پیش بینی آب و هوا؛ بارش باران در برخی نقاط کشور پراکنده شده است


پیش بینی آب و هوا؛ بارش باران در برخی نقاط کشور پراکنده شده است

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی با بیان اینکه امروز بارندگی در زاگرس مرکزی و البرز مرکزی به صورت پراکنده و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید برای مدت کوتاهی خواهد بود، گفت: از روز جمعه تا اواسط میانه. آسمان هفته آینده در غالب در برخی نقاط کشور وزش باد آرام و آسمان صاف خواهد بود.

گزارش کردن گلو صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: امروز در مرکز ارتفاعات زاگرس در استان های فارس، غرب اصفهان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب مرکزی، شرق لرستان و البرز مرکزی در نوبت عصر و در ارتفاعات قرار دارند. وی در ابتدای شب رشد ابرهای غلتان، بارش های پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید برای مدت کوتاهی رخ می دهد، گفت: امروز و فردا بارش باران گسترش می یابد و وزش باد به مدت چند ساعت در منطقه سواحل کیپ کوست. .

به گفته وی، از روز جمعه تا اواسط هفته آینده در اکثر نقاط کشور هوا آرام و صاف و تنها در روزهای یکشنبه و دوشنبه در بخش هایی از نیمه جنوبی استان سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود. تحت تاثیر جریانات سیکلونی در عصر و ساعات اولیه شب، بارش باران و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی و گاهی گرد و خاک خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی در ادامه درباره وضعیت جوی پنج روز آینده گفت: طی پنج روز آینده وزش باد در نیمه شرقی به ویژه در منطقه زابل و برخی از نقاط … مرکز و در دو روز آینده در غرب کشور تا ساعاتی دیگر خسارات شدیدی پیش بینی می شود که موجب افزایش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا می شود.

ضیائیان همچنین گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه امکان ایجاد انبوه گرد و خاک در کشور عراق و انتقال آن به استان های ایلام و خوزستان وجود دارد.

وی افزود: تا اواسط هفته آینده دمای هوا در شمال کشور به ویژه سواحل دریای کپی افزایش می یابد و طی پنج روز آینده سمت شرقی دریای عمان ابری و متلاطم خواهد بود. “

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: هوای تهران فردا (۳۱ مرداد) صاف از عصر تاریک و وزش باد گاهی ابری همراه با کمینه دما ۲۵ و بیشترین دما ۳۶ درجه سانتیگراد، روز شنبه (۳۱ مرداد) نیمه ابری، ساعاتی وزش باد، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر ۳۵ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۳۰ و ۲۱ مرداد) اهواز با دمای ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد سردترین مرکز کشور و دمای ۱۲ و ۱۱ درجه سانتیگراد هستند.

پیش بینی هواشناسی را از این لینک بخوانید

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا دیدن