پوست موز را دور نریزید!


وست موز

تهران (پانا) – شاید شنیده باشید که از پوست موز برای سفید کردن پوست و دندان استفاده می شود، اما جالب اینجاست که ظروف آشپزخانه را تیره می کند و آن را مغذی تر می کند. آره! با این روش ها موز بخورید.

به گزارش همشهری آنلاین، قبل از اینکه بپرسید باید بگویم بله، پوست موز با وجود ظاهر عجیب، خوردنی و بی خطر است. اگرچه فکر کردن به بخش هایی از جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین بسیار رایج است.

پوست موز طعم موز کمی تلخ دارد اما اگر از موز رسیده استفاده کنید طعم و بافت سبک تری خواهد داشت. البته با توجه به سمومی که در رشد گیاه استفاده می شود، در صورت امکان از موز ارگانیک استفاده کنید و پوست را کاملا تمیز کنید.

طعم و مزه تنها دلیل استفاده از پوست موز نیست. حاوی سطوح بالایی از ویتامین های B6 و B12 و همچنین منیزیم، پتاسیم، فیبر و پروتئین است. این مواد شیمیایی در تسکین افسردگی و کاهش خطر ابتلا به سرطان موثر هستند.

یکی دیگر از فواید خوردن پوست موز این است که به دفع مواد زائد کمک می کند. موز دومین محصول بزرگ میوه در جهان است و پوست آن ۳۰ تا ۴۰ درصد وزن کل را تشکیل می دهد که به این معنی است که دفع آن زیاد است. به طور دقیق ۳.۵ میلیون تن در سال.

به همین دلیل ما لیستی از بهترین کاربردهای پوست موز را تهیه کرده ایم که برای همه مفید خواهد بود.

نوشیدنی های پوست موز

می توانید چای پوست موز درست کنید. این چای به دلیل محتوای بالای تریپتوفان، منیزیم و پتاسیم، نفخ را کاهش می دهد و به عنوان یک خواب آور طبیعی عمل می کند. تقویت مواد مغذی مجله موز راه جالبی است. یک موز کامل – بله، پوست کنده و همه چیز – را در بشقاب بعدی خود بریزید.

تونگی پانانا!

شما تنها کسی نیستید که از نوشیدن پوست موز سود خواهید برد. تغذیه گیاهان با آب پوست موز تکنیک زیبایی است که با تقویت منگنز خاک به رشد گیاه کمک می کند. البته حواستان باشد که بوی شیرین موز گندیده مگس ها را جذب می کند.

آشپزی با پوست موز

به گفته واشنگتن پست، می توانید پوست موز را به دستور پخت نان موز خود اضافه کنید و فیبر اضافه کنید. این روی طعم نان شما تاثیری نخواهد داشت، اما باعث افزایش مقدار مواد مغذی و کاهش ضایعات مواد غذایی می شود.

البته آرد پوست موز وارد بازار خواهد شد زیرا صاحبان شرکت ها از این کاربرد جالب آگاه هستند. این آرد در صنعت شیرینی سازی تجاری به عنوان جایگزینی برای آرد گندم کامل استفاده می شود و به بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های قلبی کمک می کند. از آرد پوست موز در سوسیس و آب مرغ نیز استفاده می شود که هم محتوای فیبر را افزایش می دهد و هم اثرات رادیکال های آزاد را کاهش می دهد.

مردم جنوب هند به باغچه پوست موز مشغولند، طعم و بافت آن را با بادمجان مقایسه می کنند و چاتنی درست می کنند، خوراکی که حاوی پوست موز، فلفل و سیر است. یک ساندویچ سرد مانند پاراتا که با پوست موز درست شده است.

سرکه پوست موز شیرین

همه ما آدامس موز را به یاد داریم، اما سرکه موز چطور؟ درست کردن سرکه پوست موز سریع نیست، اما خوب است. این سرکه طعم لذیذی دارد و در سالاد و غذا استفاده می شود. از این سرکه در فیلیپین سس نیز درست می شود که بسیار محبوب است.

یه کباب خوشمزه

اگر دوست دارید آشپزی کنید، اما در خشک شدن مشکل دارید، پوست موز به شما کمک می کند. ActualFrog نوشت: افزودن پوست موز به گوشت بدون چربی در طول پخت (مانند مرغ) نتایج را به دلیل رطوبت و محتوای چربی پوست بهبود می بخشد. البته این تعجب آور نیست، زیرا بسیاری از مردم در سراسر جهان از برگ موز به عنوان پوششی برای نگهداری مواد غذایی خود استفاده می کنند.

برق ظروف فلزی

حالا که همه این چیزهای شگفت انگیز را با پوست موز درست کرده اید، احتمالا ظرف کثیفی دارید. شاید تعجب کنید اگر بدانید که پوست موز کار شگفت انگیزی در جابجایی ابزارهای فلزی انجام می دهد. خمیری بر پایه آب درست کنید که پوست آن را جدا کرده و روی ظروف نقره یا ابزار خرد شده خود بمالید. ظروف را بشویید و خشک کنید. این به دلیل اسیدی بودن موز در موز است و همچنین بر جواهرات نقره تأثیر می گذارد.