چگونه نارگیل را بیشتر کنیم: ۱۰ نکته برای بهتر از کره نارگیل به همان اندازه کنون


یک شات روی یک شیشه کره نارگیل خانگی با قاشق به قاشق.احتمالاً قبلاً همراه خود روغن نارگیل پختن شام می کنید. شاید اجتناب کرده اند تکه های عظیم نارگیل برشته شده در مخلوط کردن دنباله دار هر دو نارگیل رنده شده در “بلغور جو دوسر” شخصی اوقات خوبی داشته باشید. با این حال خواه یا نه غنی ترین را انتخاب کنید و انتخاب کنید ضعیف ترین محصول نارگیل را امتحان کرده اید: کره نارگیل؟

می پرسید کره نارگیل چیست؟ نارگیل خشک شده را فقط همراه خود هم ترکیب کردن می کنیم به همان اندازه خمیری آسان را انتخاب کنید و انتخاب کنید خامه ای تعیین کنید بگیرد. اجتناب کرده اند آنجایی کدام ممکن است تنها مخلوط کردن آن نارگیل است، البته است با بیرون لبنیات را انتخاب کنید و انتخاب کنید با بیرون گلوتن است.

راه مورد کنجکاوی ما برای لذت برداشتن اجتناب کرده اند آن، مناسب کردن آسان ترین خوراکی کتو ۲ ماده ای جهان است: شیرینی تلخ همراه خود کره نارگیل. هر دو ساده همراه خود قاشق بخورید. ما به هیچ وجه نخواهیم ذکر شد.

طرز تهیه کره نارگیل

سهام: ۱ به همان اندازه ۲ فنجان

زمان در آشپزخانه: ۱۰ به همان اندازه ۲۰ دقیقه

اجزا

۴ فنجان هر دو تا حد زیادی اجتناب کرده اند تکه های نارگیل خشک شیرین نشده

جهت

خوب مرحله حیاتی موجود است: ترکیب کردن کنید!

با این حال اگر دوست دارید بهتر از کره نارگیل را بسازید، این ۱۰ نکته با بیرون شکست را دنبال کنید.

۱۰ نکته برای تهیه بهتر از کره نارگیل

نکته شماره یک: اجتناب کرده اند تکه های نارگیل خشک شده شیرین نشده بیشترین استفاده را ببرید. به سادگی به کره تغییر تبدیل می شود.

یک کاسه چیپس نارگیل بزرگ روی یک پیشخوان چوبی با یک حوله آشپزخانه سفید قرار دارد.

نکته شماره ۲: برای طعمی بهتر را انتخاب کنید و انتخاب کنید ناخوشایند تر، نارگیل را برشته کنید.

نارگیل را در ماهیتابه بریزید را انتخاب کنید و انتخاب کنید در فر همراه خود دمای ۳۰۰ سطح فارنهایت (۱۵۰ سطح سانتیگراد) قرار دهید به همان اندازه نارگیل به سختی برشته را انتخاب کنید و انتخاب کنید برشته شود. این کار سبک کره نارگیل را افزایش می دهد را انتخاب کنید و انتخاب کنید علاوه بر این تغییر چیپس ها به کره را ساده تر می تدریجی.

این می تواند یک مرحله حیاتی نیست، با این حال اگر غذاساز ضعیفی دارید، قابل انجام است امکان بهتری باشد. اگر انواع کنید کدام ممکن است نارگیل را برشته کنید، محصول بسته شدن غیر از سفید، اسپرسو ای روشن {خواهد بود}، چون آن است در عکس های بعدی در پست نماد داده شده است.

تکه های نارگیل برشته شده.

نکته شماره ۳: حداقل اجتناب کرده اند ۴ فنجان پرک نارگیل بیشترین استفاده را ببرید را انتخاب کنید و انتخاب کنید آنها را در غذاساز بریزید. می‌توانید اجتناب کرده اند ترکیب کردن‌کن پرسرعت نیز بیشترین استفاده را ببرید، با این حال غذاساز معمولاً بعد اجتناب کرده اند اتمام کار، خراش دادن کناره‌ها را انتخاب کنید و انتخاب کنید برداشتن کره نارگیل را ساده‌تر می‌تدریجی. ترکیب کردن‌کن‌ها محصول بسته شدن به همان اندازه حدودی ناخوشایند‌تر خواهند بود، با این حال برخی اجتناب کرده اند ترکیب کردن‌کن‌ها در گذشته اجتناب کرده اند اینکه ترکیب کردن نارگیل را به بالا برسانید، بیش اجتناب کرده اند حد خوب و دنج می‌شوند.

