کتیبه سلامگاه اولیه آرامگاه خضر در خرم آباد پیدا شد


خرید از پایین صفحه اصلی و در

کتیبه سلامگاه اولیه آرامگاه خضر در خرم آباد پیدا شد

مدیر کل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی لرستان ساعاتی پیش از کشف کتیبه باستانی گورستان خضر خرم آباد به نام سنگ سلامگاه خبر داد.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا، روابط عمومی مدیر فرهنگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان روز جمعه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ عطا حسن پور با به اشتراک گذاشتن این گزارش گفت: حدود سه سال پیش کتیبه سنگی باستانی خضر. بقعه خرم آباد به نام سنگ سلامگاه را عده ای از افراد مفید گرفتند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با قدردانی از پیگیری های سید محمد سیف زاده محقق لرستانی گفت: محل تبادل متن سنگ در زیر هزاران پوشش گیاهی منطقه پیدا شد. .. مقبره صالحین خرم آباد و نیروهای شهر این کتیبه را از زیر پوشش گیاهی حذف کردند.

حسن پور افزود: این کتیبه سنگی سه ضلعی و مثلثی با قدمت ۱۰۰ ساله شامل سه متن مختلف با دعاها و آیات قرآنی است که هر کدام با بسم الله، رحمان، رحیم شروع می شود و سنگتراش مردی به نام ابوالقاسم شیرازی بوده است.

وی در پایان با تشکر و قدردانی از امید ساکی مدیر عامل آرامستان، مسئولین شهرستان خرم آباد و همکاری حمیدرضا کرموند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: اطلاعات بیشتر در مورد این سنگ در ادامه مطلب منتشر خواهد شد. آینده ی نزدیک.”

همچنین بخوانید:

سازه ای باستانی در حفاری برای ساخت استخر در زاوه کشف شد

روستای زیرزمینی در بافت تاریخی ابرکوه پیدا شده است

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین

کد پستی: ۲۷۲۷۳۳ ساعت ارسال: ۱۰:۴۵ صبح