کاوش باستان شناسی تپه باستانی بریس نمین


از پایین صفحه اصلی و در داخل خرید کنید

کاوش باستان شناسی تپه باستانی بریس نمین

سرپرست اداره کل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی استان اردبیل از کاوش باستان شناسی در تپه باستانی بریس در بخش ویلکیج شهرستان نمین خبر داد.

گزارش کردن گلو به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی مدیرکل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی استان اردبیل، فردین عینی در بیست و هشتم شهریور ۱۴۰۱ گفت: در اهمیت تاریخی تپه بریس و جایگاه این تپه در سکونتگاه.قابلیت ساخت و ساز در اطراف در معرض خطر حفاری باستان شناسی برای شناخت منطقه و منطقه در حال انجام است.

سرپرست اداره کل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی استان اردبیل گفت: این کاوش باستان شناسی با اعتبارات دولت در حال انجام است و در سال های آینده با تامین اعتبار بیشتر، حفاری های بیشتری در این منطقه انجام خواهد شد. “

رئیس اداره باستان شناسی اداره کل فرهنگی، اجتماعی و صنایع دستی استان اردبیل نیز گفت: کاوش باستان شناسی تپه معروف بریس در روستای شهرستان نمین به شماره ثبت ۷۸۱۹ و تاریخ ثبت انجام شد. در ۱۷ مارس ۲۰۰۱، با مجوز پژوهشکده باستان شناسی وزارت میراث فرهنگی، تعیین مکان و کاربرد حریم در سپتامبر ۱۴۰۱ آغاز شد.

روح الله محمدی ادامه داد: در این محوطه تاریخی داده ها و اشیای سفالی از عصر مفرغ تا هزاره دوم پیش از میلاد و عصر آهن تا دوره ایلخانی پیدا شده است و تا ۲۴ مهرماه کاوش باستان شناسی در این محوطه انجام می شود.

۶ کار زیست محیطی برای ثبت جزیره به استاندار اردبیل ابلاغ شد

تهیه پرونده ثبت ملی ۱۰ اثر چینی از مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی

ابلاغ ثبت ملی تپه اژدها گلی و ۱۰ اثر میراثی دیگر به استاندار اردبیل

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن

کد پستی: ۲۷۴۶۵۲ ساعت ارسال: ۱۰:۱۵ صبح