چرا اینقدر غذا می خورم؟ 5 بیشتر دلایل


آیا تا به حال دیده اید که از خود بپرسید “چرا غذا می خورم؟”

اگر تا به حال یک رویداد پرخوری را تجربه کرده اید که در آن احساس می کنید کنترل ندارید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید ، احتمالاً این فکر را داشته اید.

در طول سالهای آموزش من ، برایم روشن شد که پرخوری بسیار بیشتر از اکثر مردم رایج است.

پرخوری یکی از بزرگترین چالش های اعضای ما در تجربه فرآیند تغذیه ذهنی قبل از پیوستن است. اگر با این هفته یا شرایط خاصی روبرو شوند ، آنها گیج ، غرق شده و مطمئن نیستند که دقیقاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد و چگونه می توانند برای ایجاد تعادل در رژیم غذایی خود پیش روند.

هنگامی که به خوبی درک کردید که چه چیزی باعث پرخوری شما می شود ، می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از آن انجام دهید ، رژیم غذایی خود را درمان کرده و تعادلی را که می خواهید داشته باشید ، بازیابی کنید.

Binge Eating چیست؟

قبل از اینکه در مورد علل ایجاد آن صحبت کنیم ، باید آنچه را که واقعاً هست و همچنین آنچه نیست را بررسی کنیم.

اول ، دو سطح پرخوری وجود دارد. ما اختلالات پرخوری داریم ، و سپس رویدادها ، عادات یا احساسات مربوط به غذا خوردن را داریم.

Cillad Cunista Binge

بر اساس اعلام انجمن ملی غذا (NEDA) ، اختلال پرخوری به شرح زیر است:

به ویژه ، با پرخوری مشخص می شود ، که بسیار بزرگتر از رژیم غذایی است که معمولاً به عنوان رژیم معمولی به مدت 2 ساعت یا کمتر در نظر گرفته می شود. مردم همچنین در طول این رویدادها عدم کنترل را تجربه خواهند کرد. ممکن است احساس کنند نمی توانند خود را کنترل کنند یا عمداً غذا بخورند.

به گفته NEDA ، این رویدادهای توصیف شده به طور متوسط ​​حداقل هفته ای یک بار به مدت 3 ماه رخ می دهد تا به عنوان یک اختلال پرخوری در نظر گرفته شود.

علاوه بر این ، اختلال پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در ایالات متحده است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 of از مردان مشکلات غذایی دارند.

رویدادهای پرخوری

حالا فرض کنید شما برخی از این علائم را که ما به تازگی تجربه کرده ایم تجربه می کنید. شما بیش از اندازه استاندارد واحد استفاده می کنید ، کنترل را تجربه می کنید و ممکن است بعد از آن احساس غم و اندوه یا گناه کنید.

اما در مقایسه ، شما این رویدادها را کمتر از آنچه قبلاً توضیح داده اید یا شاید حتی بدتر تجربه می کنید.

اگرچه ممکن است اختلال پرخوری نداشته باشید ، اما همچنان رویدادهای پرخوری را تجربه می کنید.

چرا اینقدر غذا می خورم؟

پس چرا اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی برای این رویدادها وجود دارد. شما ممکن است به یکی از این دلایل یا ترکیبی از چند دلیل به این شکل غذا بخورید.

بیایید برخی از رایج ترین دلایل پرخوری را که من به عنوان مربی رژیم غذایی سالم و ثبت نام می کنم ، مورد بحث قرار دهیم.

5 دلیل برای خوردن زیاد

1. غذای ناکافی

یکی از شایع ترین دلایلی که افراد با پرخوری مواجه می شوند ، فقدان تغذیه مناسب یا محدودیت غذا خوردن است.

تعلیق عمدی

محدودیت ها ممکن است در شرایط مختلف بسیار متفاوت به نظر برسند. به عنوان مثال ، می تواند شامل محدود کردن غذاهای کامل ، غذاهای خاص یا محدود کردن تعداد وعده ها باشد.

