چه زمانی گوش درد به یک نگرانی تبدیل می شود؟


خط در وسط ناکجاآباد است

تهران (پانا) – خارش گوش یکی از شایع ترین علل عفونت های مرتبط با گوش است. دلایل زیادی برای خارش وجود دارد که با پیگیری و انجام کارهای نادرست می توان از بروز آن جلوگیری کرد.

به گزارش نمناک، گوش درد چیزی شما را آزار نمی دهد; به خصوص اگر داخل گوش شما بمیرد، نمی توانید وارد آن ناحیه شوید. به نظر شما علت این خارش ها چیست؟ در این قسمت علل گوش درد را بیان می کنیم.

گوش پاک کن عالی

جالب است بدانید که اگر لازم باشد گوش خود را هر بار که کار زیاد است تمیز کنید، سلامت آن بد می شود، زیرا برای جلوگیری از آسیب و ورود باکتری به گوش، به موادی نیاز دارید که به گوش متصل شوند. بنابراین برداشتن پوشش های محافظ ممکن است باعث التهاب و خارش شود.

راه حل این نیست که دائماً گوش خود را نخارانید و همزمان آن را بشویید و آن هم؛ آن را با دقت انجام دهید. از سوی دیگر، گوش های خود را بشویید. خشک کردن.

مجموعه استیکرها

همه ما می دانیم که هیچ راهی برای انجام کارهای عالی وجود ندارد. درست است که گوش های خود را از یکدیگر پاک نمی کنید. اما از سوی دیگر، اجازه ندهید این پیوست ها خیلی بزرگ شوند. اگر نه، گوش را وصل کنید و آهنگسازی کنید. به عنوان راه حل، می توانید با پزشک خود صحبت کنید و چند قطره پراکسید هیدروژن را در گوش خود بریزید تا پلاگین های اضافی را شل کرده و حذف کنید.

مشکلات پوستی پس زمینه

مجرای گوش مانند سایر قسمت های بدن با پوست پوشیده می شود و می تواند منجر به مشکلاتی مانند اگزما یا پسوریازیس شود. متخصصان پوست معتقدند که مشکلی در پوشش درد وجود دارد. پس راه حل مراجعه به متخصص برای بررسی موضوع و آزمایش آن با نسخه و پماد است.

عفونت گوش

خارش یکی از علائم عفونت گوش است که زمانی رخ می دهد که مجرای خارجی عفونی شود، رطوبت اضافی در گوش جمع شود، باکتری رشد کند و پس از آن آب بیش از حد در گوش وجود داشته باشد. بهترین راه حل استفاده از قطره های گوش تجویز شده توسط پزشک است.

بیماری های پوستی

اگر گوش های شما می لرزد، ممکن است بثورات پوستی باشد که ممکن است نشانه واکنش آلرژیک باشد. بسیاری از مواد شیمیایی مانند صابون، شامپو و حتی جواهرات، برخی از گوشواره ها و دستبندها می توانند باعث این بیماری کشنده شوند. بنابراین بهتر است این محصولات را تغییر دهید تا ببینید آیا بیماری شما بهتر می شود یا خیر.

آلرژی فصلی

علاوه بر آلرژی به برخی مواد شیمیایی، عفونت‌های فصلی می‌توانند علائمی مانند آنفولانزای چشم، آبریزش بینی یا گزش گوش را نیز ایجاد کنند. در این مورد، کرم های استروئیدی به حساب می توانند بیماری را از بین ببرند.

استفاده از سمعک

گاهی استفاده از سمعک هایی مانند سمعک باعث افزایش چسبندگی و رطوبت گوش شده و در نهایت وجود مواد خارجی باعث عفونت و خارش گوش می شود. در این صورت تنها یک متخصص گوش به شما محلول اصلی را می دهد.