کتاب مسافر فرهنگ در هزاره سوم; ما با هم دعوا نخواهیم کرد


کتاب مسافر فرهنگ در هزاره سوم; ما با هم دعوا نخواهیم کرد

گزارش کردن گلو رضا ساکی در یادداشتی نوشت: دکتر. محمد فاضلی در کتاب «ایران بر لبه تیغ» «ایران جامعه مسائل لاینحل» است.

دکتر توضیح می دهد. فضلی با بیان اینکه مشکلات در ایران حل نمی شود یا حل نمی شود، اما جامعه به دلایل مختلف به حل مشکل اعتماد نمی کند زیرا از مشکل اعتماد و آسیب سرمایه اجتماعی رنج می برد.

کتاب «مسافر سنت در هزاره سوم» نوشته محمدرضا زائری حاوی ۳۶۵ مقاله روزانه درباره این مسائل حل نشده است. اطلاعات در مورد افرادی که در زندان هستند گاهی اوقات از بدیهی ترین حقوق مدنی آنها محروم می شود.

کتاب درباره زندگی عادی یک آخوند در ایران امروز است. کتاب مکالمات مردم با این وزیر را در مترو، اتوبوس و تاکسی ضبط کرده است. این ستون در روزنامه شهرآرا در سال ۱۳۹۷ که یکی از پر التهاب ترین سال های ایران در قرن اخیر بود، نوشته شد.

کتاب درباره افرادی است که با یکدیگر صحبت نمی کنند. این داستان در مورد جامعه ای آشفته است که در آن مردم بر اساس ظاهرشان تصمیم می گیرند چه کسی در مترو کنارشان بنشیند و چه کسی نه، و شخصیت دوگانه شروع به شکل گیری می کند.

کتاب درباره بزرگترین نیاز امروز ایران است: گفتگو. زائری در بسیاری از بخش‌های کتاب سعی کرده اهمیت ارتباط را نشان دهد.

یک جا با یک راننده تاکسی صحبت می کند و در این باره می نویسد: «هیچ پاسخ کاملی برای سؤال او وجود ندارد و نه پاسخی برای سؤالات من».

زائری در این داستان به خوبی نشان می‌دهد که در جامعه کثرت‌گرای امروز ایران، لازم نیست در هر بحثی بر یکدیگر پیروز شویم، یا همدیگر را متقاعد کنیم، از دیگران به ذهن خود حمل کنیم، کافی است حرف بزنیم و این صحبت باز می‌شود. دور. به شادی مشترک منجر می شود.

در داستانی دیگر از راننده تاکسی آمده است که موسیقی پخش کرده و به غریبه ای گفته است: اگر می خواهی حرف بزنی، الان سوار مکن! و زائری پاسخ داد: ما نمی توانیم با هم بجنگیم، اگر شما کوتاه بیایید من می افتم.

این ضعف با احترام به نظرات مخالف و نیاز به بحث سازگار است.

البته زائری سعی می کند جنبه مثبت جامعه را نشان دهد اما به نظر می رسد برنامه های بسیاری از افراد دیگر وجود دارد.

همان طور که به راننده قطار خسته نباشید می گوید، پاسخ یکی از اعضای جامعه مسائل حل نشده را می شنود: «خسته نیستم، غمگینم».

وقتی نام افراد را می‌بریم و دوقطبی را تشویق می‌کنیم، امروزی است. توجه به جزئیات و صبور بودن با دیگران بسیار مهم است. حتی این جمله آخر ممکن است برای برخی جذاب نباشد.

شما می توانید این کتاب را به صورت فیزیکی از این لینک دریافت کنید.

معرفی کتاب های دیگر را اینجا بخوانید

انتهای پیام