کاهش وزن با طب سنتی کاهش وزن با طب سنتی به روش قلب – من و غذا


آیا روش های زیادی را برای کاهش وزن امتحان کرده اید؟ شاید تا به حال غذاهای احمقانه مصرف کرده اید و گرسنه می شوید، یا بدن خود را برای افزایش وزن در فعالیت های شدید تحت فشار قرار داده اید. آیا می دانید چرا پاسخ دلخواه را نگرفتید و همچنان استرس دارید؟ در این مقاله قصد داریم شما را با طب سنتی آشنا کنیم. کاهش غذا در طب سنتی باعث می شود که شما از وضعیت بدن خود بیشتر آگاه شوید، با این آگاهی می توانید پاسخ دهید و وزن کم کنید.

برنامه کاهش وزن با طب سنتی چگونه عمل می کند؟

در طب سنتی اساس سنجش افراد ویژگی های آنهاست. این دارو افراد را به ۴ نوع تقسیم می کند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و تاثیر مستقیمی بر چربی یا لاغری دارند. در بین این ۴ نوع، انواع دمودیک و بلغمی باعث افزایش وزن و اندازه شکم می شوند، در حالی که صفراوی و سدیک باعث کاهش وزن می شوند.

  • نوع اول: گرم و مرطوب (دمو)
  • نوع دوم: گرم و خشک (صفراوی)
  • نوع سوم: سرد و مرطوب (بلغمی)
  • نوع چهارم: سرد و خشک (سودا)

بنابراین، اولین قدم برای کاهش وزن این است که بدانید در کدام دسته قرار می گیرید. به نظر ما اگر می خواهید اینگونه لاغر شوید باید با پزشک طب سنتی مشورت کنید. پس از تعیین نوع چربی، نوبت به رفع آن می رسد. در این صورت برای کسانی که حساس هستند بهترین غذای لاغری در طب سنتی شامل غذاهایی است که معده و هضم غذا را گرم می کند و رطوبت بدن را کاهش می دهد. و برای کسانی که دمو دارند، تصویر آنها برای من برگردانده می شود. با بازگشت فرم جسمانی، انرژی، میل و چربی حرارت به فرد باز می گردد. برای درک بهتر این موضوع، به فردی چاق فکر کنید که همیشه می‌خوابد، نمی‌خواهد کار کند، عمدتا ضعیف است و اشتهای زیادی دارد. وقتی روح برگردد، این فرد انرژی بیشتری خواهد داشت، درست غذا می خورد و انرژی بیشتری خواهد داشت. در ادامه به ارائه ویژگی های اصلی افراد چاق می پردازیم.

کاهش وزن و طب سنتی و مد

خصوصیات بلغم (سرد و مرطوب)

ویژگی های خاص افراد بلغمی چاقی، چربی زیاد و پودر است. البته خستگی زودرس، خواب آلودگی بیش از حد، کمردرد و سرماخوردگی در هر فصل از سال از دیگر علائم این بیماری است.

ویژگی های حالت Demoi (گرما و رطوبت)

ویژگی های متمایز کاهنده خشم پر بودن روده، چاقی، خواب عمیق و اشتهای زیاد است. این افراد برخلاف افراد بلغمی، یبوست و نفخ ندارند و اگر رطوبت بدن متعادل باشد، وزن کاهش می یابد و بدن بهتر کار می کند.

اگر هنوز به وزن ایده آل خود نرسیده اید می توانید با کمک طب سنتی و علم به این آرزو برسید.

کدام غذاها در برنامه غذایی طب سنتی گنجانده شده است؟

با دانستن وضعیت خود می توانید آن را در عرض ۴۰ روز تغییر دهید و سپس می توانید از انواع مواد غذایی حتی از داروهای سنتی لاغری استفاده کنید. بنابراین در اطلاعات زیر غذاهایی را به شما نشان می دهیم که حال شما را بهتر می کند.
غذاهایی که افراد مبتلا به سردی و مرطوبی می توانند برای تغییر وضعیت خود مصرف کنند و همچنین از طب سنتی برای کاهش وزن استفاده کنند در جدول زیر آورده شده است. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای نامناسب را می توان با استفاده از موادی مصرف کرد که ظاهر آن را از بین می برد.

غذای بد برای افراد بلغمی غذاهای مناسب برای افراد بلغمی

گوشت گاو و چغندر، گوشت سفید غذاها شتر، بوقلمون، گوسفند، شتر غذاها
میوه، نارنگی، کیوی، گارامک، خیار نتایج همه میوه ها شیرین و رسیده هستند نتایج
انواع لبنیات شیر گاو دارچین، زنجبیل، زعفران، جوز هندی، انواع فلفل، خردل، سیر و پیاز ادویه ها
انواع سرکه، ترشیجات ترشی پیازچه، چغندر، کلم، ساقه کرفس، نعناع، ​​ریحان، جعفری، لذیذ، زیره سبز، پیاز سبزیجات
کدو تنبل، قارچ سبزیجات لوبیا، لوبیا، لوبیا لوبیا
چای، جو، ماش، قهوه، نسکافه میوه خشک شده بادام، گردو، فندق، پسته، چاودار، کنجد آجیل
غذاهای چرب، فست فودها، غذاهای منجمد، غذاهای شیرین و نوشابه دور کبوتر گوشتی، سار، گنجشک دور

برای کسانی که هوای گرم و مرطوب دارند، فهرستی از غذاهای موثر وجود دارد که می تواند رطوبت بدن آنها را متعادل کند و عملکرد کاهش وزن آنها را بهبود بخشد. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای نامناسب را می توان با استفاده از موادی مصرف کرد که ظاهر آن را از بین می برد.

غذایی نه برای افراد ضعیف غذای خوب برای افراد ضعیف

انواع مختلف نمک ترشی انار، سیب با پوست و دانه، خیار بدون پوست، گوشت، شاه توت، زرشک نتایج
کره، ماست، خامه شیر گاو دارچین، زنجبیل، زعفران، جوز هندی، انواع فلفل، خردل، سیر و پیاز ادویه ها
سس، رب، چای، قهوه، رطب، خرما، نسکافه، ادویه جات، نوشابه میوه خشک شده آهک، کاهو سبزیجات
شیرینی ها، غذاهای چرب، تخم مرغ، فست فودها، غذاهای نشاسته ای و نوشیدنی های شیرین دور ماش، نخود، لوبیا