این اغلب نتیجه مصرف طولانی مدت غذا است که منجر به دور و توقف مجدد می شود. این به طور کلی در نتیجه قوانین رژیم غذایی و قوانین رژیم غذایی که تسلیم شده اند اتفاق می افتد.

برای بیان شرایط ، وقتی بدن مواد مغذی کافی را بارها و بارها دریافت نمی کند ، در نهایت به نقطه شکست می رسد. انرژی لازم است تا بدن بتواند غذای مورد نیاز و نیاز خود را محدود کند. از آنجا که قدرت میل محدود است ، این میل در نهایت پایان می یابد و درهای سیل باز می شود.

اعداد نمونه از سقف بیرون می آیند و خودکنترلی به طرف دیگر می رود. بدن در تلاش است تا سوء تغذیه را جبران کند.

در پایان این رویدادها ، افراد اغلب احساس غرق شدن ، تورم ، خجالت و افسردگی می کنند. این امر آنها را به محدودیت تلاش اشتباه برای “تعمیر” یا “تصحیح” جدیدترین رویداد آسیب زا باز می گرداند.

تعلیق غیر عمدی

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد اشتباه نمی خورند.

یکی از اعضای ما برای امتحان حقوق درس می خواند که شب ها با پرخوری مواجه شد. پس از بررسی عادات او ، متوجه شدیم که استرسی که دارد اشتهای او را سرکوب می کند ، که باعث شد او در طول روز چیزی غیر از پروتئین نخورد. هنگامی که او بالاخره یک روز بعد از کتابخانه برگشت ، نژادپرست بود و بدنش داشت چیزهایی را که بدست آورده بود برطرف می کرد.

در ادامه ، او غذا جمع کرد و یادآوری هایی را برای خوردن انجام داد تا مطمئن شود مواد مغذی مورد نیاز خود را در طول روز دریافت کرده است.

2. ارزیابی رفتار رژیم غذایی و ذهن آسیب پذیر

چه شما آن را محدود کنید یا نه ، وقتی رفتار در بازی پرخوری است اغلب به طور مستقیم تحت نظارت است.

وقتی می گویم اخلاق غذایی ، منظور من در اینجا عمل خوردن غذایی است که خوب یا بد ، درست یا غلط ، درست یا غلط در نظر گرفته می شود.

کسانی که مسئول عادات غذایی هستند اغلب به این واقعیت اشاره می کنند که غذاهای مغذی خوب هستند و هنگام خوردن احساس غرور می کنند. آنها به نوبه خود به بسیاری از غذاهای مبتنی بر لوکس که ارزش غذایی بسیار ضعیفی ندارند اشاره می کنند. سپس با خوردن این غذاهای خوشمزه احساس گناه یا خجالت می کنند.

وقتی این نوع رفتار را به غذا اختصاص می دهیم ، اقلام غذایی در گروه “بد” به ویژه جذاب هستند. وقتی این غذاها مصرف می شوند ، ممکن است احساس بی حسی یا سوزن سوزن شدن داشته باشید. عقب ماندگی ذهنی می تواند شما را به این باور وادار کند که “شما” نباید این مواد غذایی را داشته باشید ، آنها باید با سرعت بیشتری یا بیشتر از حد معمول غذا بخورند.

دلیل این امر ناشی از این ایده است که این می تواند “تنها شانس” شما برای تهیه یک ماده غذایی باشد. یا ، آنها ممکن است به خود بگویند که این “آخرین” زمان خوردن چیزی است که گفته شد ، بنابراین آنها باید کارهای زیادی انجام دهند تا واقعاً از این تجربه “سود” ببرند.

این اختلالات می توانند عمداً منجر به پرخوری یا مشکلات پرخوری در طول زمان شوند.

3. رژیم متعادل نخورید

ما همیشه در مورد غذاهای متعادل و مغذی در Traumatic Nutrition صحبت می کنیم! برای تعریف و تحویل آسان این غذاها ، ما از پنج سیستم اصلی خود استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید که از طریق سیستم پنجم پایه ما برای ایجاد غذاهای متعادل استفاده می کند که می توانید این هفته برای تهیه غذا یا آشپزی جدید استفاده کنید!

