پیش بینی آب و هوا؛ گرد و غبار از شرق به غرب کشور سرازیر می شود


پیش بینی آب و هوا؛ گرد و غبار از شرق به غرب کشور سرازیر می شود

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی گفت: در شرق وزش باد شدید و گرد و خاک، در غرب افزایش گرد و خاک و در ۳ استان بارش باران و رعد و برق.

گزارش کردن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت جوی و افزایش گرد و خاک از شرق به غرب کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین پیش بینی های هواشناسی طی پنج روز آینده وزش باد بسیار شدید خواهیم داشت. و گرد و غبار در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل در این مدت ماهیت گرد و غبار در برخی از استان های غرب، جنوب، جنوب و مرکز کشور مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: طی سه روز آینده در ساعات عصر و ساعات اولیه شب در برخی نقاط هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان ابر، بارش پراکنده و رعد و برق و برای کوتاه مدت وزش باد شدید. زمان.. “

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی، این وضعیت از شنبه تا دوشنبه (۲۵ تا ۲۷ تیرماه) هفته آینده در مناطق مذکور تشدید می شود.

وی افزود: شرق دریای عمان و دریای خزر در روز جمعه (۲۴ تیرماه) قوی خواهد بود و در پنج روز آینده تاثیر قابل توجهی بر سایر نقاط کشور نخواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده نیز گفت: فردا (چهارم تیرماه) هوای تهران صاف و وزش باد چند ساعته با شدت شدید خواهد بود. وزش باد به مدت چند ساعت با احتمال گرد و غبار و حداقل دما ۲۳ و بیشینه ۳۶ درجه سانتیگراد و شنبه (۲۵ تیرماه) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و یک حداکثر دما ۳۶ درجه سانتیگراد

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۳۱ و ۲۲ تیرماه) اهواز با دمای ۴۷ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با ۱۰ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین است.

اطلاعات آب و هوا را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن