چرا فیبر در هر رژیم غذایی اهمیت دارد


احتمالاً شنیده اید که باید غذاهای غنی از فیبر بخورید ، اما شاید برایتان سوال باشد که چرا فیبر اینقدر مهم است.

فیبرها نقش زیادی در سلامت شما دارند ، به ویژه در سلامت دستگاه گوارش و روده.

هنگام آماده سازی وعده های غذایی خود ، مطمئن شوید که مقدار زیادی غذای غنی در بشقاب خود دارید ، از هضم شما حمایت می کند ، از اسهال قند خون جلوگیری می کند که باعث می شود احساس بهتری نداشته باشید و اطمینان حاصل کنید که برای مدت طولانی احساس خوب و سیری خواهید داشت. ..

در ادامه بخوانید تا بدانید که چرا اینقدر مهم است و چگونه می توانید مطمئن شوید که در هر وعده غذایی فیبر بیشتری مصرف می کنید.

چرا استفاده از فیبر هر روز مهم است

فیبر یا فیبر رژیمی یک کربوهیدرات گیاهی است که نمی تواند به مولکول های قند تجزیه شود. فیبر در همه غذاهای گیاهی یافت می شود و مانند جارو عمل می کند و به آرامی روده شما را تمیز می کند.

سطح قند خون پایدار را پشتیبانی می کند

خوردن فیبر کافی ، به ویژه سیستم گوارش ، فواید زیادی برای سلامتی دارد. فیبر سطح گوارش را کاهش می دهد ، که می تواند سطح قند جذب شده در جریان خون را کاهش دهد و وسیله ای برای تثبیت قند خون ایجاد می کند.

خوردن غذاهای غنی از فیبر ، مانند سبزیجات ، میوه ها و غلات سبوس دار که منبع خوبی از کربوهیدرات ها نیز هستند ، از افزایش قند خون جلوگیری می کند.

به شما کمک می کند تا خود را راضی نگه دارید

از آنجا که فیبر به پایین آوردن سیستم گوارش شما کمک می کند ، در سیر شدن بدن نیز نقش دارد.

به بدن شما کمک می کند تا مواد زائد را دفع کند

فیبر ، به ویژه فیبرهای غیر محلول ، به عنوان یک سواب کوچک عمل می کند که روده ها و روده های باکتریایی شما را پاکسازی می کند و در روده شما شکل می گیرد و می تواند خطر سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

یکی دیگر از مزایای گوارشی خوردن فیبر کافی در رژیم غذایی ، فعالیت روده ها است. این به شما کمک می کند تا مدفوع خود را حفظ کرده و از یبوست جلوگیری کنید.

باعث سلامت معده می شود

خوردن فیبر کافی علاوه بر مزایای سلامتی گوارشی ، برای کل بدن مفید است! ما می دانیم که بیشتر سیستم ایمنی بدن ما در روده ما قرار دارد بنابراین بسیار مهم است که از سلامت روده خود با خوردن غذاهای غنی از پروبیوتیک یا غذاهای پری بیوتیک که باعث رشد باکتری های سالم ، حرکات منظم روده ، تنظیم قند خون و جذب مواد مغذی می شود ، مراقبت کنیم.

از سلامت قلب شما محافظت می کند و از سرطان پیشگیری می کند

فیبر در سلامت قلب نقش دارد – به طور خلاصه وقتی غذا را هضم می کنید به اسیدهای صفراوی که اغلب حاوی کلسترول هستند نیاز دارد.

کبد شما کلسترول در خون تولید می کند تا اسیدهای صفراوی ایجاد کند که می تواند سطح LDL را کاهش دهد. به یاد داشته باشید ، LDL کلسترول بسیار نزدیک به افزایش خطر بیماری قلبی است ، بنابراین توجه به LDL و HDL بسیار مهم است.

فیبر همچنین در پیشگیری از سرطان یا کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان نقش دارد.

چگونه می توان غذای بیشتری با فیبر بالا در هر غذایی دریافت کرد

هنگام استفاده از سیستم ما برای ایجاد رژیم غذایی متعادل ، به شما راهنمایی می کند که مطمئن شوید یک بشقاب در هر بشقاب برای هر وعده غذایی دارید. در مجموع 30 تا 38 گرم فیبر در روز هدف از بیشترین مزایای سلامتی ذکر شده در بالا است. برخی از افراد در دوزهای بالا رشد می کنند در حالی که برخی به دلیل برخی از شرایط پزشکی هستند که نیاز کمی دارند. با یادگیری چند منبع رایج فیبر ، می توانید مطمئن شوید که غذاهای غنی از فیبر مورد نیاز برای هر وعده غذایی را دریافت کرده و در صورت نداشتن آنها راههای ساده ای برای مکمل آنها پیدا کنید.