نکته شماره ۴: وقت شخصی را بگیرید ۱۰ به همان اندازه ۲۰ دقیقه اندازه می کشد به همان اندازه لوسیون کره ای ناخوشایند را انتخاب کنید و انتخاب کنید لطیفی داشته باشید.

نکته شماره ۵: وقتی غذاساز را روشن کردید را انتخاب کنید و انتخاب کنید اجازه دادید به همان اندازه آغاز به آسیاب کردن نارگیل تدریجی، هر اجتناب کرده اند تعدادی از گاهی مکث کنید به همان اندازه کناره های ظرف را همراه خود قاشق هر دو کاردک بتراشید به همان اندازه پوسته های لبه ها گرفته شود.

عکسی بالای سر یک غذاساز با نارگیل درشت آسیاب شده.  حوله آشپزخانه سفید.

نکته شماره ۶: تراشه های نارگیل همراه خود تغییر شدن به کره تنظیمات متعددی را تخصص خواهند کرد. در ابتدا شبیه ماسه خشن {خواهد بود}.

غذاساز با نارگیل ریز آسیاب شده.  حوله آشپزخانه سفید.

پس اجتناب کرده اند آن مایع تبدیل می شود با این حال همچنان دانه دانه به نظر می رسد مانند است.

تاپ شات غذاساز با کره نارگیل تمام شده.  دست در حال لیسیدن یکدیگر.

سرانجام خوب سس یکدست را انتخاب کنید و انتخاب کنید غلیظ تبدیل می شود. {نتیجه نهایی} همچنان ناخوشایند {خواهد بود}، با این حال به همان اندازه روزی کدام ممکن است ذخیره تبدیل می شود باقی {می ماند}.

نکته شماره ۷: کره را در ظرف در بسته بریزید را انتخاب کنید و انتخاب کنید بگذارید سرماخوردگی شود. در صورت تمایل، آن را در چندین ظرف کودک نگهداری کنید، کدام ممکن است خوب و دنج شدن را انتخاب کنید و انتخاب کنید استفاده بعدی را ساده تر می تدریجی.

نکته ۸: کره نارگیل را می توان در دمای اتاق نگهداری کرد، با این حال {به خاطر داشته باشید} کدام ممکن است کره نارگیل برشته شده خیلی سریعتر اجتناب کرده اند کره برشته نشده شریر تبدیل می شود. اجتناب کرده اند این رو، طرفدار می کنیم کره نارگیل بو داده را در یخچال نگهداری کنید.

نکته ۹: کره نارگیل در دمای زیرین سکسی تبدیل می شود. مورد استفاده قرار گیرد اجتناب کرده اند کره قوی، خوب اتاق استراحت آب خوب و دنج کنار هم قرار دادن کنید را انتخاب کنید و انتخاب کنید ظرف را تعدادی از دقیقه در ظرف بگذارید به همان اندازه کره ناخوشایند شود را انتخاب کنید و انتخاب کنید هر اجتناب کرده اند گاهی هم بزنید. ما طرفدار نمی کنیم کره را مستقیماً خوب و دنج کنید هر دو آن را در مایکروویو قرار دهید از این کار ممکن است احساس آن را بی رنگ تدریجی، با این حال می توانید این کار را در کمترین زمان انجام دهید!

نکته شماره ۱۰: اجتناب کرده اند کره نارگیل برای هر چیزی بیشترین استفاده را ببرید! ما عاشق فرو برداشتن میوه هر دو آجیل در کره ناخوشایند هستیم. خوب قاشق را به امکان‌های خوش ذوق مشابه با کاری، سوپ هر دو حتی سبزیجات پوره شده اضافه کنید.

سیب در یک بشقاب پر از کره نارگیل همراه با یک حوله آشپزخانه سفید، یک چنگال، یک کاسه کره نارگیل، و تکه های نارگیل خام.

(تابع ($) { $(“# dfDR3xc”) .load (“https://www.marksdailyapple.com/wp-admin/admin-ajax.php?action=dfads_ajax_load_ads&groups=674&limit=1&orderby=random&order_container=id&container=id = none & container_class = & ad_html = div & ad_class = & callback_function = & return_javascript = 0 & _block_id = dfDR3xc “);}) (jQuery);

بوفالو آشپزخانه بدوی

The Post How to Make Coconut Better: 10 نکته برای بهتر از کره نارگیل اولین بار در Mark’s Daily Apple به نظر می رسد شد.

رژیم اینترنت دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/