چرا نباید از دیگران انتظار داشت؟


انتظار

تهران (پانا) – بسیاری از مردم انتظارات متفاوتی از یکدیگر دارند و اگر این انتظارات به موقع برآورده نشود، رابطه بین افراد بسیار سخت می شود.

به گزارش نمناک، در زندگی چیزهایی وجود دارد که نباید از افراد مختلف اطرافتان انتظار داشته باشید تا رابطه خود را با آنها بهتر کنید. به نظر شما این انتظارات چیست؟ در این قسمت این موارد مهم را به شما معرفی می کنیم تا به عنوان یک فرد بالغ و کامل بتوانید انتظارات خود را از دیگران برآورده کنید.

با شما موافقم

هرکسی عقاید و نظرات متفاوتی دارد و همچنین نظرات متفاوتی نسبت به شما دارد، پس انتظار نداشته باشید دیگران با نظر شما موافق باشند و بر اساس نظر شما زندگی کنید. برای موفقیت در زندگی خود تحت تاثیر نظرات دیگران قرار نگیرید، بلکه راه خود را بروید و در هدف خود بمانید و از صدای درون خود پیروی کنید، زیرا بیشتر به تصمیمات خود در زندگی فکر می کنید، بزرگتر خواهید شد. مجوز گرفته و تایید می شود. کمتر از دیگران نیاز خواهید داشت.

منتظر تغییر نباش

به دیگران و اطرافیانتان اجازه دهید همانی که هستند باشند و انتظار نداشته باشید که تغییر کنند و همان چیزی باشند که شما می خواهید. شما نمی توانید کسی را تغییر دهید و نباید تلاش کنید، یا او را همانطور که هست بپذیرید یا بی تفاوت باشید. به یاد داشته باشید که افرادی در زندگی شما وجود دارند که شما سعی نمی کنید آنها را تغییر دهید و از آنها حمایت می کنید، اما اگر واقعا فکر می کنید که شخص مهم زندگی شما باید تغییر کند، صادق باشید، به آنها بگویید چه احساسی دارید، فکر کنید و چه فکر می کنید. می خواهم؟

باشد که دیگران همیشه زنده باشند

همه در زندگی احساساتی را تجربه می کنند و ممکن است گاهی اوقات خوب نباشند، پس انتظار نداشته باشید اطرافیانتان خوب و صبور باشند. این طبیعی است که مردم گاهی اوقات احساس خوبی ندارند و با باز کردن و تشکر از دوستان خود می گویند: من مشکل دارم و در حال حاضر حالم خوب نیست. پس به یاد داشته باشید که قرار نیست اطرافیان شما همیشه شاد و آماده باشند.

مثل خودت به شخصیت ها و زندگی نگاه کن

البته باید به خاطر داشته باشید که منظور ما دیوانه بودن و احمقانه و بی پروا بودن نیست. گاهی اوقات باید تصمیم بگیرید که در زندگی جدی نباشید، کارهای احمقانه انجام دهید تا زندگی بهتر شود. انتظار نداشته باشید که دیگران مثل شما بخندند یا زندگی را به شوخی بگیرند، شما هستید که شاد بودن را انتخاب کردید. دیگران نمی توانند با شما همراه شوند.

خودت را قضاوت نکن

گاهی اوقات ما با بازخورد منفی دیگران بزرگ می شویم و از خانواده خود یاد می گیریم که دیگران را قضاوت کنیم. بدون گوش دادن به حرف هایشان همچنین بر دیگران تأثیر می گذارد و نسبت به ما واکنش منفی نشان می دهد و ما را قضاوت می کند. از کسی انتظار نداشته باشید که بخواهد بدون قضاوت زندگی کند. پس بهتر است این رفتار بد را حذف کنید و اگر کسی تصمیمی علیه شما گرفت، آن را زیاد جدی نگیرید.

برای خودت ارزش قائل باش

هرگز انتظار نداشته باشید دیگران به شما ارزش و اعتبار بدهند. پاداش شما در درون شماست و به شخص دیگری بستگی ندارد. دیگران زندگی خود را دارند و مشغول برآوردن نیازها و خواسته های خود هستند. آنها از نظر ذهنی یا احساسی برای تأیید محصول شما در دسترس نیستند. آنچه آنها می گویند و آنچه انجام می دهند نشان دهنده انتظارات خودشان است.

به خودت انگیزه بده

هیچ کس نمی تواند شما را مجبور کند. می توانید اهداف تعیین کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. از دیگران انتظار نداشته باشید و روی پای خود بایستید.

شما احترام زیادی قائل هستید

هرگز از دیگران درخواست محبت، احترام و توجه نداشته باشید و هرگز انتظار نداشته باشید که با شما با محبت و احترام رفتار کنند. در زندگی هر چه هستید شاد باشید، باور داشته باشید، با خودتان مهربان باشید و عشق و احترام را تمرین کنید و به خودتان احترام بگذارید.

باشد که همه شما را دوست داشته باشند

به یاد داشته باشید که قرار نیست همه را دوست داشته باشید، قرار نیست همه شما را دوست داشته باشند، ممکن است افرادی در اطراف شما مخالف باشند و از شما انتقاد کنند، پس لبخند بزنید، فراموش نکنید، ادامه دهید. احساس بی فایده بودن کنید با کسانی باشید که به شما اهمیت می دهند.

همیشه آرام باشید

می توانید توقع داشته باشید و در یک رابطه خوب باشید، اما اگر بخواهید از دیگران انتظار داشته باشید، این اتفاق نمی افتد. متأسفانه اکثر مردم خیلی خوب نیستند و دلیلی وجود ندارد که وقتی در کنار شما هستند احساس خوبی داشته باشند، بنابراین نظرات آنها را خیلی جدی نگیرید.

همیشه تو را ستایش کند

ممکن است از دیگران تعریف و تمجید دریافت کنید. ممکن است این اتفاق نیفتد. شما نمی توانید به دیگران اعتماد کنید. اگر کار خوبی انجام داده اید، منتظر تعریف و تمجید دیگران نباشید، زیرا ناامید خواهید شد. نگذارید کارهای خوب شما به ستایش دیگران گره بخورد. قدردان خود باش و قدر کارهای خوبت را بدان و از دیگران توقعی نداشته باش.

نیازهای شما را برآورده کند

این یک تصور اشتباه است که شما با کسی زندگی می کنید که می تواند نیازهای شما را تامین کند. بنابراین، سعی کنید به جای محافظت از نیازهای خود، مردم را برای خودشان دوست داشته باشید. شما باید سخت کار کنید.

بگذارید دلیل شادی شما باشد

دیگران می توانند منشأ شادی شما در زندگی باشند، اما وقتی به شادی خود در حضور دیگران فکر می کنید، دیگر نمی توانید از زندگی شاد باشید و در نتیجه پشیمان خواهید شد. پس بهتر است عامل شادی و نشاط در زندگی باشیم.

راه حلی برای مشکل خود پیدا کنید

همه ما در زندگی مشکلاتی داریم. دیگران می توانند به ما در یافتن راه حل در زندگی کمک کنند، اما گاهی اوقات این مشکلات آنقدر بزرگ هستند که هیچ کس نمی تواند انجام دهد. پس سعی کنید همیشه در زندگی به دنبال راه حل مناسب باشید و منتظر نباشید تا دیگران برای همه مشکلات شما راه حل جدیدی پیدا کنند.

برای شما روشن خواهد شد

هیچ کس شما را نمی شناسد، پس بهتر است از کسانی که به شما نزدیک هستند انتظار نداشته باشید. نگرش خود را به زندگی تغییر دهید. انتظار نداشته باشید دیگران مشکلات شما را درک کنند. پس از این امید استفاده کنید تا زندگی را آسان تر کنید.