چرا در خواب سردرد داریم؟


10 درمان بیعی برای تسکین سردرد

تهران (پانا) – سردرد در هنگام خواب کیفیت خواب خوب را کاهش می دهد. همانطور که خواب خوب سالم است، فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد. دلایل زیادی برای سردرد وجود دارد، از جمله استرس شدید. اولین کار شناسایی علت سردرد و اجتناب از آن است.

اگر پس از اجتناب از شرایط جدی همچنان احساس سرگیجه دارید، باید برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. اگر در شب بدون هیچ علامتی دچار سردرد شدید یا ناتوانی شدید، ممکن است کابوس ببینید. بنابراین تا به حال نام این نوع سر را نشنیده اید زیرا این نوع سر کمیاب است.

برای بررسی علت سردرد، باید به پزشک مراجعه کنید و تاریخچه کامل الگوی خواب و عادات شبانه خود از جمله خروپف و استراحت شبانه را به او بگویید. خبر خوب این است که سردرد بسیار کم است و خبر بد این است که سردرد گاهی نشانه بیماری های جدی مانند سرطان، اسپاسم عضلانی یا آسیب است. در صورت بروز هر یک از شرایط زیر به معاینات پزشکی منظم نیاز خواهید داشت:

سر ناگهان ظاهر می شود، مانند رعد و برق.

ممکن است سر شما افزایش یابد یا ماهیت درد تغییر کند.

اگر اخیراً دچار آسیب سر شده اید، حتی یک آسیب جزئی.

ممکن است حالت تهوع، سرگیجه، تب، حالت تهوع و استفراغ یا مشکلات گفتاری داشته باشید.

شما یک سردرد بسیار ناگهانی دارید که قبلاً هرگز شما را لمس نکرده بود.

علت سردرد در خواب

تحقیقات در مورد پیوندهای فیزیکی، بیولوژیکی و الکتریکی بین سر و اجزای خواب ادامه دارد. تصور می شود که تشکیل قسمت تحتانی مغز، مغز، نقش مهمی در رشد سر و خواب طبیعی دارد. بسیاری از مشکلات مرتبط با خواب و اختلالات عصبی می توانند با سردرد و درد نیز تشدید شوند.

کم خوابی

این یک علت شایع درد است که زمانی رخ می دهد که الگوی خواب در هنگام خواب بهم می خورد. آپنه خواب (آپنه خواب) باعث افزایش سر هنگام بیدار شدن (بعد از خواب) می شود. آپنه خواب در افراد چاق بسیار شایع است.

هیپوگلیسمی

این وضعیت زمانی رخ می دهد که قند خون (قند) کمتر از حد طبیعی باشد. هیپوگلیسمی ناشی از خواب آلودگی است که با تعریق شبانه همراه است. با خوردن وعده های غذایی کوچک قبل از خواب می توانید افت قند خون را از بین ببرید.

استرس و استرس

برخی پس از یک روز پر استرس هنگام خواب سردرد می گیرند. وقتی تمام روز بدون وقفه سخت کار می کنید سردرد می گیرید. استرس نوعی اضطراب و خستگی است که ناشی از بی خوابی و سردرد است.

رئیس گروه

این نوع سردرد یکی از دردناک ترین انواع سردرد است که در نیمه های شب یا صبح از خواب بیدار می شوید (سردرد صبحگاهی). شدت درد در سر خوشه‌ها با درد شدید همراه است و درد معمولاً در یک چشم متمرکز می‌شود اما به نواحی دیگر مانند گردن و درد پشت، چشم و شانه گسترش می‌یابد. عرق کردن، خارش پوست، آبریزش بینی در یک طرف چشم زخم و تورم چشم از علائم شایع این بیماری است.

سر سینوس

سر سینوس در جلوی صورت، پیشانی و بینی احساس می شود. این سردردها می تواند از عفونت سینوسی، از عفونت گرفته تا بالش، ملحفه و پتو متغیر باشد.

سرطان های شبانه

ممکن است در شب درد داشته باشید. فعالیت های روزانه خود را بررسی کنید تا علت حمله میگرنی خود را مشخص کنید. احتمالاً به دلیل مواد شیمیایی موجود در لامپ های گازی، نوع غذایی که قبل از خواب نیاز دارید می تواند در شب به سر شما ضربه بزند.

سرهای شب

سردرد هیپنیکی که در هنگام خواب رخ می دهد و بر سردردهایی که در نقطه ای از شب رخ می دهد تأثیر می گذارد، «ساعت بیداری» سرها نامیده می شود. این سردردها در اثر تغییرات ماهیچه های کوچک سیستم عروقی مغز به دلیل سکته های قبلی به سر یا تومورهای ساده مغزی ایجاد می شوند. این نوع سردرد بیشتر در افراد بالای ۵۰ سال دیده می شود.

حالت خواب

خوابیدن در وضعیت پاشنه پا یا استفاده نادرست از بالش می تواند باعث درد شبانه یا سردرد شود.

دندان های اشتباه

اگر هنگام خواب دندان‌هایتان به هم می‌خورد، لرزش در استخوان‌ها رخ می‌دهد و شانه‌ها، گردن و سرتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اغلب باعث سردرد و درد فک در صبح می‌شود.