چرا گاهی اوقات بی دلیل عصبانی می شویم؟


عصبانیت ـ اق

تهران (پانا) – گاهی اوقات نمی دانیم چرا، خشم و کینه درونی زیاد است. این می تواند به دلایل زیادی رخ دهد، از غم و اندوه و تنهایی گرفته تا کمبود غذا و خواب.

خشم یک شکل بسیار رایج و سالم است، اما زمانی که عصبانیت شما شدید، پرخاشگرانه و پرخاشگرانه باشد و غیر قابل کنترل باشد، خشم را می توان به صورت غیرقابل کنترل یا غیرقابل کنترل تجربه کرد. خشم ناشی از تأثیرات بیرونی یا درونی، در این بخش علل خشم بی دلیل مطرح می شود.

انتظارات غیر منتظره

انتظارات غیر منطقی از دیگران می تواند به خود و اطرافیان آسیب برساند. اگر از اطرافیان امید و توقع باشد، اگر این انتظارات را برآورده نکنند، خشم و کینه به وجود می آید. اگر نگرش مثبت و روابط خوب با دیگران برای شما مهم است، باید انتظارات غیر واقعی را کنار بگذارید. این کلید آرامش و امید دائمی است.

نظر بالا

هژمونی یا میل به پیشرفت منجر به رشد می شود، اما گاهی اوقات قدرت بزرگ در حالت روان رنجور باقی می ماند که به تضاد دامن می زند. مالکان به هر گونه پیشرفت یا موفقیت دیگران با عصبانیت پاسخ می دهند بدون اینکه قادر به مشاهده ارتقاء بیشتر باشند.

اختلاف نظر

یکی از دلایل بروز خشم این است که ما با یکدیگر متفاوت فکر می کنیم، افکارمان با دیگران متفاوت است و گاهی اوقات نمی توانیم از دید یکدیگر به موضوع نگاه کنیم، گفتگوهای طولانی همراه با عصبانیت و کینه. .

روش شما به دیگران منتقل نشده است

آیا توانسته اید در یک مکالمه عالی معنای خود را به دیگران نشان دهید؟ این مواقع را چطور انجام می دهید؟ بسیاری از مردم می ترسند که نتوانند اطلاعات خود را به درستی منتقل کنند.

خواب کوتاه

اختلالات خواب و کم خوابی در انسان می تواند علائمی مانند خستگی، بی حالی یا تحریک پذیری ایجاد کند. بهترین راه برای جلوگیری از اختلالات خواب و مشکلات آن، اطمینان از خواب کافی است.

غذای بد

مسائل روانی، اجتماعی، خانوادگی و غیره زیادی وجود دارد، اما باید توجه داشته باشید که بد غذا خوردن می تواند بر خلق و خو و عصبانیت تأثیر بگذارد. برای کاهش عصبانیت و ناامیدی خود به تغذیه مناسب روی بیاورید.

بازرسی

استرس همچنین باعث خشم و عصبانیت بی دلیل می شود. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید که افرادی که اضطراب زیادی دارند نمی‌توانند احساسات خود را کنترل کنند و وقتی عصبانی می‌شوند خود را در موقعیت‌های سختی قرار می‌دهند.

عملکرد بالا

برخی از آنها بسیار شلوغ هستند و وظایف زیادی را به طور همزمان انجام می دهند. این افراد زمانی برای خواب و استراحت ندارند، اگر فعالیت های خود را به درستی سازماندهی نکنند، در این بین احساس غم، ترس و افسردگی می کنند.

اعتیاد به شبکه های اجتماعی

اعتیاد به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام باعث می شود افراد خود را با دیگران مقایسه کنند که ممکن است منجر به استرس و عصبانیت، غم و اندوه شود.

ترس و تنهایی

برخی از افراد همه کارها را به دوش می کشند و دغدغه های دنیا بر دوششان سنگینی می کند، بنابراین این افراد به مرور زمان خسته می شوند و غم، خشم و کینه را تجربه می کنند.

تاریکی

یکی دیگر از دلایل غیرقابل توضیح عصبانیت افسردگی است که در آن فرد همچنان گریه می کند، اختلالات خواب و نوسانات خلقی.

هورمون‌ها

تستوسترون تحریک پذیری مردان را افزایش می دهد و به دلیل کمبود هورمون در دوران قبل از قاعدگی باعث تحریک پذیری زنان در دوران بارداری می شود.

عدم توانایی در برقراری ارتباط با دیگران

یکی از دلایل عصبانیت ناتوانی در تعیین حد و مرز در برخورد با دیگران و ناتوانی در مقاومت در برابر دیگران است. افرادی که به اندازه کافی قوی نیستند که از دیگران انتقاد کنند، مورد ظلم و ستم قرار می گیرند و فکر می کنند دیگران به آنها آسیب می رسانند و در نتیجه عصبانی می شوند.