کدام غذاها را نباید در فریزر نگهداری کرد؟


هدف از بازار در بازار چیست؟

تهران (پانا) – منجمد کردن برخی مواد غذایی باعث کاهش کیفیت، فاسد شدن و به خطر افتادن سلامت انسان می شود.

طبق گزارش Ferraro، همانطور که می دانید، منجمد کردن برخی مواد غذایی کیفیت غذا را کاهش می دهد و بدتر از آن، بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. این موضوع در مورد غذاهایی که نباید در مایکروویو قرار گیرند نیز صدق می کند.

در این مطلب ۱۴ ماده غذایی که نباید در فریزر نگهداری شوند را معرفی می کنیم.

۱. سبزیجات و سالاد سبز

اگر قصد دارید سبزیجات سالاد تازه و خوش طعم بخورید، بهتر است آنها را در فریزر قرار ندهید. پس از این، یخ زدگی سبزیجات از بین می رود، نرم، خشک می شود و طعم تازه ای ندارد. در عوض، می توانید سبزیجات شسته و خشک شده را در فریزر یا فریزر، بسته بندی شده در یک حوله کاغذی یا پنبه نگهداری کنید. سپس در یک کیسه پلاستیکی در یخچال نگهداری کنید.

۲. شیر

پس از خشک شدن، شیر شفاف نیست و برش داده می شود. بنابراین، اگر قصد نوشیدن شیر را دارید، بهتر است آن را به هیچ وجه منجمد نکنید. اما اگر می خواهید از شیر در آشپزی استفاده کنید، می توانید از شیر یخ استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که در صورت نیاز به خشک کردن شیر، بسته به اندازه ظرف، ممکن است لازم باشد شیر را یک روز یا بیشتر در یخچال بگذارید و صبر کنید تا شیر سریع خنک شود.

۳. غذای سرخ شده

بهترین چیز در مورد غذاهای سرخ کردنی، بافت آنها است، البته غذاهای سرخ شده با گوشت پس زده می شوند و در نهایت تمام بافت و طعم غذا را از دست می دهند، تلخ و آب می شوند. در مورد استفاده از مرغ سوخاری که خیلی تازه و خامه ای نیست، به نظر شما دلیل آن چیست؟ بله، چه چیزی می تواند بدتر از یک غذای سرخ شده ساده باشد؟ البته، بافت و طعم برخی از غذاهای سرخ شده را می توان با گذاشتن دوباره آنها در تابه ای با روغن داغ بازیابی کرد. با این حال، این باعث می شود رژیم غذایی شما چاق تر و چاق تر شود. توصیه ما این است که غذای سرخ شده خود را در یک وعده مصرف کنید و سعی نکنید باقیمانده آن را فریز کنید.

۴. سبزیجات و میوه های خوشمزه

چه سالادها و سالادهای تازه و آب شده در یخچال و چه با آب اضافه شده باشد، بهتر از انجماد در فریزر است. کاهو، سیب زمینی، آناناس، خربزه و سیب از جمله غذاهایی هستند که آب زیادی دارند. قرار دادن این مواد در فریزر آب را خشک می کند. و هنگامی که این یخبندان آب شد، در نهایت، تنها چیزی که باقی می ماند مقداری سبزیجات خام یا بی میوه است که ویتامین ندارند.

۵. میوه و پوست

می دانید که بعد از انجماد مقدار آب افزایش می یابد، پس بهتر است از ظرف بزرگی برای نگهداری آب در فریزر استفاده کنید. مشکل در مورد محصولات یکسان است. وقتی تخم مرغ و پوسته را در فریزر قرار می دهید، آب داخل آن قوی تر می شود و با افزایش حجم، پوسته تخم مرغ می شکند. بدتر از همه، تخم مرغ ها شکسته بودند و کل فریزر بوی تخم مرغ می داد. اما در بهترین حالت این مورد، باید بدانید که نمی توانید از محصولات استفاده کنید.

۶. خامه ترش

خامه ترش باعث پف کردن و خراب شدن گوشت می شود. حالا می توانید بستنی را هم بزنید و سپس از آن برای پختن و درست کردن دسر استفاده کنید، حتی اگر طعم آن شبیه طعم های دیگر نباشد.

۷. آوار و قطعات

با استفاده از خرده نان، پودر سوخاری یا پنیر روی غذا، باعث نرم شدن و خوش طعم شدن غذا می شود و قرار دادن این نوع غذا در فریزر به کندی انجام می شود. در نتیجه بهتر است مزاحم نشوید، هرگز آن را در فریزر قرار ندهید. برای حفظ طعم غذا می توانید بعد از اضافه کردن شکر از پودر نان و پنیر استفاده کنید.

۸. نوشابه های گازدار

شما هرگز این کار را اشتباه نخواهید کرد. با وجود ظاهر خوب نوشیدنی های کربنی منجمد، بعید است که محل نگهداری این قوطی ها به خصوص نوع آلومینیومی آن در فریزر منفجر شود و باعث ایجاد حس بدی در شما شود. بهتر است این نوشیدنی ها را در یخچال نگهداری کنید.

۹. ماست

ما در مورد شیر شیر شکر صحبت نمی کنیم. موضوع مورد بحث شیر گاو است. گذاشتن ماست، ماست یا ماست یونانی در فریزر باعث تغییر بافت می شود. فکر نکنید با گذاشتن ماست در فریزر بستنی به دست می آورید. بستنی ماست یک غذای خوشمزه است که در دهه گذشته در آمریکا محبوبیت فزاینده ای پیدا کرده است. ماست نیز مانند خامه ترش پس از خشک شدن، بریدن و نخوردن آن تغییر شکل می دهد. اگرچه می توانید از آن برای پخت و پز استفاده کنید، بنابراین ممکن است خوردن آن بسیار خوشمزه نباشد.

۱۰. سیب زمینی

از آنجایی که سیب زمینی آب زیادی دارد، وقتی یخ می زند، بستنی در سیب زمینی ایجاد می شود و سوراخی در گوشت سیب زمینی ایجاد می شود. بنابراین، پس از خشک شدن، سیب زمینی تازه و دانه دار نیست. در نتیجه سیب زمینی بهتر است در جای خشک و خنک نگهداری شود. اگر چاره ای جز فریز کردن سیب زمینی ندارید، بهتر است ابتدا آنها را بپزید. در حالی که سیب زمینی پخته هنوز خوشمزه است، بسته به نحوه پخت آن، نتایج بهتری خواهد داشت.

۱۱. گوشت خشک

اگر گوشت یکبار منجمد شود اشکالی ندارد. اما اگر یخ او بیش از یک بار آب شود و دوباره خشک شود، جالب نیست. هم زدن و خشک کردن مجدد گوشت به باکتری ها اجازه می دهد تا به خوبی در گوشت رشد کنند و این چیزی نیست که شما انتظار دارید. در نهایت گوشت منجمد خود را به اندازه دلخواه از فریزر خارج کرده و بلافاصله پس از خشک شدن مصرف کنید.

۱۲. پنیر

با وجود ماندگاری طولانی پنیر در یخچال، نیازی به فریز کردن پنیر نیست. اگر پنیر سفت را در فریزر بگذارید به صورت خمیری باقی می ماند و اگر خمیر نرم پنیر را فریز کنید به دلیل تشکیل کریستال های یخ در پنیر تمام بافت آن از بین می رود.kakano. بهتر است طعم پنیر را با گذاشتن در فریزر خراب نکنید.

۱۳. خمیر خامه ای (تخم مرغ)

خشک کردن کرم های شیرینی پزی از پوست تخم مرغ بسیار اشتباه است، زیرا بافت کرم از بین می رود و خراب می شود. علاوه بر این، اگر بستنی به نظر نمی رسد که باید روی کیک استفاده شود، ممکن است کیک بسیار بد باشد.

۱۴. ماکارونی یا ماکارونی پخته شده

قرار دادن پاستا یا ماکارونی پخته در فریزر به جای افزودن بیشتر، یک ماده شیمیایی کند تولید می کند که هوس شما را برطرف می کند. در حالی که می‌توانید ماکارونی نیمه‌پخت را فریز کنید، اما تنها زمانی که از آن استفاده می‌کنید باید حرارت داده شود. در حالی که سس مخصوصی در کنار آن وجود دارد، می توانید آن را در یخ ساز گذاشته و در فریزر قرار دهید. وقتی خواستید فقط آن را روی پاستا بریزید و گرم کنید.