چگونه در بورس خودرو بخریم؟


یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۱:۲۸

ماشین

تهران (پانا) – متقاضیان خرید این خودروها در بورس کالا باید ابتدا کد معاملاتی قیمت مزایده را دریافت کنند. نحوه دریافت کد کوپن هدیه به این صورت است که داوطلبان به هر یک از بازرگانان مجاز مراجعه کرده و کد کوپن هدیه را به صورت آنلاین یا حضوری دریافت می کنند. اصولاً باید از قبل در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کنید.

به گزارش ایسنا، متقاضیان پس از دریافت کد کراس اکسچنج باید یک حساب واسطه افتتاح کنند. حساب نمایندگی، حسابی است که پس از ورود مشتری به رقابت و فروش کالا، امکان خروج کالا از آن حساب را فراهم می کند و به این ترتیب فرآیند تسویه حساب انجام می شود.

نکته قابل توجه این است که هنگام خرید خودرو ۳۰ درصد قیمت پایه خودرو باید در حساب کارگزاری خریدار باشد. به این ترتیب که هنگام ثبت سفارش، این مبلغ تا زمان انجام تراکنش در حساب پروکسی مسدود می شود.

پس از تکمیل ثبت سفارش مشتری در روز تحویل و معامله، مشتریان بر اساس قیمت پایه در فرآیند معاملات شرکت و تقاضا بیشتر از عرضه در مسابقه شرکت خواهند کرد و مالیات بر ارزش افزوده نیز بر اساس قیمت نهایی که مشتری ثبت نام و خرید از سامانه را انجام داده است.

اطلاعات در مورد پیشنهاد ما در مبادله کالا

فروش خودرو در بورس ادامه دارد و به همین منظور ۵۰۰ دستگاه هایما SV امروز در این بازار به فروش می رسد.

موانع بر سر راه ورود خودروها به مبادله کالا رفع شد و بر این اساس در تاریخ ۵ مردادماه ۳۵۰ دستگاه فیدلیتی و ۲۵۰ دستگاه دیگنیتی متعلق به گروه بهمن موتور راهی ساختمان صنعتی شدند. بر این اساس، ۳۰۰ دستگاه هایما S7 مشکی و ۲۰۰ دستگاه هایما S7 سفید در اولین عرضه محصولات ایران خودرو در بورس کالای ایران به فروش می رسد.

بر اساس اطلاعیه اعزام، هر کد ملی فقط مجاز به ثبت سفارش با یک کد اعزام خودرو برای یک خودرو است و سند و فاکتور به نام خریدار خودرو صادر می شود. همچنین در این اطلاعیه ذکر شده است که انتشار سند و شماره خودرو صرفاً به نام خریدار خواهد بود و برای تحویل خودرو، خریداران باید مبلغ را به صورت یکجا تسویه کنند. کالا از طریق تماس با سایت خرید آنلاین ایران خودرو و زمان تعیین شده از طریق پیامک امکان ایجاد و تکمیل صفحه شخصی و انتخاب یکی از نمایندگی های مجاز ایران خودرو، انتخاب بیمه و واریز هزینه های اضافی وجود دارد.

خریدار چقدر پرداخت می کند؟

قیمت پایه هایما S7 ساخت ایران خودرو در بورس کالای ایران ۷۴۲۵۰۰۰۰۰ تومان است. عوارض جانبی در دو دسته تعریف شده است که دسته اول جمعاً ۱۳ درصد مبلغ معامله و شامل ۶ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۳ درصد عوارض و شهرستان، ۳ درصد مالیات و محاسبات و ۱ درصد مالیات نقل و انتقال است. قانون مالیات واقعی ارزش افزوده بر اساس مبلغ معامله محاسبه و اعلام می شود.

بخشی دیگر از هزینه ها ۴۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۵۰۰ ریال به منظور شناسایی، ارسال و صدور کارت خودرو و کارت سوخت به مبلغ یک میلیون و ۹۸ هزار و ۵۰۰ ریال، هزینه خدمات پستی به مبلغ ۱۶۳ هزار و ۵۰۰ ریال است. هزینه ساخت پلاک و شماره ۲ میلیون و ۶۳۵ هزار ریال، هزینه بیمه شخص ثالث ۳۸ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۵۰۰ ریال است.