چرا اینقدر آب میخوری؟


ب

تهران (پانا) – احساس خشکسالی بسیار طبیعی است، مثل گرسنگی به خاطر تمایلات بدنی. اما گاهی حتی بعد از نوشیدن آب هم این احساس در شما از بین نمی رود، حتی اگر ۱۰ لیتر آب داشته باشید باز هم تشنه هستید.

اگر این حالت را تجربه کرده اید، بهتر است علت این تشنگی را در خود پیدا کنید. گاهی اوقات تشنگی شدید می تواند ناشی از بیماری هایی مانند دیابت یا بیماری های دهان و دندان مانند خشکی دهان باشد.

یافتن این دلایل به شما کمک می کند تا آب آشامیدنی خود را متعادل کنید و از خطراتی مانند مسمومیت با آب کلیه جلوگیری کنید.

مضرات نوشیدن بیش از حد آب، فهرست بیماری های رایج

علاوه بر آسیب کلیوی هنگام نوشیدن بیش از حد آب، ممکن است مشکلاتی نیز داشته باشید. این مشکلات می تواند ماه ها شما را تحت تاثیر قرار دهد و زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

با برخی از این بیماری ها آشنا شوید.

۱- از بین بردن املاح مفید یکی از مهمترین نتایج نوشیدن آب زیاد است

زمانی که آب زیادی می نوشید، ممکن است دچار سردرد و بی حالی شوید. این تغییر در سلامت بدن به دلیل از بین رفتن املاح مفیدی مانند سدیم است. سدیم یکی از موثرترین نمک های بدن است که عملکرد اتاق های متحرک و برقراری ارتباط با آنها را تسهیل می کند. نوشیدن بیش از حد آب نه تنها حرکت ماده شیمیایی را بهبود می بخشد، بلکه در مقادیر زیادی از بین می رود و سرکوب می شود.

۲- خستگی و ضعف در اثر کم آبی زیاد

هنگامی که در معرض بیماری هایی مانند مسمومیت قرار می گیرید، تقریباً تمام عضلات، تاندون ها و روده ها می ترسند و عفونی می شوند. این حرکات کششی طولانی برای دفع آب اضافی باعث شکستگی و خستگی شما می شود. این حالت ممکن است چند روز در شما باقی بماند.

۳- اثر آب اضافی بر بیماری های کبدی

کبد شما بدون آب کافی نمی تواند به درستی کار کند. به همین دلیل اولین توصیه پزشکان در هنگام بروز بیماری های کبدی نوشیدن آب است. با این حال، نوشیدن بیش از حد آب می تواند در عملکرد و عملکرد صحیح این اندام اختلال ایجاد کند. شایع ترین عفونت آسیب به بافت انعطاف پذیر است و منجر به بیماری کبدی می شود.

۴- کما و آسیب مغزی آخرین مرحله مسمومیت با آب

نوشیدن آب زیاد برای بدن مضرات بیشتری خواهد داشت. با نوشیدن آب زیاد، سلول ها متورم می شوند و آب غشاء رقیق می شود. در مقیاس بزرگتر، این تورم بافت های بدن، به ویژه مغز را از بین می برد. اگر مردم زمان مناسب را برای حل این مسائل صرف نکنند، ممکن است مشکل حتی بدتر شود. رنگ پریدگی جدی ترین آسیب ناشی از نوشیدن بیش از حد آب و تورم سلول های مغز است.