پیش بینی می شود هوا تا پایان هفته در کشور بارندگی باشد


رئیس مرکز پیش بینی کشوری مدیریت بحران مخاطرات جوی از ورود سامانه جدید بارشی به کشور در هفته آینده و ایجاد گرد و غبار در کشورهای غربی با عبور آن به غرب کشور خبر داد. .

گزارش کردن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، وی درباره وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز یکشنبه (۲۰ مردادماه) در برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق. خوزستان، غرب و جنوب فارس، اردبیل، ارتفاعات هرمزگان و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی به ویژه در عصر و اوایل شب ابر، رگبار پراکنده و احتمال بارش باران، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از چهارشنبه تا جمعه (۱۲ تا ۱۴ مردادماه) در بخش‌هایی از شمال شرق، ارتفاعات البرز و ارتفاعات هرمزگان بارش پراکنده باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود و وضعیت جوی در سال جاری ادامه دارد. سایر نقاط کشور.”

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی، روز شنبه (۲۴ مردادماه) با ورود سامانه جدید بارشی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در برخی نقاط غرب کشور پیش بینی می شود. ، غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و البرز و سواحل دریای کاپین.

وی ادامه داد: طی پنج روز آینده وزش باد شدید در شمال شرق و شرق به ویژه در منطقه زابل، جنوب شرق و نقاطی از مرکز و نقاط خیزش گرد و خاک خواهد بود.

در این مدت با تشکیل توده گرد و غبار در کشورهای غربی و انتقال آن به غرب کشور، کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق کاهش می یابد.

ضیائیان افزود: از امروز تا شنبه (۱۱ تا ۱۵ مردادماه) به سمت شرق دریای عمان و روز شنبه به سمت دریای خزر حرکت می کند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: هوای تهران فردا (۲۱ مردادماه) تا ساعاتی دیگر صاف و تاریک با حداقل دما خواهد بود. ۲۶ و بیشینه دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (۲۳ مرداد) هوا صاف، ابری و وزش باد با حداقل ۲۷ درجه و حداکثر ۳۷ درجه سانتیگراد تا ساعاتی دیگر پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۱۱ و ۱۲ مرداد) اهواز با دمای ۴۶ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین، امروز (۲۰ مرداد) اردبیل، زنجان، شهرکرد و یاسوج با دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و فردا ۲۱ مرداد) اردبیل شهرکرد، کرمان و همدان با ۱۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن