چگونه زردی را در خانه درمان کنیم؟


نوزاد

تهران (پانا) – زردی نوزادان یکی از مواردی است که انواع مختلفی از درمان وجود دارد، اما اغلب آنها برای درمان زردی جدید خود از این دستگاه استفاده می کنند.

به گزارش نمناک، یکی از بیماری هایی که والدین در بدو تولد نگران آن هستند، زردی نوزادان است. بروز این بیماری در ابتدا کم است و در خانه قابل درمان است. والدین می خواهند کودکشان برای همیشه زنده بماند. از بدو تولد تا پیری. چیزی که هیچ کس انتظارش را ندارد تولد نوزاد مبتلا به زردی است، اما چرا؟

بچه چه مشکلی دارد؟ چرا نوزاد تب دارد؟

زردی نوزادان دارای مقادیر زیادی بیلی روبین در بدن آنها است، بنابراین این بیماری باعث ایجاد لکه های زرد در پوست و سفیدی چشم می شود. این شرایط بسیار شایع هستند و معمولاً روی نوزاد تأثیر نمی گذارند.

بیلی روبین یک رنگدانه زرد است که به طور طبیعی در اثر تجزیه گلبول های قرمز در همه بزرگسالان و کودکان تولید می شود. این بیلی روبین در کبد پردازش می شود و سپس از طریق ادرار و بزاق دفع می شود.

این فرآیند معمولا هم در بزرگسالان و هم در کودکان رخ می دهد و اگر این روند مختل نشود، زردی ایجاد می شود، اما در نوزادان هنوز کبد آنها وجود ندارد. و برای پردازش بیلی روبین، ممکن است چند ساعت تا چند روز طول بکشد تا شروع به کار کند.

در این مدت، زردی نوزاد شایع است. این زردی پس از شروع عملکرد کبد از بین می رود، اما در بیشتر موارد، زردی نوزاد نگران کننده نیست، اما گاهی اوقات می تواند نشان دهنده یک مشکل جدی باشد. زردی در مدت طولانی ناپدید می شود و داروها ممکن است تداخل داشته باشند.

سایر علل زردی نوزاد

نوزادانی که صبح زودتر به دنیا می آیند بیشتر در معرض تب هستند.

نوزادانی که قبل از هفته ۳۷ بارداری به دنیا می آیند بیشتر در معرض تب هستند.

نوزادانی که به درستی تغذیه نمی شوند نیز از علل زردی هستند.

برخی از علل زردی در نوزادان سخت کبد است که قادر به کنترل میزان بیلی روبین در بدن نوزاد نیست که معمولاً بدون هیچ اثری از بین می رود. کمک های پزشکی. کبودی یا آسیب داخلی در هنگام تولد می تواند باعث مرگ نوزاد شود. کودک ممکن است مشکلات کبدی و بیماری های جدی کبدی داشته باشد. گلبول های قرمز مختلف ممکن است علت بیلی روبین بالا باشد.

ضعف سیستم ایمنی نیز می تواند باعث زردی در نوزادان شود.

عوارض حافظه ای زردی در نوزادان

این موارد عبارتند از: فلج مغزی، فلج مغزی یا زانو.

زردی نوزاد را از کجا پیدا کنیم؟ راه بررسی چیست؟

زمانی که پوست نوزاد تیره است، تشخیص زردی ممکن است دشوار باشد. در این موارد، زردی ممکن است در نواحی دیگر، از جمله:

چشم های سفید، از جمله دهان، کف پا و کف دست

بیماری نوزاد از کجا شروع می شود؟

زردی از سر شروع می شود و تا شانه ها، اندام ها ادامه می یابد و در پاها متوقف می شود. اگر سطح بیلی روبین خیلی بالا باشد، زردی می تواند از زیر زانو تا کف دست ایجاد شود.

علائم زردی در نوزادان چیست؟

زردی در نوزادان به راحتی تشخیص داده می شود و در عرض یک یا دو روز پس از تولد شروع می شود. زردی پوست از صورت شروع می شود و به بدن سرایت می کند.

حتما پوست را به آرامی از ناحیه تحت پوشش فشار دهید و لکه زردی ظاهر می شود، در صورت مشاهده هر موردی قبل از هر عمل با پزشک خود صحبت کنید.

علائم شایع زردی در نوزادان عبارتند از:

بیماری و ضعف

تب و غذای بد

نوزادان مبتلا به زردی می توانند:

ادرار باید زرد و تیره و بدون رنگ باشد.

ملات باید بی رنگ، زرد یا نارنجی باشد.

شیر دادن و بد خوردن بد است.

زیاد بخواب و گریه کن

علائم غیرمنتظره زردی در نوزادان

معمولاً نوزاد و مادر در عرض ۷۲ ساعت پس از تولد از بیمارستان مرخص می شوند.

در این شرایط، مهم است که چشم نوزاد را از نظر زردی بررسی کنید و مراقب علائم زیر باشید:

کودک شما درست غذا نمی خورد.

کودک مضطرب، خسته به نظر می رسد و بسیار گریه می کند.

زرد و سیاه در نوزاد وجود دارد.

یک کودک در معرض تب بیش از ۱۰۰ درجه فارنهایت است.

البته در روزهای اول عملیات خاصی برای مراقبت از کودک انجام نمی شود، کمیت و کیفیت غذا باید به سادگی بررسی شود.

اگر زردی شدید باشد، نوزاد را معمولاً به بیمارستان می برند و تحت درمان عکاسی قرار می دهند. بیلی روبین در بدن نوزاد کاهش می یابد. اگر مشکلی وجود ندارد، ممکن است برخی از داروهای خانگی برای زردی را امتحان کنند.

اما تنها دانستن علت و عوارض آن کافی نیست، همچنین به اطلاعات بیشتری در مورد زردی نوزاد نیاز داریم. علاوه بر بررسی علائم این عارضه، می‌خواهیم برخی از درمان‌های خانگی را برای درمان و کاهش زردی نوزاد در نظر بگیریم.

بهترین درمان های خانگی برای زردی نوزاد

تاریخ:

اگر کودک نمی خواهد عکس ها را توضیح دهد، می توانید از خورشید کمک بگیرید. نگه داشتن نوزاد در آفتاب بسیار موثر است، مراقب باشید به آفتاب دست نزنید، کودک در معرض گرمای خورشید قرار می گیرد.

آب جوانه گندم:

آب جوانه گندم به دفع سموم از بدن کودک کمک می کند. اگر کودک با شیر خشک تغذیه می شود، می توان چند قطره آب جوانه گندم اضافه کرد. اگر کودک با شیر مادر تغذیه می شود، مادر باید آب جوانه گندم را خودش بنوشد، زیرا از طریق شیر مادر به نوزاد می رسد.

شیردهی مداوم:

کودک باید مرتباً تغذیه شود، اگر نمی تواند از شیر مادر استفاده کند باید با شیر خشک تغذیه شود که شامل ۱۲ وعده غذا در روز می شود که برای نوزاد مفید است. تغذیه منظم بیلی روبین را افزایش می دهد و به عملکرد کبد کمک می کند و بدن کودک را هیدراته می کند.

قطع شیردهی:

در برخی از کودکان از دست دادن شیر مادر رخ می دهد، در این صورت مادر باید برای مدتی شیردهی را قطع کند. در عین حال نوزاد باید شیر بخورد و مادر هم باید شیر بخورد تا دوباره بخواهد بنوشد.

خار مریم و ترنجبین محبوب ترین درمان های خانگی برای سرطان جدید هستند

این ترکیب عالی از شیر خار، فندق و ترنجبین یکی از موثرترین روش ها برای درمان بیماری های نوزاد است. برای تهیه این داروی خانگی برای درمان عفونت های نوزادی، ۱۰۰ گرم فندق و ترنجبین و ۱۰ گرم خار مریم را در ظرف ۴ لیتری بید و عرق کاسنی مخلوط کرده و با پارچه ای نازک صاف کنید.

طعم شیرین شیره بیرون می‌آید، داروی فوق‌العاده‌ای برای درمان زردی نوزادان و همچنین افزایش شیر مادر است.

نکته: این ترکیب با تاثیر روی شیر مادر بهتر است و باعث حفظ نوزاد می شود یعنی به نوزاد ندهید فقط بخورید.

درمان زردی نوزاد با عصاره عناب:

عصاره عناب برای درمان زردی نوزاد مفید است، می توانید پس از مشورت با پزشک چند قطره از این عصاره را به کودک بدهید تا به درمان زردی کمک کند.

مکمل ها و شیرخشک:

اگر کودک شما از شیر مادر تغذیه می کند، پزشک ممکن است مکملی برای کمک به درمان زردی تجویز کند.

حمام کودک با آبی و گل ختمی:

یکی از درمان هایی که برخی از متخصصان طب سنتی توصیه می کنند شستن نوزاد با شیر و عصاره گل ختمی یا جوشانده آن است. برای انجام این روش ساده، کافی است لوبیا آبی و گل ختمی را در کیسه یا ظرف کوچکی به آب داغ اضافه کنید تا کودک را در آن قرار دهید.

درمان با لامپ های مخصوص:

وسایل روشنایی ویژه در بیمارستان ها به عنوان جایگزینی برای نورپردازی عکاسی موجود است. لامپ دارویی بیلی روبین را تجزیه کرده و از ادرار خارج می کند.

فتوتراپی برای زردی نوزاد:

تعبیر عکاسی تکنیکی است که در خانه تکرار می شود، کودک را در پتو می پیچند و برای بهبود زردی به او تعبیر عکاسی می دهند.

مصرف مکمل های گیاهی توسط مادر:

مادر مکمل‌های گیاهی مانند چای کافور، قاصدک و گل‌های نپتون می‌خورد، اینها محصولات گیاهی مضر طبیعی هستند که می‌توانند از طریق شیر مادر برای کودک مفید باشند.

مواد اصلی رژیم غذایی مادر در هنگام زردی در نوزاد است

به یاد داشته باشید که هنگام مرگ نوزاد، مادر باید از خوردن غذاهای گرم خودداری کند.

مادرانی که باردار هستند، زمانی که نوزاد بیمار است، عرق شنبلیله و ماسه را به طور یکنواخت مخلوط می کنند. روزانه ۳ فنجان بنوشید.

اگر مزاج گرم تری دارید می توانید از خنک کننده های دیگر مانند گشنیز، بید، مریم گلی و همیشه بهار یا جوشانده گیاهانی مانند عناب، آبی، گل همیشه بهار، پنیر، تخم گشنیز، دانه کاسنی، دانه کاهو، خرفه، پوست درخت بید استفاده کنید. . و آن را به برنامه درمانی خود ضمیمه کنید.

برای جلوگیری از زردی در نوزادان باردار، بهتر است از مصرف غذاهای شیرین، غذاهای پرچرب، سرخ کردنی‌ها، ادویه‌ها، بستنی، فلافل و تنقلات در ماه‌های آخر بارداری، حتی اگر می‌توان آن‌ها را قطع کرد، کاهش داد.

در نظر داشته باشید که شرایط خاصی در بدن نوزاد و شدت بیماری نوزاد وجود دارد، باید با پزشک مشورت کنید و از روش هایی که برای درمان خانگی سرطان در نظر گرفته می شود، بدون مشورت با پزشک استفاده نکنید.