چگونه بفهمیم کسی دروغ می گوید؟


دروغ فتن

تهران (پانا) – دروغ گفتن در بین افراد جامعه بسیار رایج است، اما راهبردها و حرکات فیزیکی و کلامی روی افراد وجود دارد که دروغگویی در آنها دیده می شود.

به گزارش نمناک، برای کسانی که می خواهند سوال بپرسند مفید است، اما ابزار درستی وجود ندارد، اما آنچه استفاده می کنیم احساسات و ذهن ماست. دروغگو را شناسایی کنید، و این بدان معناست که با توجه ما می توانیم کارهای خوبی انجام دهیم. برای شناسایی یک دروغگو، باید به چیزهایی نگاه کنیم تا ببینیم آیا کسی به ما دروغ می گوید یا خیر.

به اندازه کافی عجیب، دروغ گفتن در یک فرد بسیار رایج است، حتی اگر یک فرد دروغ بگوید، ممکن است عمداً عمل نکند، حتی اگر برخی افراد به وضوح این کار را در لحظه انجام می دهند، درک یا دروغ آن آسان نیست. در غیر این صورت. برای شروع، می توانید با مطالعه نشانه هایی که نشان می دهد آن شخص راست نمی گوید، یک دروغگو را شناسایی کنید.

علائم کلامی و زبان بدن یک دروغگو به چند دسته تقسیم می شود.

۱. داستان های زیادی وجود دارد

افرادی که دروغ می گویند خیلی سریع در گفتن و بیش از حد گفتن هستند تا کسی را متهم به دروغ نگفتن کنند. من صادقم. “

۲. اطلاعات حرکات صورت

اطلاعات مربوط به حرکات چشم همان چیزی است که چشمان ما به آن اشاره می کنند، اگر زیاد توجه نکنیم، متوجه نشویم، در یک لحظه ظاهر می شوند و ناپدید می شوند. وقتی مردی دروغ می‌گوید، ابروهایش بالا می‌رود یا لب‌هایش بالا می‌رود.

۳. مناقشات

اگر راست می گوییم، داستان هایی را هم می گوییم که متفاوت نیستند، حتی در حدی که خم را کنار بگذاریم، حتی اگر دروغ بگوییم، داستان های متفاوت، مثلاً بگوییم باران باریده، قبلاً باریده است، یکی از اثبات دروغ است؛ همچنین ممکن است بین کلمات و زبان صورت و بدن تضاد وجود داشته باشد. اگر فردی در مورد موضوع غم انگیزی صحبت می کند اما چهره اش خندان یا متفاوت است، ممکن است دلیلی بر نگفتن حقیقت باشد.

۴. دست زدن به بینی و دهان

این یکی از بارزترین نشانه های یک دروغگو است، یک عمل عجیب و غریب که نشان می دهد انسان همیشه به این فکر می کند که «لب هایم از دروغ پوشیده می شود». یا «نمی‌خواهم وقتی حقیقت را پنهان می‌کنم به لب‌هایم نگاه کنند». فرد مجبور می شود بینی خود را لمس کند و این یک بیماری مزمن یا سرماخوردگی نیست، ممکن است به دلیل افزایش آدرنالین در مجاری بینی، به دلیل تحریک و استرس ناشی از دروغ گفتن باشد.

۵. رفتار کودکانه

صحبت با زبان تند، مانند صحبت کردن با کودک یا به زبان ملایم، یکی دیگر از علائم هشدار دهنده است. برخی که در خانه زندگی می کنند، دروغ و بخشش را جایز می دانند، گویی دروغ نمک است. اگر بچه های کوچک احساس بدی نداشته باشند می توان دروغ گفتن را بخشید، اما ما باید مراقب بزرگترها باشیم.

۶. حرکات چشم

راه دیگر برای تشخیص دروغ، نگاه کردن به شخص است. از یک طرف، شما گیج می شوید، طبیعی است که از طرف دیگر نگاه کنید. اما مراقب باشید! اینطور نیست که روی به خاطر سپردن چیزی متمرکز شده باشید، زیرا چشم ها به سرعت به سمت چپ و راست حرکت می کنند.

دومی می تواند نشانه ای از دروغ باشد. دروغگو از تماس چشمی با گوینده یا نگاه کردن به نقطه ای دور در پشت شنونده اجتناب می کند. ما باید مراقب این موضوع باشیم، زیرا کشیشان دروغین این کار را کرده اند و یاد گرفته اند که بر اساس این که فکر می کنید آنها افراد واقعی هستند به چشمان شما نگاه کنند.

۷. تنفس

استرس دروغ گفتن می تواند سرعت تنفس را تغییر دهد، به خصوص زمانی که فرد گناه می کند یا تحت فشار صحبت می کند و بلعیدن یا تمیز کردن هوا را برای او دشوار می کند. گلو به دلیل خشکی دهان، می توانید ببینید که او لب ها یا سینه خود را می لیسد. . بالا و پایین می رود به خاطر داشته باشید که تنفس از طریق بینی، نفس قوی است.

۸. گریه کن

به تغییرات در صدای فردی که با او صحبت می کنید توجه کنید. گریه می تواند نشانه بزرگی باشد که نشان می دهد کسی دروغ می گوید یا راست می گوید. شروع مکالمه کندتر یا سریعتر است، هنگام صحبت کردن صدا تیز است یا می لرزد. راه دیگر برای تشخیص اینکه کسی دروغ می‌گوید، شایعه‌پراکنی است.

۹. عرق کردن

عرق کردن فرد در موقعیت های آسیب پذیر معمول است. آنها ممکن است بگویند “اینجا خیلی گرم است” حتی زمانی که هوا خشک یا زمستان است. اندازه گیری عرق فرد یکی از پارامترهایی است که یک بازرس کاذب آن را تجزیه و تحلیل می کند. اگر دست و لباس شخصی با عرق خیس می شود، احتمالاً به این دلیل است که او حقیقت را نمی گوید.

۱۰. پاسخ های احساسی

واکنش ها و زمان پاسخ برای اینکه بفهمیم کسی دروغ می گوید کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، اگر از آنها چیزی بپرسید، سریع پاسخ خواهند داد، که ممکن است نادرست باشد. پاسخ آنها ممکن است تصحیح شده باشد، تمرین شده باشد، و گویی هنوز از خود مراقبت می کنند، اگر سوال با پاسخ هایی که هیچ ارتباطی با سوال مطرح شده ندارد اشتباه گرفته شود، باید به تغییر وضعیت خود در هنگام رسیدن توجه کنند. به یک گفتگو مواظب باشید کلماتی که از آنها پرسیده می شود با جواب یکی باشد یا سوال شما را با سوال پاسخ دهید.