«کاروان خورشید» از ۳۱ شهریور آغاز به کار می کند


دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۳:۰۵

تئاتر خورشید کاروان

تهران (پانا) – نمایشگاه «خورشید کاروان» در سی و یکمین سال فعالیت خود از ۱۰ شهریورماه در مرکز میلاد نمایشگاه بین المللی عرضه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمایش بین الملل، نمایش «خورشید کاروان» به نویسندگی مهدی متوسلی و کارگردانی محمود فرهنگ در سی و یکمین سال تولید خود به دبیری هنرمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدیر هنرهای نمایشی وزارت ارشاد و مشارکت شرکت نمایشگاهی نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران از ۱۰ شهریور تا ۱۴ مهر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی میلاد برگزار می شود.
جلیل فرجاد، کرامت رودساز، فرهاد بشارتی، اسدالله بابایی، عبدالرضا کیهانی و جمعی از هنرمندان این نمایشگاه را که کاری از موسسه فرهنگی «فدک» است اجرا می کنند.
«خورشید کاروان» به شبی اطلاق می شود که کاروان اسرای کربلا در مسیر شام در دیر رهابی توقف کردند. یک راهب مسیحی شاگرد امام حسین (ع) شد و تمام دارایی خود را داد تا فقط یک شب تا صبح با سیدالشهدا (علیه السلام) صحبت کند. وزیر مسیحی با امام حسین (ع) زمزمه کرد که …
این تظاهرات ۳۰ سال است که در ایام محرم و صفر ادامه دارد و تاکنون بیش از ۱۳۰۰ تظاهرات در شهرهای مختلف کشور و همچنین کشورهای دیگر مانند انگلیس، هلند و امارات برگزار شده است. در شرف میزبانی است. یک میلیون و یک هزار و ۵۰۰. نمایشی که لقب یکی از معروف ترین و پرشمارترین نمایش های تاریخ تئاتر ایران را به خود اختصاص داده است.
«خورشید کاروان» برای اولین بار در سال ۱۳۷۱ به سرپرستی حسین نورایی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران اجرا شد.
تئاتر فرهنگی هنری «فدک» یکی از قدیمی ترین گروه های تئاتر ایران است و نمایش های این گروه «خورشید کاروان»، «ازان صبح»، «پنجره فولاد»، «زخم مدینه»، «از زمین تا آسمان»، «سرداران» اجرای ارکستر «هلال کاروان» آن را رقم زد.
علاقه مندان می توانند جهت دریافت دعوتنامه با شماره تلفن ۶۶۴۸۵۳۱۲ الی ۱۴ تماس حاصل نمایند.