چگونه بفهمیم قربانی ما نگران است یا نه؟


راهی برای کنترل زخم پای دیابتی در طول ویروس کرونا

تهران (پانا) – هر زخمی که در بدن ایجاد می شود باید به درستی درمان شود وگرنه باعث ایجاد بیماری یا بیماری دیگری در بدن می شود که مشکلات و مشکلات خاص خود را دارد.

به گزارش نمناک، اگر یک زخم ساده درمان نشود می تواند منجر به زخمی جدی شود. در این قسمت علائم زخم را به شما نشان می دهیم که باید قبل از بروز مشکل پیگیری کنید.

همه چیز به علت ایجاد زخم بستگی دارد، اما اگر احساس کردید که ذرات ریز در پوست شما وجود دارد، این نشانه عفونت در این ناحیه است و باید به اقدامات از بین بردن آن ادامه دهید. در غیر این صورت پوست آسیب می بیند.

* برای تمیز کردن پوست از صابون استفاده کنید

شاید فکر کنید صابون بهترین است، اما برای پوست شما بسیار خطرناک است، روند بهبودی پوست از زخم را کند می کند و پوست به شدت به مواد شیمیایی واکنش نشان می دهد. پس بهتر است این روش را متوقف کنید و اگر دستتان درد می کند از صابون استفاده نکنید و از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید.

*زخم بسیار عمیق است که در اثر تماس با فلز ایجاد می شود

تعمیق زخم ها به خصوص زخم های فلزی باید پیگیری شود. در غیر این صورت ممکن است بیمار شود، بهتر است به کلینیک مراجعه کند یا درمان های خانگی تجویز شده توسط پزشک را انجام دهد.

* لفاف را نپیچانید

باید اجازه دهید پوستتان نفس بکشد، اما علاوه بر این، در صورت کبودی یا بریدگی، باید مراقب باشید که پوست خود را در معرض آلودگی های محیطی قرار ندهید و آن را با بانداژ بپیچید، زیرا به دلیل رطوبت پانسمان زخم زودتر خوب می شود. . .پیدا کردن

* قرمزی اطراف ناحیه آسیب دیده

محافظت از ناحیه زخم بسیار مهم است. قرمزی یا درد بافت اطراف زخم یا ترشح یک علامت هشدار دهنده است. بنابراین باید حفاظت در این زمینه را افزایش دهیم.

*دردی که از بین نمی رود

اگر فکر می کنید که این زخم برای شما درد ایجاد کرده است، اما متفاوت است و درد شدید است، یعنی ممکن است عفونت داشته باشید، باید به پزشک مراجعه کنید.

* ترشحات سبز رنگ یا بدبو ایجاد می شود

دو چیز برای بررسی زخم رنگ و بوی آن است که نشانه عفونت است. اگر ماده زرد رنگی از این ناحیه خارج شد جای نگرانی نیست اما در صورت مشاهده ترشح سبز رنگ یا بدبو در این ناحیه با پزشک مشورت کنید.

*تو میمیری

وقتی علائم بیماری در شما ظاهر می شود، علائم بیماری را به همراه می آورد. علائمی مانند تب، حالت تهوع، گیجی و گیجی نشان دهنده عفونت است.

* زمانی که بیماری شدید است

عفونت پوستی می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد و آن را بدتر کند. در این صورت باکتری ها و انگل ها در این ناحیه تجمع می یابند و مواد سمی وارد خون می شود و علائمی مانند قرمزی، تورم، گرما یا ترشحات در این ناحیه وارد می شود. اتفاق می افتد، در این شرایط، عفونت دردناکی ایجاد می شود و گسترش می یابد، باید پیگیری کنید و شاید پزشک با تجویز آنتی بیوتیک یا کشیدن عفونت، حال شما را بهتر کند.