چگونه خواب بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد


خواب و سیستم ایمنی بدن ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. در اینجا ، متخصص خواب معروف دکتر. کریس وینتر به ما کمک می کند تا رابطه بین خواب و مصونیت را کشف کنیم.

یک دلیل بسیار محتمل وجود دارد که می بینید چشم های شما به شدت می خوابند و می خواهید هنگام بیماری بخوابید: بدن شما برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن به خواب نیاز دارد. اما خواب برای اطمینان از تقویت سیستم ایمنی بدن شما در زمان های دیگر نیز مهم است.

با این حال ، در مقایسه با گزارش سال 2016 وب سایت مراکز کنترل بیماری (CDC) ، بیش از یک سوم بزرگسالان کمتر از هفت ساعت در شب می خوابند – حداقل آنها پیشنهاد می کنند از خطرات جدی و بهداشتی جلوگیری شود.

خواب با کیفیت علاوه بر اینکه به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کند ، به سلامت کلی شما کمک می کند:

برای درک چگونگی بهبود خواب به ویژه سیستم ایمنی بدن ، با W. Christopher Winter ، MD ، D-ABSM ، D-ABIM ، D-ABPN ، F-AASM تماس گرفتیم. مستقر در شارلوتسویل ، ویرجینیا ، دکتر. وینتر متخصص خواب دو درجه ای ، متخصص مغز و اعصاب و نویسنده است به ما بچه بدهبه

مردی مضطرب که شب ها دیر کار می کند و خواب کافی ندارد

چگونه خواب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود؟

در اینجا نگاهی دقیق به نحوه تاثیر خواب بر سیستم ایمنی looga -dhiskaaga است.

خواب اثرات استرس را کاهش می دهد

او می گوید: “وقتی خواب مختل می شود ، شاهد سطح بالای کورتیزول و سایر هورمون های استرس هستیم.” زمستان شروع شد. “با گذشت زمان ، این می تواند تأثیر مخربی بر توانایی ما در انجام پاسخهای ایمنی قوی به بیماریهای مختلف در زندگی ما داشته باشد.”

به طور خاص ، بررسی 2020 توضیح می دهد که اختلالات خواب منجر به افزایش فعالیت هیپوتالاموس -هیپوفیز -آدرنال (HPA) می شود. نتیجه؟ هورمون های اضطراب در بدن گردش می کنند. همانطور که انجمن روانشناسی آمریکا هشدار می دهد ، استرس طولانی مدت “می تواند سیستم ایمنی را از طریق خستگی شدید از بین ببرد” و پاسخ سلول های T. را تضعیف می کند. سلول های T از طریق پاسخ ایمنی در برابر تهاجم خاص محافظت می کنند.

از سوی دیگر ، با داشتن خواب با کیفیت ، هورمون های شما شانس بیشتری برای پیروی از روند آزادسازی چرخه طبیعی دارند.

خواب از تولید سلول T پشتیبانی می کند

اکنون ، به سلول های T بازگردید.

دکتر. جیلال به مطالعه ای در سال 2008 اشاره کرد که نشان می دهد چگونه سیستم ایمنی بدن به چرخه های ضرب و شتم و خواب منظم برای افزایش واکنش بدن در برابر بیماری های خارجی متکی است.

اگرچه این مطالعه از حجم نمونه کوچکی استفاده می کند ، اما می گوید “نشان داد که تولید سلول های T در شب بیشتر است ، [indicating] اثر دایره ای روشن ”

خواب عملکرد سلول T را افزایش می دهد

به تازگی ، یک مطالعه در سال 2019 ارتباط دیگری بین خواب و ایمنی در سلول های T پیدا کرد: محققان دریافتند که تعامل و فعالیت سلول های T در شرکت کنندگان در حالت استراحت بیشتر از افراد شب است. همه بیدار هستند.

سلولهای T باید به صورت ترکیبی (نوعی پروتئین چسبنده) فعال شوند تا سلولهای آسیب رسان را متصل کرده و از بین ببرند. اینتگرین ها در پاسخ به استرس دچار اختلال می شوند – که همانطور که در بالا مشاهده شد ، بی خوابی را تشدید می کند و می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند.

