریم گلی امروزه خواص زیادی دارد، در ظهور کرونا می توان از آن برای خواص ضدالتهابی و درمان گلودرد استفاده کرد و با یک شلیک به دو هدف اصابت کرد.

۷- پایه روشنایی

جا شمعی یادآور حوض و زیبایی حیاط های قدیمی است. باید بدانید که شمعدانی علاوه بر زیبایی و طراوت، گیاهی است که حشرات مضر را دفع می کند. هنگامی که گیاه شکوفا می شود، بوی لیمو مانندی متصاعد می کند که حشرات را دفع می کند.