انواع فیبر

به طور کلی انواع مختلفی از فیبرها به نام محلول و نامحلول وجود دارد که در بسیاری از غذاهای گیاهی یافت می شوند. محصولات حیوانی مانند شیر ، ماهی ، مرغ و چربی ها حاوی فیبر نیستند.

فیبر دئلا

فیبر محلول در فیبر در آب حل می شود. وقتی از طریق دستگاه گوارش شما عبور می کند ، توسط باکتری ها تخمیر می شود و معمولاً آب دوست است یعنی آب را دوست دارد. این نوع فیبر آب را جذب کرده و شبیه ژل می شود. به یاد دارید پودینگ برای دانه های چیا درست کنید؟ دانه های چیا منبع عالی محلول در فیبر هستند!

دفع فیبر ، به ویژه ، می تواند کلسترول را کاهش دهد ، قند خون را تنظیم کرده و سلامت دستگاه گوارش و ایمنی را بهبود بخشد.

منابع اصلی فیبر محلول عبارتند از:

 • digir
 • بیشتر سبزیجات
 • آووکادو
 • سیب زمینی های شیرین
 • انجیرهای خشک شده
 • درخت بذر
 • دانههای چیا
 • توت فرنگی
 • abrikot
 • psyllium به یاد داشته باشید
 • و بیشتر

فیبر غیر محلول

فیبرهای غیر محلول در آب حل نمی شوند ، بنابراین وقتی از سیستم گوارشی شما عبور می کند ، تغییر نمی کند. به عبارت دیگر ، مانند فیبر محلول در فیبر آب را جذب نمی کند و مانند ژل می شود ، در عوض ، همان فیبر محلول باقی می ماند ، همچنین می تواند توسط باکتری های روده جذب شود.

فیبر غیر محلول از آنجا که در اکثر حرکات روده شرکت می کند ، دفع منظم روده را تقویت می کند ، دفع مدفوع را سرعت می بخشد و pH روده را حفظ می کند.

بسیاری از غذاهای حاوی فیبر نامحلول همچنین حاوی فیبر محلول در فیبر هستند.

منابع اصلی فیبر محلول عبارتند از:

 • سبوس غلات
 • digir
 • به عنوان مثال
 • غلات کامل
 • سبزیجاتی مانند بامیه و ذرت
 • و بیشتر

فیبر اضافی

اکنون که می دانید چرا فیبر برای سلامتی شما مهم است ، ممکن است به این فکر کنید: “خوب ، من مشاغل را در زمینه افزودن فیبر فیبر به آب خود دیدم تا مطمئن شوم که فیبر کافی می خورم و از مزایای آن برخوردار هستم. به راحتی آن را پیدا کنید.” قبل از هر چیز ، اگر می توانید از همه منابع غذایی فیبر بخورید ، این بهترین گزینه ممکن است.

ما هنوز در حال یادگیری نحوه عملکرد همه مواد غذایی با مواد مغذی مختلف ، آنتی اکسیدان ها و انواع فیبر در یک وعده هستیم. خوردن غذاهای کامل به عنوان منبع اصلی فیبر به جای افزودن آن ، عادات غذایی سالم را ترویج می کند ، آشپزی سالم را تشویق می کند و به شما توصیه می کند آنچه را که اکنون آموخته اید تمرین کنید!

مکمل های غذایی باید آخرین راه حل پس از خستگی از خوردن غذاهای کامل سرشار از فیبر و / یا در صورت داشتن هرگونه بیماری پزشکی باشد که پزشکان می خواهند به طور منظم از آنها استفاده کنید. اگر متابولیسم دارید ، حتماً با متخصص تغذیه خود تماس بگیرید تا بدانید کدام گزینه برای شما مناسب است. همیشه به دنبال انواع طبیعی باشید ، شرکت های دارای گواهینامه USP را تکمیل کنید و هنگام مصرف آنها از دستورالعمل های متخصص تغذیه یا پزشک خود پیروی کنید.

حالا که می دانید چرا فیبر مهم است باید چکار کنید

اکنون که می دانید چرا فیبر مهم است ، اولین قدم این است که چندین غذای غنی از فیبر را در انبار و یخچال خود ذخیره کنید تا غذایتان تحت کنترل باشد. در حین تهیه هر یک از وعده های غذایی خود ، حتماً به بشقاب خود نگاه کنید تا ببینید چه غذاهایی منبع اصلی فیبر هستند و اگر کمبود فیبر دارید ، برای افزودن چیزی به لیست برگردید. به سادگی غذاهای غنی از فیبر را به خاطر بسپارید که به راحتی می توان آنها را در انواع غذاها ترکیب کرد!

دیدگاهتان را بنویسید