به بیان ساده ، سطح پایین هورمون های استرس و ترکیبات م antiثر ضد خواب معادل ترکیبی از آرام بخش و عملکرد قوی سیستم ایمنی بدن است.

خواب به سازماندهی ورم کمک می کند

فکر می کنید یک شب خواب بد ربطی به آن ندارد؟ بر اساس یک مطالعه کوچک در سال 2008 ، مشخص می شود که از دست دادن حتی چند ساعت خواب شبانه می تواند باعث تورم شود روانشناسیبه

این امر در بلند مدت نیز ادامه خواهد یافت. یک مطالعه در سال 2020 روی 1600 فرد میانسال یا مسن نشان داد که آپنه خواب مزمن با التهاب مزمن مرتبط است.

عفونت مزمن با مشکلات بیشماری برای سلامتی همراه است و خواب با کیفیت بالا یکی از راه های ادامه آن است.

خواب از سرماخوردگی محافظت می کند

در حال حاضر ، واضح است که اگر یک ساعت zzZz کافی دریافت کنید ، می توانید در تمام طول سال یک دفاع طبیعی تقویت کنید. یکی از مزایای ملموس که ممکن است تجربه کنید سرماخوردگی خفیف است.

در مطالعه ای در سال 2015 ، الگوهای خواب در 164 زن و مرد سالم به مدت هفت روز متوالی مورد ارزیابی قرار گرفت. افرادی که کمتر از 6 ساعت در شب می خوابیدند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرماخوردگی قرار داشتند تا افرادی که بیش از 7 ساعت خوابیده بودند. محققان معتقدند این ممکن است به دلیل ارتباط بین کم خوابی و تولید سایتوکین های خاص دخیل در پاسخ ایمنی باشد.

زن چراغ را خاموش می کند تا خواب و ایمنی خود را بهبود بخشد

چگونه از خواب مناسب محافظت کنیم

در حالی که درک اینکه خواب چگونه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند بسیار عالی است ، اما یادگیری نحوه بهبود خواب برای به دست آوردن همه این مزایا و بیشتر مفیدتر است.

با این اوصاف ، در اینجا سه ​​نکته برای خوابیدن وجود دارد که دکتر را از هم جدا می کند. زمستان:

  • همیشه زمان کافی را برای خواب اختصاص دهید. CDC حداقل هفت ساعت استراحت در شب را توصیه می کند ، اگرچه ممکن است بشنوید که هشت ساعت مقدار ایده آل است. در همین حال ، سایر متخصصان توصیه می کنند تمرکز بر تکمیل چرخه های کامل خواب ، هر کدام تا 90 دقیقه طول بکشد ، بنابراین هفت ساعت و نیم ممکن است هدف بهتری باشد. سعی کنید از این مقیاس پیروی کنید و “سعی کنید طبق برنامه منظم بخوابید” ، دکتر. سهام زمستانی.
  • روی استراتژی ها به صورت استراتژیک ضربه بزنید تا جاهای خالی را پر کنید. ترفندی که در اینجا وجود دارد این است که پس از از دست دادن ساعت های گرانبها از چشمان بسته ، این خواب را در اسرع وقت انجام دهید. “اگر مدیر شما دیر رسید ، بهتر است بقیه وقت خود را در رختخواب بگذرانید و شنبه بخوابید – اما این امر مستلزم این است کان شنبه ، نه یک ماه ، ”او توصیه کرد.
  • با بهترین کیفیت شرایط خواب را تنظیم کنید. دکتر. وینتر می گوید این شامل محدود کردن کافئین و نوشیدن الکل قبل از خواب است. در عوض ، ممکن است بخواهید این نوشیدنی ها را جایگزین وعده های غذایی خود در شب کنید. علاوه بر این ، او از همه می خواهد “در فضایی آرام ، آرام ، خنک و تاریک بخوابند”.

دیدگاهتان را بنویسید