چگونه اسپری سمی به روی درختان بلوط باز شد؟


چگونه اسپری سمی به روی درختان بلوط باز شد؟

گزارش کردن گلو رضا ساکی در مورد اسپری درخت بلوط در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

چرا شکایت میکنی

من بدون اینکه دستگیر شوم صحبت می‌کنم، و داستان من به تعدادی از افراد روزنامه‌نگار و فعالان محیط‌زیست از جمله خود من می‌پردازد:

برگ پاشی روی بلوط هایی که به آنفولانزای خوار برگ سفید بلوط مبتلا شده اند شروع شده است، اکنون صداها در هوا به اندازه کافی قوی است که محلول را اسپری نمی کند.

برگ پاشی تنها کاری است که مقامات اکنون می توانند انجام دهند و من تعجب می کنم که بعضی ها چقدر متفاوت به نظر می رسند.

کاملاً مشخص بود که عزاداری و نوحه خوانی برای این بیماری به همین جا ختم می شود. مشخص بود که فشار بر ماموران برای سمپاشی تمام شده است. چه کسی فشار آورد؟

کارشناسان گفتند راه حل کوتاه مدتی برای این آفت وجود ندارد و بسیاری هشدار دادند که مسئولان سمپاشی برگ ها را متوقف خواهند کرد.

الان شکایت کجاست؟ از آب

فقط عده‌ای بودند که در شروع شیوع صبور بودند و به سخنان افرادی مانند دکتر رجایی و دکتر توکلی و غیره گوش می‌دادند.

اما این اطلاعات نمی توانست به تلویزیون و آنتن برود و اخبار و اطلاعات خوبی در مورد آن به دست بیاورد، بلکه تنها با شکایت مداوم از ماموران و افشای بی کفایتی آنها امکان پذیر بود.

من نمی گویم که مدیران و افسران در این حادثه دخیل نبوده اند، آنها دست داشته اند، اما تخلفات آنها یکی از دلایل بسیاری برای شیوع این بیماری است.

حالا چه چیزی برای شکایت وجود دارد؟ اگر از اسپری کردن متنفرید، قبل از نوشتن هر چیزی، پست های قبلی خود را حذف کنید.

آیا منتظر یک اقدام غیرمنتظره نیستید؟ لطفا، این یک عملیات غیرمنتظره است. سمپاشی آفت کش ها آغاز شده است و آینده این درختان سمی تیره تر از درختانی است که تحت تأثیر حشره برگ خوار بلوط قرار گرفته اند.

PS: آیا می توانیم از این موضوع درس بگیریم؟

مورد گلونی از آفت حشره خوار برگ بلوط سفید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را بررسی کن