کاهش دما در برخی از استان های کشور مشاهده می شود


رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران تهدیدات جوی ضمن تشریح وضعیت آب و هوای دولت های کشور در روزهای آینده، همزمان از کاهش دمای هوا در برخی استان ها خبر داد.

گزارش کردن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی کشور گفت: در چهار روز آینده در ساعات عصر و شب در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، بخش هایی از هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس. ، بارش باران و رعد و برق پیش بینی می شود “وزش باد شدید کوتاه مدت و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.”

وی ادامه داد: از روز جمعه (۳۱ تیرماه) تا دوشنبه (۳ مرداد) هفته گذشته در استان های ساحلی خزر و بخش هایی از استان های خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی برای مدت کوتاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. گاهی گرد و غبار. امیدوارم.»

وی افزود: این پدیده مجددا در روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲ و ۳ مردادماه) در ارتفاعات البرز رخ می دهد و از جمعه تا دوشنبه (۳۱ تیرماه تا ۳ مرداد) شاهد کاهش دما در استان های ساحلی خزر و کاهش دما خواهیم بود. بخش غربی کشور».

ضیائیان تائید کرد: طی ۴ روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک و در سه روز آینده در برخی مناطق غرب و جنوب غرب گرد و خاک پیش بینی می شود. دریای شرقی عمان و دریای خزر در پنج روز آینده قوی خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران گفت: هوای تهران امروز (۱۰ تیرماه) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر ۳۹ درجه سانتی گراد است. و در روز شنبه (۱ مرداد) صاف با برخی نقاط وزش باد و غبارآلود و در شب نیمه ابری با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر ۳۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

به گفته وی، در روزهای ۳۰ و ۳۱ تیرماه اهواز با ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با ۱۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین بود.

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن