چه چیزی باعث نگرانی هواداران پرسپولیس در فصل جدید شده است؟


پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۰:۵۴

پرسپولیس

تهران (پانا) – سرمربی پرسپولیس که برای بیست و دومین بار در لیگ برتر بازیکنان صاحب نامی را در ترکیب تیمش می بیند، اگر نتواند خوب مدیریت کند، با وضعیت ترسناکی مواجه است.

لیگ برتر بیست و دوم در حالی آغاز می شود که هواداران همانند سال های گذشته با نقل و انتقالات تابستانی خود برنده را پیش بینی کنند.

در میان تیم هایی که همچنان برای قهرمانی می جنگند، پرسپولیس با رویکرد فنی متفاوت آماده آینده است. رضا درویش مدیرعامل باشگاه تصمیم گرفت یحیی گل محمدی را به عنوان سرپرست کادر فنی این تیم حفظ کند اما همه دستیارانش را تغییر داد. ولزلی ننکا جایگزین داود فنایی شد تا مربی دروازه بان ها شود. پپه لوسادا جایگزین مظهر رحیم پور به عنوان مربی بدنسازی شد.

اسمار لوس ویرا هم دستیار اول گل محمدی شد تا این نوع ذهنیت سرمربی پارسی ها روی استراتژی دوران جدید تاثیر بگذارد.

گل محمدی نه تنها شرکای فنی خود را تغییر داد بلکه لیست بازیکنان پرسپولیس را نیز تغییر داد. ۱۰ بازیکن جدید جایگزین بازیکنان قدیمی این تیم شدند و حالا استراتژی قرمزها دوباره تغییر خواهد کرد.

عطش تماشای نسخه جدید پرسپولیس زمانی برای هواداران این تیم بیشتر می شود که نام های بزرگ در کنار هم باشند. علیرضا بیرانوند با کمک مرتضی پورعلیگنجی، گئورگی گلسیانی و دانیال اسماعیلی فر در خط دفاعی به چارچوب بازگشت تا کلین شیت های بیشتری را به ثمر برساند.

سبک رویایی یحیی گل محمدی برای داشتن بازیکنان سرشناس در خط هافبک را می توان در درفت ۱۴۰۱-۱۴۰۲ این تیم دید. سیامک نعمتی، امید عالیشاه، کمال صغدا نیا، مهدی ترابی و میلاد سرلک باقی خواهند ماند چرا که حضور سروش رفیعی، سعید صادقی و سینا اسدبیگی باعث دلجویی گل محمدی می شود.

سخت کوشی مدافعان میانی می تواند بازی های سختی را برای سرخپوشان باز کند و یحیی نگران آماده سازی آنها نخواهد بود.

تنها دغدغه هواداران پرسپولیس در خط حمله است. حامد پاکدل نیز فصل را با مصدومیت آغاز می کند تا پرسپولیس به مهدی عبدی و شیرزد تمیرف امیدوار باشد. البته درویش برای خرید پرسپولیس در خارج از کشور طی چند روز آینده تلاش می کند و دغدغه گل محمدی به پایان رسیده است.

زیبایی تیم برای گل محمدی ترسناک است. نام های بزرگ بازیکنان می توانند سرمربی پرسپولیس را در صورت نتیجه نگرفتن به لبه پرتگاه بکشانند اما نتایج قابل قبول او را در ذهن هواداران این تیم نگه می دارد.