پنج غذای اساسی شامل منابع غذایی اصلی پروتئین ، کربوهیدرات و کربوهیدرات با قند ، کربوهیدرات های غیر نشاسته ای ، چربی ها و طعم دهنده ها است.

هر یک از این اجزا بدن را به شیوه ای متفاوت تغذیه می کند. وقتی گروه های غذایی خاصی را (عمداً یا ناخواسته) از دست می دهیم ، ممکن است منجر به رویدادهای پرخوری شود.

بدن واقعاً هوس این قسمتها را می کند زیرا به بدن اجازه می دهد احساس سیری و انرژی کند. آنها به بدن اجازه می دهند در بهترین حالت کار کند!

هنگامی که غذاها به تنهایی حاوی غذاهای فرآوری شده هستند یا به طور منظم برخی از این اجزا را از دست می دهند ، ممکن است هوس غذا کرده و بیش از حد غذا بخورند.

این گاهی اوقات می تواند باعث گرسنگی شود ، اما اغلب در سطح گرسنگی و سیری ادامه می یابد. این امر شما را در گروه پرخوری قرار می دهد.

4. احساسات یا فشارهای حل نشده

وقتی از نظر پزشکی ، استراتژی های مقابله موفق برای احساسات یا اضطراب بالا ایجاد نشود ، افراد می توانند در پاسخ به دنبال غذا بروند.

استرس و خوردن احساسی طبیعی است ، اما اگر برای مدت طولانی درمان نشود ، می تواند شروع به تجمع کرده و برای پرخوری یخ شود.

در این سناریو ، غذا خوردن راهی برای منحرف کردن خود از احساسات و نگرانی هایی است که آنها احساس می کنند. آنها مجبور نیستند غذا بخورند زیرا گرسنه هستند و بنابراین دستورات سیری را نادیده می گیرند. تقریبا دارد بی حس می شود.

وقتی گرسنگی و سیری نادیده گرفته می شود ، می توان در مدت زمان کوتاهی مقدار زیادی غذا خورد. علاوه بر این ، ممکن است با عدم کنترل مواجه شوید زیرا اساساً ارتباط مغز و بدن خاموش شده است.

اگر متوجه شدید که مهارت لازم برای مقابله با افزایش فشار و احساسات را ندارید ، ممکن است دلیل این رژیم غذایی شما باشد.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیف

بسیار معمول است که افرادی که در این رویدادها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا ظاهر بدنی ضعیف باشند. رابطه بین این دو اغلب تا حدی ناشی از تخریب خود است.

اگر متوجه شدید که دارید غذا می خورید و به خود چیزی شبیه این می گویید: “من از قبل از بدنم راضی نیستم ، بنابراین من بیشتر غذا می خورم.” »، یا ،« تغذیه سالم هرگز تفاوتی نمی کند ، بنابراین من مجبورم هر چیزی را که می خواهم بخورم و تا جایی که می خواهم بخورم. ”، شما ممکن است از این راه بخورید تا خود تخریبی شوید.

غلبه بر پرخوری

برای جلوگیری از پرخوری ، اولین قدم درمان رژیم غذایی است.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد از یک رژیم غذایی مغذی و متعادل استفاده کنید که استرس و احساسات را برطرف کند. به شما این امکان را می دهد که به دستورات گرسنگی و سیری خود گوش دهید و از چرخه غذا خارج شوید. شما حتی یک احساس احترام و شفقت قوی برای خود و بدن خود خواهید داشت.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد نحوه انجام روش تغذیه آگاهانه را آموزش می دهیم. ما مراحل بهبود رژیم غذایی شما را طی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که اجازه رشد ، ثبات و حمایت را می دهد.

شما می توانید کارگاه آموزشی رایگان ما را تماشا کنید تا بیاموزید که چگونه بین غذاهای خود تعادل ایجاد کنید تا عاری از هوس و هوس غذایی نباشید ، وزن متعادلی داشته باشید و با رژیم غذایی و بدن خود رابطه خوبی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید